Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Mossad Başkanı ve Seçim Gerçeği

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Mossad Başkanı ve Seçim Gerçeği

Mesajgönderen TurkmenCopur » 17 May 2011, 22:19

MOSSAD eski Başkanının çok önemli saptaması

"İran'la savaş akıl işi değil"


MOSSAD'ın eski Başkam Meir Dagan, geçen hafta çok önemli bir açıklama yaptı, "İranla savaş akıl işi değil" dedi. Basın, Türkiye'nin geleceği açısından büyük değeri olan bu saptamaya pek itibar etmedi.

Bu saptamayı paylaşanlar, hiç kuşkusuz yalnız İsrail yönetiminde değil, ABD hükümetinde de ciddi ağırlığa sahip. Biz, "ABD İran'ı ha vurdu ha vuracak" dedikodularının en çok dolaştırıldığı günlerde dahi, bunu mümkün görmedik. Belki bazı hava saldırılan yapılabilirdi; ancak ABD'nin bu yoldan elde
edebileceği bir kazanç olamazdı.

Mayınlar İran'da değil Türkiye'de patlıyor İran'a hiçbir şey olmuyor; fakat mayınlar yıllardır bizim topraklarımızda patlıyor ve Türkiye herkesin gözü önünde bölünüyor.

Bütün bunlar yaşanırken, hep "ilk hedef İran, sonra Suriye arkasından Türkiye" masallan okundu. Türkiye bölünüyordu; ama hâlâ hedef değildi; sırasını bekliyordu. İran ise kaya gibi duruyordu; çünkü düşmanını doğru belirlemişti; doğru mevzilenmişti; cephesini tehdide dönmüştü. En önemlisi İran, iç cep
heyi sağlam tutuyordu. ABD emperyalizmi, İran devleti ve toplumu içinde, Türkiye'deki gibi önemli mevzilere sahip değildi.

İç cephesi çökertilmiş Türkiye'nin aldanma heveslileri

İç cephesi çökertilmiş Türkiye'nin bir kısım vatanseverleri, tehdidi kendi kafalarında arka sıralara göndererek yıllardır kendilerini aldattılar. Bu arada kendileriyle birlikte halkı da...

Bugün ülkemiz Men bölünmüştür ve 12 Haziran sonrasında da bu bölünmüşlüğün anayasasını yürürlüğe sokma hazırlıkları hız kazanmıştır. Aydınlık, dünden beri bu planın ayrıntılarını veriyor.

Zorluklardan kaçarak zorluklan yenmek!
Bugüne kadar zorluklardan kaçarak, zorluklan yenen görülmemiş, zorluklan bütün gerçekliğiyle önlerine koyanlar yenmiştir.

Ana muhalefet konumundaki Neo-CHP'de dünkü yazımızda bir kez daha somut verilerle gösterdiğimiz gibi, AKP'nin bölücü anayasasının bütün temellerini benimsemiş durumdadır.

Bölme planını Neo-CHP'yi destekleyerek bozamayız

Herkes görmelidir ki, Türkiye'yi bölen ve Cumhuriyeti yıkan planı, Neo-CHP'yi destekleyerek bozmak mümkün değildir.
Tersine Neo-CHP'ye verilen oylar da, ABD'nin patronluğundaki mafya-tarikat rejimine veriliyor.

Bu gerçeği biraz uyanık olan herkes görüyor. En çok da CHP'liler görüyor. Emin Çölaşan gibi yazarlar da orasından burasından yazmaya başladılar.
Sorun, zorluklar karşısında duyulan korkudadır. Ne var ki, biz zorluklardan korkuyoruz diye, Neo-CHP yolunu değiştirmiyor; tersine Kılıçdaroğlu yönetimi, ABD ve AB'ye teslimiyet, Dersim ve Kürt açılımı, yerel özerklik projeleri, TSK'yi "darbecilik" suçlamalanyla yıpratmak, "özel ordu" planları, tarikat ve cemaat alımlarıyla yeni konumlanışını pekiştiriyor.

Aday listelerini de çoğunlukla bu açılımlarına göre belirledi.
Tek çare Cumhuriyetin direnme odağını inşa Bu durumda Türkiye'nin tek seçeneği, Cumhuriyetin direnme odağım inşa etmektir. Elbette zor, doğru! Ama 21. yüzyılda bir vatanı, bir Cumhuriyeti kurtarmanın kolay bir yolu var mı?

İşleri zorlaştıran biz değiliz; işin kendisi zor. Açık konuşalım ve her eylemimizi bu çözüme odaklayalım: Bundan sonra Cumhuriyetin kurtarılması da, vatanın bütünlüğü de bir devrim meselesidir.

Kolay olan olmayacak zor olan gerçekleşecek Bir önemli saptamayı daha ekleyelim: Bazı safdillerin kolay sandığı yoldan sonuç alınmayacaktır; ama bizim zor dediğimiz devrimci çözüm hayata geçecektir. Türkiye'yi İngiliz mandası yapmak kolay sanıldı, olmadı. Zor olan tam bağımsızlık kazanıldı.

Gene öyle olacak!

Çünkü bütün zorlardan daha büyük zorlama, Türkiye halkının bağımsız bir milli devlet ve halkçı bir Cumhuriyete duyduğu ihtiyaçtır. Bizim dayandığımız zor da, işte milletin zorudur.

MOSSAD Başkanının saptamasındaki büyük fırsat!
Diyeceksiniz ki, bu yazı niçin MOSSAD eski Başkanının saptamasıyla başladı.
Cevap: bu saptama, aynı zamanda Türkiye'nin elindeki büyük fırsatı ve kozu da belirliyor.
İran'la savaşı akıl işi bulmayan bir ABD-İsrail ittifakı, Türkiye + İran + Suriye + Irak ittifakı karşısında ne yapabilecektir?

Bu ittifakın ekseninde toplanacak diğer Batı Asya güçlerini ve ittifakın arkasındaki Rusya - Çin - Hindistan ve Orta Asya derinliğini de düşünürsek, asıl zor durumda olanın ABD ve İsrail olduğunu görürüz.

Türkiye'ye devrimi dayatıyorlar

Ve bütün bunlan gördüğümüz noktada başlayan eylem de, devrime yürümektir.
Sakan gülümsemeyin. Çünkü Türkiye'yi bölme girişimi, aslında Türkiye'ye devrimi dayatmaktan başka sonuç getirmeyecektir.
ABD ve İsrail, Türkiye, İran, Suriye ve Irak'ı bölüyor mu, bu durumda bölünme tehdidiyle yüz yüze gelenlerin birleşmesi kaçınılmazdır.

Bu ittifakı, AKP ve Neo-CHP yetmez, feriştahlan gelse engelleyemeyeceklerdir.
Atlantik sistemine değil Cumhuriyete oy verelim!
O ki, Atlantik sistemi, Türkiye'yi bölüyor. Türkiye Atlantik sisteminin dışına çıkacaktır.
Bunun adı devrimdir.
Zor olan, olacaktır.
Kolay olan, olmayacaktır.

O nedenle aklı olan, Cumhuriyet Güçbirliği'nin bağımsız adaylarına oy verir. Çünkü bu oylar bizi bölen Atlantik sistemine değil, Cumhuriyetin yenilenmesine ve vatanın bütünleşmesine verilen oylardır.

Kaynakça
Kaynak: Aydınlık Gazetesi
Tarih: 17 Mayıs 2011
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Mossad Başkanı ve Seçim Gerçeği

Mesajgönderen Vatanim2011 » 17 May 2011, 22:26

Emin Çölaşan gibi yazarlar da orasından burasından yazmaya başladılar. ???????

Bu cumle hos olmamis. Simdi destek zamani, CHP'ye gitmeyen oylar akepe'ye gidecektir. Bu boyle bilinsin.
Vatanim2011
Onbaşı
Onbaşı
 
Mesajlar: 31
Kayıt: 05 Mar 2011, 16:18


Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir