Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Konsensus Seçim Araştırması

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Konsensus Seçim Araştırması

Mesajgönderen TurkmenCopur » 03 May 2011, 20:53

KONSENSUS SEÇİM ARAŞTIRMASI

Resim

"Doğu Perinçek Meclis'e yürüyor." Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi'nin, 1 buçuk ay önce yaptığı seçim anketinin sonuçları böyle diyor!.. Türkiye genelinde 3 bin kişiyle yapılan araştırma sonuçlarını açıklayan şirketin genel müdürü Murat Sarı; BDP'li adaylar dışında, 4 bağımsız milletvekilinin daha meclise gireceğini söyledi. Sarı'nın en fazla şans tanıdığı isimler arasında; Cumhuriyet Güçbirliği İzmir 2'nci Bölge Bağımsız Adayı Doğu Perinçek'in yanı sıra, İstanbul 1'inci Bölge Bağımsız Adayı gazeteci Tuncay Özkan, Sivas Bağımsız Adayı Abdülatif Şener ve Yalova Bağımsız Adayı Yaşar Okuyan da bulunuyor.

PERİNÇEK MECLİSE YÜRÜYOR

Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi'nin, Türkiye genelinde 375 mahalle ve köyde yüz yüze yaptığı görüşmelere göre; Cumhuriyet Güçbirliği İzmir 2'nci Bölge Bağımsız Adayı Doğu Perinçek'e meclis yolu göründü.

70 - 80 BİN OY YETERLİ

Doğu Perinçek'in İzmir'deki şansını çok yüksek gören, ancak yüzde vermekten kaçınan Genel Müdür Murat Sarı; 70-80 bin oyun Perinçek'i milletvekili yapmaya yeteceğini açıkladı. Sarı, Perinçek'in seçilmesiyle AKP'nin İzmir'de 1 milletvekilliğini kaybedeceğini, CHP'de kayıp yaşanmayacağını vurguladı.

TUNCAY ÖZKAN % 3'LE MECLİSTE

Genel Müdür Sarı'nın milletvekili seçileceğine kesin gözüyle baktığı bir başka isim de gazeteci Tuncay Özkan. Cumhuriyet Güçbirliği'nin de desteklediği İstanbul 1'nci Bölge Bağımsız Adayı Tuncay Özkan, yüzde 3, yani 80 bin oyla milletvekili olabilecek. Özkan da Perinçek gibi, AKP kontenjanından 1 vekil eksiltecek.

SİVAS ŞENER'İ SEÇER

Sivas Bağımsız Adayı Abdülatif Şener de, araştırma sonuçlarına göre seçilme şansı yüksek bağımsız adaylar arasında. Araştırma, Sivaslıların yetkin bağımsız adaylara oy verme geleneğini ortaya koyuyor.

YALOVA OKUYAN SAYESİNDE VAR

Ankara yolu görünen bağımsız adaylar listesinde; Ulusal Kanal program sunucusu, eski bakan Yaşar Okuyan da öne çıkıyor. Araştırmaya göre, şehrin her noktasında izi olan Okuyan, Yalova'dan milletvekili seçilebilmek için zorlanmayacak.

DOĞAN VE MÜJDECİ'NİN DE ŞANSI YÜKSEK

Cumhuriyet Güçbirliği İstanbul 2'nci bölge bağımsız adayı emekli orgeneral Çetin Doğan ve İzmir 1. bölge bağımsız adayı emekli korgeneral Yaşar Müjdeci'yi de şanslı gören Genel Müdür Murat Sarı; bağımsız adayların, siyasi partilerden daha çok sahada olması gerektinin de altını çizdi.

Salı, 03 Mayıs 2011 16:12

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir