Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

İzmir Belediyesi Baskınının Detayları Ortaya Çıkıyor

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

İzmir Belediyesi Baskınının Detayları Ortaya Çıkıyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 05 May 2011, 16:10

İzmir Belediyesi Baskınının Detayları Ortaya Çıkıyor

PRİZ GÖRÜNÜMÜNDE KAMERALARLA İZLEDİLER!


Resim

Belediyelerde el konulan 100’ün üzerindeki ihale dosyası polis tarafından didik didik inceleniyor. Polisin operasyon için belediyeye işçi olarak işe girdiği ve elektrik prizi görünümünde kameralar yerleştirdiği ortaya çıktı.

İZMİR’DE seçim öncesine denk geldiği için muhalefetin büyük tepkisini çeken belediyelere yönelik operasyonlarla ilgili ayrıntılar ortaya çıkıyor. Özel yetkili cumhuriyet savcılarının talimatıyla yapılan operasyon sonrasında polis ihale dosyalarını tek tek mercek altına alırken, zanlıların bugün adliyeye çıkarılması bekleniyor. İzmir Emniyet Müdürlüğü’nde sorguları süren 34 kişinin, ihalelerde herhangi bir usulsüzlük yapılmadığını, haksız kazanç elde etmediklerini ve devleti zarara uğratmadıklarının söyledikleri öğrenildi. Polisin, operasyon için belediyeye ‘işçi’ olarak işe girdiği de ortaya çıkarken, belediye içerisinde birçok yere de gizli kamera yerleştirildiği belirtildi. Elektrik prizi görüntüsü altında çeşitli yerlere yerleştirilen kameralarla belediye çalışanlarının görüntülü olarak takibe alındığı, belediye olan herşeyin kameralar tarafından saniye saniye kaydedildiği belirtildi.

Buca toplu konutlarında zarar

Operasyonun çıkış noktası olan Sayıştay raporunda da ilginç ayrıntılar yer alıyor. Rapora göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bir firmaya yaptırılan Buca Toplu Konutları için ihale öncesi alınması gereken inşaat ruhsatı alınmadı. İnşaat ruhsatı alınmadan yapılan konutlarda, ihalede olması gerektiği halde yer almayan yangın merdivenleri de başka bir ihaleyle farklı bir firmaya verildi. Bu nedenle de toplam 659 bin 771.75 lira kamu zararı ortaya çıktığı ileri sürüldü. Ayrıca firma tarafından ıslak zeminli mekanlarda duvarların tavana kadar seramik yapılması gerektiği halde 15 santimlik kısmın boş bırakıldığı, bu kısım için de firmaya 32 bin 212.59 lira haksız yere ödeme yapıldığı belirtildi. Böylece Buca Toplu Konutları’nın yapımında oluşan kamu zararı 691 bin 984 lirayı buldu. Emniyet güçlerince sürdürülen teknik takip ve istihbarat sonucunda ise Büyükşehir Belediyesi’nin Sezen Aksu, Yaşar gibi şarkıcıların da sahne aldığı yaklaşık 80 konserle ilgili hizmet alım ihalesinin, önceden haber verildiği için sahne alacak sanatçılarla anlaşan ve böylece ihale duyurusu yapılmadan diğer firmalara karşı avantajlı olan tek firmaya verildiği iddia edildi.

Mobbing davası açan eski emniyet müdürü de gözaltında

Operasyonda gözaltına alınan İzmir Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı ve eski Balçova İlçe Emniyet Müdürü olan Ferda Eser, geçen ay İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na açtığı mobbing davasıyla gündeme geldi. Güven bunalımı oluştuğu gerekçesiyle yetkileri elinden alınıp Kent Kütüphanesi’nde görevlendirilen Eser’e, ‘zabıta hizmetlerinin sunumunda yaşanan sorunların tespiti ve çözümü’ konusunda inceleme yapma görevi verildi. Eser, İzmir 4. İdare Mahkemesi’ne dava açtı. Davayı kazanan Eser, genel sekreter yardımcılığı görevine döndü. Ancak Eser’in daha önce sorumlu olduğu daire başkanlıkları başka müdürlüklere bağlandı. Yine Kent Kütüphanesi’nde görevlendirildi. Eser, Kocaoğlu’nun kendisine ‘mobbing’ uyguladığını belirterek 50 bini maddi, 200 bini manevi 250 bin TL’lik tazminat davası açtı. Eser, dava dilekçesinde Kocaoğlu’nun kendisine kasıtlı ve sistematik olarak aşağılama, yıldırma, yok sayma ve ağır psikolojik baskı uyguladığını öne sürdü.(gazetevatan)

Odatv.com
05.05.2011 11:29


http://www.odatv.com/n.php?n=priz-gorun ... 0505111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir