Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Recep Akdağ'ın Yurttaş'a Şerefsiz ve Acımazca Davranışı

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Recep Akdağ'ın Yurttaş'a Şerefsiz ve Acımazca Davranışı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 17 May 2011, 14:27

RECEP AKDAĞ'IN HANGİ "ENGEL"İ VAR?

Resim

Mehmet Y. Yılmaz bugün Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın görme engelli bir vatandaşın “Asgari ücretle çalışıyoruz, koşulların iyileştirmesini istiyoruz” sözleri üzerine verdiği “Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne yapalım?” yanıtına değindi. “Bakan bunu bir lütuf gibi sunduğuna göre acaba engelli insanların evlerinden dışarı çıkmaması gibi bir fikre mi sahip?” diye soran Yılmaz “Belli ki Bakan’ın da bir “engeli” var, engelli insanların dertlerini yüreğinde hissedememek gibi bir engel!” dedi.

İşte Mehmet Y. Yılmaz’ın “Gözleri var görmezler!” başlıklı yazısı

“Sağlık Bakanı Recep Akdağ Batman’a seçim gezisine gitmiş.

Tabi sorsak “hayır seçim gezisi değildi, devlet işiydi” diyecektir elbette ama seçime bir ay kala, yanında Batman’dan aday olmuş Maliye Bakanı ile hastane teftiş etmesi akla başka şeyi getirmiyor.

Zaten Başbakan da bir aydır “açılışlarda bulunmak için” memleketi geziyor.

Bütün siyasi partiler seçim çalışmalarını kendi bütçelerinden yürütmek zorunda kalırken, iktidar partisi hükümet olmanın avantajını kullanıyor, devlet olanakları ile seçim mitingi yapıyor!

Bunu artık yadırgamıyoruz bile. Kim bilir belki Başbakanlık örtülü ödeneğinden yapılan harcamaların bu yıl astronomik rakamlara ulaşmasının bir nedeni polis için fazladan satın alınan “biber gazı” ise bir diğer nedeni de giderek yoğunlaşan “seçim açılışları”dır!

Konuyu dağıtmadan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a döneyim.

Bakan Akdağ, Batman’da hastanede yemek yedikten sonra çıkarken görme engelli bir işçi şöyle demiş:

“Biz burada asgari ücretle çalışıyoruz. Koşulların iyileştirilmesini istiyoruz. Müteahhit şirketlerin elinden ne zaman kurtulacağız?”

Bakan bu soruya belli ki çok sinirlenmiş: “Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne yapalım? Müteahhit şirketlerin yanında çalışmaya devam edeceksin” diye yanıtlamış.

Bakan’a hatırlatmak isterim ki “gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz” dediği kişiye yapılan şey bir lütuf değildir. İnsanlık bunu gerektiriyor, bunun için yasalar da çıkarılmış, sadece bizde değil, insana saygılı medeni tüm ülkelerde.

Şunu merak ettim: Bakan bunu bir lütuf gibi sunduğuna göre acaba engelli insanların evlerinden dışarı çıkmaması gibi bir fikre mi sahip?

Belli ki Bakan’ın da bir “engeli” var, engelli insanların dertlerini yüreğinde hissedememek gibi bir engel!

Öte yandan konunun bir de işçi hakları boyutu var tabii. AKP’li belediyelerde başlayan ve giderek devlete de sirayet eden taşeronlaştırma operasyonu bu.”

Odatv.com
17.05.2011 12:58


http://www.odatv.com/n.php?n=recep-akda ... 1705111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron