Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Milletvekillerinin Görüntülerini Kim Sızdırdı

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Milletvekillerinin Görüntülerini Kim Sızdırdı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 15 May 2011, 13:36

MİLLETVEKİLLERİNİN GÖRÜNTÜLERİNİ KİM SIZDIRDI

Resim

Türkiye gizli çekim kasetlerle MHP’ye yapılan komployu konuşuyor. Elbette herkes kasetlerin yönetmenini merak ediyor. Türk siyaseti önceki seçimde de gizli çekimlerle yapılan bir komployla karşılaşmıştı. Üstelik bu sefer kayda alınanlar AKP milletvekilleriydi. Hatta bu sefer görüntüyü çekenler ve sızdıranlar yakalandı. Gelin bu gizli çekim hikayesinin ayrıntılarına bakalım.

23 Nisan 2006 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nde Gülden Aydın imzasıyla 3 AKP milletvekilinin Nur Cemaati liderlerinden Mustafa Sungur’la çekilen görüntüleri haberleştirildi. Görüntülerdeki isimler Yozgat milletvekili Mehmet Erdemir, Çorum milletvekili Ali Yüksel Kavuştu, Ardahan milletvekili Kenan Altun’du. 4 Ekim 2003 tarihinde Ankara Beştepe Hacıbayram Mescidi’ne Mustafa Sungur’u ziyarete gitmişler ve mescide yerleştirilmiş gizli kameralarla kayda alınmışlardı. Görüntüler 3 yıl sonra Hürriyet muhabiri Aydın’a servis edilmişti. Yozgat milletvekili Erdemir görüntülerin yayınlandığı tarihte AKP’den Erkan Mumcu ile beraber ANAP’a geçmişti. Kavuştu ve Altun ise görüntülerin yayınlanmasından kısa süre sonra tasfiye oldu. Anlaşılan birileri bu gizli çekilmiş kasedi siyaseti yeniden yapılandırmak için kullanmıştı. Zira Nurcu Mustafa Sungur, Said-i Nursi’nin hayatta kalan en önemli birkaç öğrencisinden biriydi. 18 yaşındayken tanıştığı Nursi’ye, Nursi’nin ölümüne kadar yakın olmuştu. Nurcular arasındaki bölünmede Sungur’un “ılımlı İslam” diye tarif edilen çizginin dışında kaldığını söylersek sanırız meseleyi daha iyi anlatmış oluruz. İngilizce ve Arapça yayın yapan Nur The Light dergisini de çıkaran Sungur’un özellikle yurt dışında etkili olduğunu da hatırlatalım.

Gülden Aydın doğru bir gazetecilik yapmıştı. Görüntülerin haber değeri vardı. Utanılacak görüntüler de değildi. Bir dini ziyaretin çekimleriydi. Ancak yine de AKP milletvekilleri duruma tepkiliydi. Çorum milletvekili Kavuştu ortaya çıkan görüntülerle ilgili olarak “Bizi gizlice çekmişler. Bunu yapan MİT ya da JİT olabilir. Bu görüntülerin 3 sene sonra meydana çıkmasının manası nedir?” dedi. Kavuştu’ya göre bu bir fişlemeydi. Kenan Altun ise kendisine Atatürkçü Düşünce Derneği’nin davetlerine katıldığına söyleyerek neden böyle bir çekimin kurbanı olduklarını anlamadığını şu sözlerle ortaya koyuyordu: “Bu fani dünyada bizi hangi düşünceyle görüntüye çekmişler? Bu kavga niye? Kardeşlik içinde yaşasak daha iyi değil mi?”

GÖRÜNTÜLERİ KİM SIZDIRDI?

Söz konusu haber 16 Aralık 2009 tarihinde Vakit’in yaptığı bir başka haber sayesinde tekrar hatırlandı. Ergenekon Davası gizli tanığı Ahmet Faruk, Savcı Öz’e verdiği ifadede görüntüleri davanın sanığı Levent Ersöz’ün talimatıyla kendisinin çektiğini kabul ediyordu. Ahmet Faruk’un anlatımına göre bu görüntüler Hürriyet’e Ersöz’ün ekibi yani Ergenekon tarafından servis edilmişti. Ahmet Faruk anlatımlarında Hürriyet içinde Levent Ersöz ile bağlantılı bir ekibin olduğunu da söylüyordu. Görünene göre Ergenekon Savcısı yine sorunu çözmüştü. Milletvekillerini gizlice görüntüleyip sonra da basındaki temsilcilerine haber yaptıran Ergenekon’du.

Bu durum elbette hem Hürriyet’i, hem de başarılı gazeteci Aydın’ı töhmet altında bıraktı. Gülden Aydın, kafalardaki kuşkuları ortadan kaldırmak için haber kaynağını açıkladı. Bu görüntüleri Gülden Aydın’a sızdıran kişi Polis Akademisi öğretim üyesi Önder Aytaç’tan başkası değildi. (Haber kaynağımı ifşa ediyorum: 16 Aralık 2009-Hürriyet)

Önder Aytaç kamuoyunda yakından tanınan bir isim. Polis Akademisi öğretim üyesi ve eski Taraf yazarı Aytaç (Komiser Emrullah Uslu ile aynı köşeyi paylaşıyordu), bugünlerde cemaate yakın yayınlarda yazarlık yapıyor. Aytaç Emniyet içinde cemaate yakınlığı ile biliniyor. Aytaç da bu yakınlığı gizlemiyor. Kısacası 2006 yılında Hürriyet’te yayınlanan AKP’li milletvekillerinin gizli çekimlerinin kaynağı polis içinden bir ekipti. Görüntüler 3 yıl sonra seçim arifesinde basına verilmişti.
Olaydan 5 yıl sonra bazı soruları soralım.

Eğer yaşananlar Ergenekon iddianamesindeki gibiyse Önder Aytaç, Levent Ersöz’le çalışan bir Ergenekon üyesi olmuyor mu?
Eğer Önder Aytaç Ergenekoncu değilse ve bu görüntülerin kaynağı Ersöz değilse, gizli tanık Ahmet Faruk’u kim imal etti?
Yasadışı çekim yapmak ve servis etmek suç değil mi?

Gülden Aydın’ın ifşa etmesiyle kaynaklar ortaya çıkınca Önder Aytaç hakkında Ergenekon savcıları ya da bizzat Emniyet’in kendisi neden soruşturma açmadı?
5 yıl önce komplonun üzerine gidilse belki bugün kasetleri tartışmayacaktık.

Barış Terkoğlu
Odatv.com
14.05.2011 14:59


http://www.odatv.com/n.php?n=milletveki ... 1405111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

cron