Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

MHP Önünde Esrarengiz Araç

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

MHP Önünde Esrarengiz Araç

Mesajgönderen TurkmenCopur » 17 May 2011, 17:31

MHP Önünde Esrarengiz Araç

Resim

Sahte plakalı siyah renkli otomobil kime ait?
Bahçeli, olayla ilgili bilgileri savcılığa ileteceklerini ve suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı, MHP’nin hedef alınmasına sert tepki gösterdi.

Kör noktaya yerleşti

MHP lideri Devlet Bahçeli, katıldığı TV programında olayı şöyle anlattı: Kameraların görmediği kör bir noktada 45 dakika kalarak izleme yaptı. Fark edilince kaçtı. Plakasının sahte olduğunu tespit ettik. Bu olay mutlaka çözülmeli.

AKP bizden korkuyor

Bizi devre dışı bırakmak istiyorlar. 2 yol var; biri Meclis’te temsili engellemek, diğeri bizi karalamak! AKP bugün bunu yapıyor. PKK’nın siyasallaşma sürecinde MHP’nin kararlı duruşu var. Bize karşı bütün niyetler buraya dayanıyor.

İşte eşkenar üçgen

Erdoğan, Gülen ve Öcalan’ı eşkenar üçgen görüyorum. Türkiye üzerinde bu 3 noktanın bir eşkenar üçgen oluşturarak hedefe ulaşmak isteyenlere zemin aldığını belirtiyoruz. Türkiye’nin rahatsızlıklarının kaynağında bu üçgen var.

MHP Genel Merkezi önünde şüpheli araç

Devlet Bahçeli, parti binası önünde plakası sahte siyah bir araç tespit ettiklerini açıklayarak, suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Haber: Bilun Çelik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ATV’de yayınlanan ’Siyaset Meydanı Seçim Özel’de soruları yanıtladı. Bahçeli, kendisine şantaj yapıldığı iddialarına yönelik açıklamarda bulundu. Bahçeli şunları söyledi: “Son günlerde MHP üzerinde yoğun bir faaliyet yürütülmektedir. 18 Mayıs saat 10.00’a kadar MHP Genel Başkanlığı’ndan istifa etmem istenmektedir. Böyle bir istifayı ciddiye almamız, internet arkasındaki kişileri dikkate almamız mümkün değildir. Başbuğun ülkücüleri ifadesini kullanacaklarına, açık imzalarını koyarlar ve MHP’ye gelip düşüncelerini paylaşıp yapıcı davranmaya dikkat ederler.

Onlar kimse isimlerini açıklasın:

Gizli gündemleri var

Bahçeli, “Türkiye’nin geldiği noktayı iyi analiz etmek, 9 yılda AKP’nin ülkeyi nereye sürüklediğini iyi görmek lazım. Biz olayları yakından takip ediyoruz. Bugünkü iktidar, Türkiye’de bazı konuların halk tarafından anlaşılmasını engellemeye, gündemin üzerini örtmeye çalışıyor. Bunu fark eden MHP var. Bunların hedeflerine ulaşmak istiyorlarsa yapacakları tek şey MHP’yi devre dışı bırakmaları” diye konuştu. Devlet bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun için iki yol var. Biri parlamento dışında, barajın altında bırakıp, TBMM’de temsil edilmesini engellemek. İkincisi bu kararlılıktaki MHP’yi karalamak. AKP bugün bunu yapıyor. PKK’nın siyasallaşma süreci, MHP’nin kararlı duruşu nedeniyle mümkün gözükmüyor. Başbakan yeni bir Anayasa’dan bahsediyor. Bunu da seçimlerden sonra Türkiye’nin gündemine getireceğini ifade ediyor. Bunda başarılı olmak için böyle bir gizli gündemli Anayasa değişikliğinde aynı tavrı koyacağı endişesiyle TBMM’de bu sıkıntıyı yaşamak istemiyor. Bütün niyetler buraya dayanıyor.”

Eşkenar üçgen

MHP lideri Bahçeli, “Okyanus ötesi sözünü 9 yıldan bu yana Başbakan Erdoğan’ın anlayamadığı anlaşılıyor. Bilmesine rağmen bilmemezlikten geliyor” dedi. Bahçeli, “Şu an ABD’de bulunan ama Türkiye’deki olaylarla yakından ilgili olduğu görülen Sayın Fetullah Gülen’dir. Erdoğan-Gülen ve Öcalan’ı eşkenar üçgeni olarak görüyorum. Türkiye üzerinde bu üç noktanın bir eşkenar üçgen oluşturarak hedefe ulaşmak isteyenlere zemin aldığını belirtiyoruz. Türkiye’nin rahatsızlıklarının kaynağında böyle bir eşkenar üçgenle karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Terör şehre iniyor

MHP’nin baraj sorunu olmadığını belirten Bahçeli , “Bizim temel ilkelerimizden bir tanesi önce ülkem ve milletim sonra partimdir” dedi.

İzlemeye aldılar

MHP lideri Bahçeli, Siyaset Meydanı’nda kaset olayıyla gelinen noktayı da değerlendirdi. Bahçeli, istifalara neden olan kasetlerin özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğini, devletin ise yeterli ciddiyeti göstermediğini belirtti. Bahçeli, MHP Genel Merkez binası önünde siyah bir aracın partiyi izlediğini açıkladı. Siyah bir arabanın fotoğrafını gösteren Bahçeli, 13 Mayıs’ta aracın partinin karşısındaki otoparkta güvenlik kameralarının göremediği kör noktaya yerleşerek izleme yaptığını kaydetti. Parti görevlilerinin müdahalesinin ardından orada 45 dakika boyunca kalan aracın kayıplara karıştığını sözlerine ekleyen MHP lideri, aracın plakasının İstanbul’da beyaz şahin marka bir otomobile ait olduğunu belirlediklerini söyledi. Bahçeli araçla ve gizli kamera çekimleriyle ilgili bilgileri savcılığa ileteceklerini ifade etti.

Sosyal cinnetle karşı karşıyayız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Amasya’da tertiplenen mitinge katıldı. Konuşmasında, sosyal konulara dikkat çeken Devlet Bahçeli, Türkiye’de aşayisizlik başını alıp gittiğini ve suç oranının artığını belirterek, “Sosyal cinnet ile karşı karşıyayız. Bunlar, Türkiye’nin acı gerçekleri. TOKİ’nin yardımları ile omuzu düşük tavırlarla kimseye palavra atma sayın Başbakan. Buna dur diyemezsek, bu ülke huzur bulamaz. Bu çare 12 Haziran’da sizin önünüze çıkıyor. Oturun düşünün ve bir karar verin” dedi.

Allah korkusu yok

“Devletin imkanlarını eline almış, Allah korkusu olmadan kullanıyorlar” diyerek AKP’yi eleştiren Bahçeli, “Evde ekmek yok. Birisi geliyor diyor ki, ’oyunu bize ver, seni de listeye yazarız’. Mahçup bir şekilde ’eh beni de yazın’ diyor. Utanç içerisinde, ’ne yapalım bir de oy verelim’ diyor. Hükümet buradan besleniyor. Bir kez daha sesleniyorum, bu paketin asıl sahibi sizsiniz. Al paketi vur tokatı.” Bahçeli daha sonra Tokat’ı ziyaret ederek ilçelerinde vatandaşlara hitap etti.

Selcan Taşçı NOTLAR

Kör noktaya pusu atan İstanbul plakalı meçhul oto...
Kırıkkale’de Şoförler Cemiyeti’nin tesislerinde verdiğimiz kahvaltı molasında “dinlenebildiniz mi” diye soruyor ekipteki gazetecilerden biri. Bahçeli’nin önceki gece canlı yayında konuk olduğu Siyaset Meydanı gece yarısından sonra bitti. Program bitimi de hemen eve dönmemiş, bir süre daha partide kalıp çalışmış Bahçeli. “Sabah da 06.30’da uyandım” diyor.
Kahvaltıda sohbetin konusu MHP Genel Merkezi’nin etrafında dolaşan “İstanbul plakalı o araç”. İşin içinde “bir bilen” var Bahçeli’ye göre. Parti kurmaylarının dinlenmesi olayıyla bağlantısından şüphelenilen aracın MHP Genel Merkezi’nin kamera sisteminin görmediği bir açıda beklemesi manidar. “Öyle kör bir nokta olduğunu ben bile bilmiyordum” diyor Bahçeli.

***
Öğle saatlerinde ancak varıyoruz Amasya’ya... Ünlü “Kral Mezarları”nın gölgesinde, şehri ortadan bölen ırmağın etrafında dizilmiş “yalı evleri”ne nazır meydanda yapıyor konuşmasını Bahçeli. “Şehzadeler Şehri”nde saltanata özenip “hanedan” kuran iktidar mensuplarına çatıyor...
Miting alanında, iki yaşlarında bir kız çocuğu çekiyor dikkatimizi. Elinde taşımakta güçlük çektiği bir döviz; “Selcen Devlet’i seviyor!” Amasya’dan Turhal’a ilerlediğimiz yol boyunca sık sık Karayollarında görevli işçiler kesiyor önümüzü. Ezinepazar’dan sonra yol berbat; hoplaya zıplaya, deyim yerindeyse adım adım ilerleyebiliyoruz. Hani derler ya “böbreğinde taş olanlar geçsin” işte o tür bir yol tecrübesinden sonra Turhal’da kürsüye çıkmadan önce bir süre dinleniyor Bahçeli. Tabi biz de.
Turhal’ın girişinde kocaman bir şekerpancarı heykeli var. Lakin şeker pancarı ekimindeki kota uygulaması, üzerine de fabrikanın özelleştirilme kapsamına alınması huzurunu kaçırmış burada yaşayanların. MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru’nun fabrikanın özelleştirilmemesi yönünde ilçe halkıyla omuz omuza verdiği mücadele epey takdir görmüş bölgede.

***

MHP Genel Başkanı Bahçeli Zile girişinde duruyor. Yolu kesen birileri de yok...

Biz ne olduğunu anlamaya çalışırken Ülkü Ocakları Genel Başkanı Harun Öztürk haber veriyor:

“Dursun Önkuzu’nun kabrini ziyaret edecek Genel Başkanımız...”

1970 yılında Ankara Teknik Öğretmen Okulu’nda günler süren ağır işkenceler sonrası hunharca öldürülen Dursun Önkuzu, Ülkücü Hareketin ilk şehitlerinden biri. Önkuzu’nun kabri başında önce dua ediyor, ardından da okunan Kuran’ı Kerim’i dinliyor Bahçeli. Tam kabir başından ayrılacağı sırasında bir kere daha geri dönüyor; ellerini üzerinde “Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyiniz; onlar diridirler” yazan mezartaşına sürüyor bir süre Önkuzu’nun. İlçenin diğer iki ülkücü şehidi Mustafa Taştangil ve Cafer İnce’nin kabirleri de Önkuzu ile aynı yerde. Hepsinin başucunda birer Türk bayrağı... O mezarları da ziyaret ediyor ve ruhlarına dualar yolluyor MHP lideri.
Bahçeli’yi, şehitlerinin hatırasına yakışır coşkuda karşılıyor Zile halkı...

***

Pazar belediyesi MHP’li... Belediye binasında verdiğimiz soluklanma arasında “nefis” bir sürpriz bekliyor bizi:

Tokat’ın ünlü Patlıcan kebabı!
Bu arada yaşlı bir kadın giriyor Belediye Başkanı’nın odasına. Kendi coşkusuna eşlik etmesin istiyor herkesin.

Bağırıyor:

“Devletin başına devlet gelecek diye bağırsana kızım!”

***

Tokat’ta son aylardaki en uzun konuşmalarından birini yapıyor Bahçeli. Alanda binlerce insan var. Bahçeli’nin bu insana hitabı sık sık karşılıklı konuşmaya dönüyor; interaktif bir durum var.

Kalabalıktan bir genç elindeki pankartı kaldırıp konuşmaya başlayınca Bahçeli susup onu dinliyor:

“Tarlaya ektim soğan, unuttu bizi Erdoğan!”
Ama şovun hası Tokatlı çocuklardan geliyor.

Sahnenin önünde toplanan çocuklar rengarenk bir pankart açıyorlar:

“Devlet Amca bize püskevit ver!”

Pankartla kalsalar iyi, belli bir tempoda slogan atmaya başlıyor yaşları 2 ile 10 arasında değişen çocuklar. Bahçeli daha fazla dayanamıyor ve sahneye davet ediyor kendisinden püskevit isteyen grubu. Amaçlarına ulaşıyorlar. “Devlet Amca” onlara “püskevit” dağıtıyor.

***

Kalıplaşmış “yoğun güvenlik önlemleri” altında ifadesinin neye karşılık geldiğini de tecrübe ediyoruz bu gezi sırasında. Jandarmanın sinyal kesici araçları, “Akrep” ler eşlik ediyor sabahtan itibaren konvoyumuza. Özellikle Tokat’tan sonra yol boyunca sık aralıklarla tertibat almış askeri gruplar çıkıyor karşımıza. Eeee “Tokat kırsalı”ndayız ne de olsa!
Aşağımızda Niksar kuşbakışı baktığımız muhteşem manzaraya dalıyoruz... Yazıya mola anlayacağınız.

16/05/2011 - 22:08:39

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/ha ... aber=50597
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir