Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Ülkücüleri Devşirmeye Çalışıyorlar!

Erdoğan-Gülen Öcalan'ı Eşkenar Üçgeni

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 17 May 2011, 22:25

images/yeniler/aydinlik170511_1.png

Kaset skandallarıyla bunalan Bahçeli, Fethullah Gülen'i MHP tabanını karıştırmakla suçladı:

MHP lideri Siyaset Meydanı'nda, "Saf olmaya gerek yok" diyerek partisine karşı bir operasyon yürütüldüğünü açıkladı ve Erdoğan-Gülen Öcalan'ı "eşkenar üçgeni" olarak nitelendirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki gece katıldığı Siyaset Meydanı'nda önemli açıklamalarda bulundu.
Bahçeli, siyasi hayati boyunca belki de ilk kez bu kadar net ve ağır konuştu.

İşte MHP liderinin Türkiye'yi sarsacak konuşmalarından satırbaşları...

'Okyanus ötesi' ifadesinin sorulması üzerine İkincisi ise şu an Amerika'da bulunan ama Türkiye'deki olaylarıyla yakından ilgili olduğu görülen sayın Fethullah Gülen'dir. Okyanus ötesinden kastımız budur ve bunu ben Türkiye'deki gelişen olaylarla da dikkate aldığımız vakit Erdoğan, Gülen ve Öcalan eşkenar üçgeni olarak görüyorum. Ve Türkiye üzerindeki ileri hedefler içerisinde bu üç noktanın eşkenar bir üçgen oluşturarak Türkiye'yi aralarına aldığı ve hedefe varmak isteyenlere karşı bir zemin hazırladıkları inancındayım.

Gülen'e ve cemaate bakışını anlatıyor

Bu işin peşini Milliyetçi Hareket Partisi bırakmayacak. Yani Türkiye'yi bölünme sürecine sürükleyen unsurlarla akımlarla, şahıslarla MHP'nin mücadele kararlılığı vardır. Tabi bunun karşılığında bize aşırı derecede saldırılar oluyor. Şimdi bunun için de çok saf olmaya gerek yok. Fethullah Gülen hareketi özellikle Türk Cumhuriyetlerinde açılan okullarda Türkçe ve İstiklal Marşını okutarak bir eğitim sürecini başlatması, bu konularda aşırı duyarlılığı olan MHP'ye gönül vermiş insanlarda bir sempati uyandırmıştır.

Fakat ne olduysa belli bir dönem sonra bu ülkücü camianın mensuplarının bu sempatisi devşirme noktasına doğru götürülmeye çalışılmıştır. İçimizden
bazı insanlarımızı, aydınlarımızı devşirme gayreti içerisine girmişlerdir.

Fethullah Gülen hareketinin kontrolunda olan basın, gazete, dergilerde yer verilmiştir. Belli bir süre sonra bu şahsiyetler ülkücü hareket üzerinde
amansız bir eleştiri sürecini başlatmışlardır. Bakın ne kadar ince, ne kadar kurnazca hareket edildiğini işaret etmek istiyorum. Zaman gazetesinin
26.09.2010 tarihli bir yayınıdır. "Ne mutlu bağımsız aydınım diyene". Bunun bir hatırlatması var. Ne mutlu Türküm diyene sözü ne mutlu bağımsız
aydınım diyene olarak manşet edilmiş ve burada bağımsız Kürt aydınlar milliyetçi ve bağımsız ülkücüler platformu olarak iki unsur oluşturulmaya çalışılmıştır.

Bunlar da bağımsız Kürt aydınlar ve milliyetçi ve bağımsız ülkücüler platformu. Burada hareketin içerisinde uzun yıllar hem yönetim hem de fikir olarak yüksek katkı sağlayan ülküdaşlarımız bulunmaktadır.

Şimdi ne ihtiyaç vardır bağımsız ülkücülere?
Veya bu Zaman Pazar ekinde bu şekilde niye takdim ediliyor?

Kaynakça
Kaynak: Aydınlık Gazetesi
Tarih: 17 Mayıs 2011
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir