Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

CIA Ajanı Osama Bin Ladin Öldürüldü

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

CIA Ajanı Osama Bin Ladin Öldürüldü

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 May 2011, 20:35

CIA Ajanı Osama Bin Ladin Öldürüldü

Resim

El Kaide lideri Usame Bin Ladin, Pakistan'ın başkenti İslamabad yakınlarındaki Abbatabat'taki lüks bir malikaneye düzenlenen operasyonla öldürüldü.

Bin Ladin'in öldürüldüğü evin, polis karakoluna 250 metre mesafede olduğu bildirildi. Böylece, bin Ladin'in bunca yıldır sanılanın aksine dağlarda gizli bir mağarada değil, lüks bir malikanede kaldığı ortaya çıktı.

İslamabad'ın 50 kilometre kadar kuzeyindeki kompleksin beş yıl kadar önce inşa edildiği, yüksek duvarlar ve dikenli tellerle çevrili evde “dünyanın en çok aranan adamı” Bin Ladin'in ne zamandır kaldığının bilinmediği ifade edildi.

Lüks ve büyük bir evin hiçbir internet ve telefon bağlantısına sahip olmaması nedeniyle dikkati çektiği iddia ediliyor. Ev ilk olarak 2010 yılı Kasım ayında tespit edilmiş. 2005 yılında inşa edilen evin yaklaşık 4 metre yüksekliğinde duvarlarla çevrili olduğu ve iki girişinin bulunduğu aktarılıyor.
Operasyon tüm dünya televizyonlarında flaş gelişme olarak verildi. Ladin'in evine yapılan operasyon böyle görüntülendi. Görüntülerde Ladin'in cesedi'nin ciddi zarar gördüğü göze çarpıyor...

02.05.2011 11:01

http://www.odatv.com/n.php?n=operasyon- ... 0205111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: CIA Ajanı Osama Bin Ladin Öldürüldü

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 May 2011, 20:36

EL KAİDE İNTİKAM AÇIKLAMASI YAPTI

El Kaide örgütünün üst düzey ideologlarından birinin, Usame bin Ladin’in öldürülmesi üzerine öcünün alınacağı açıklamasında bulunduğu belirtildi.

Aşırı dincilere ait internet sitelerinde "Esad El Cihad2" adıyla Bin Ladin için uzun bir methiyeyle birlikte açıklamalar yapan şahsın, "İslam’ın Şeyhinin öldürülmesinin öcünün alınacağı" sözünü vererek, cihadın sona erdiğini düşünen herkesin "biraz beklemesi" gerektiğini söylediği atarıldı.

Bu açıklamayla birlikte, Bin Ladin’in ölümünün cihatçılar tarafından ilk kez kabul edildiğine dikkat çekiliyor.

Militanlara ait internet sitelerinin düzenli olarak "Esad El Cihad2" ile, "kutsal savaşı sürdürmenin protokolleri" üzerine yapılan uzun söyleşiler yayımladığı, bu kişinin sıklıkla doktrin meselelerini ele aldığı kaydediliyor.

(AA)
Odatv.com
02.05.2011 17:11


http://www.odatv.com/n.php?n=el-kaide-i ... 0205111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: CIA Ajanı Osama Bin Ladin Öldürüldü

Mesajgönderen TurkmenCopur » 03 May 2011, 16:16

"USAME'Yİ EZDİK" SIRA KİMDE

Resim

Dünya bir birinden renkli simalarla kuyruklu yıldız gibi uzayıp gidiyor... Dr. Frankestein, canavarı yaratıp da, kendi adını da verdiği “ucube”den az çekmedi.

Artık herkesin anlattığı, bildiği bir öykü haline geldi Usame Bin Ladin’in ABD tarafından yetiştirilip, ABD tarafından da yok edilmeye çalışıldığı ve yok edildiği...

Ama az kârlı iş de değildi hani... Afganistan’dan tutun da Irak’a kadar bir yığın müdahaleye zemin oluşturmuştu Usame, ama Kuzey Afrika ülkelerinden başlayıp da Suriye’ye kadar dayanan “domino” hareketi, artık Usame bahanesini de aşmış durumdaydı. ABD’nin “işine” artık yaramayan bir parazit bulunup (ki zaten biliniyordu da o yüzden rehavete kapılmıştı rahmetli) yok edildi.

Yoksa, bir ara çıkıp, “kuleleri ben vurmadım” bile diyebilirdi. Hani, gururuna yedirebilse, böylesine “müthiş” bir terör tadını ABD’ye duyurmanın “dayanılmaz kahramanlığını” sırtından atmaya bir razı olabilse, eminim çıkıp da söyleyecekti, ama ömrü de yetmedi.

Kuzey Afrika’dan dokunulan “domino” taşları birbirine çarpa çarpa genişlemeye devam ediyor. Daha önceki bir yazımda, -ki o zaman Tunus sıkıntılıydı- bu hareketin komşu tüm ülkelere yayılacağını söylemiştim, hatta 1789 Fransız İhtilali’nin ardından komşu ülkelerin sınırlarını nasıl “sıkı sıkı” kapadığından da örnek vermiştim.

Yani, “ben demiştim,” psikolojisi değil bu... Bundan sonra olacaklar için bir “zemin” olduğu için yazdım yeniden.

Falcı olmaya gerek yok. Suriye hızla “beklenen sona” doğru gidiyor. Esad fazla direnemez. Aradaki ufak tefek “ayrıntılar” hesaba katılmazsa, İsrail ve İran’a kadar dayanmış durumda sözümona halk hareketleri.

Bunlar, Odatv okurlarının zaten yakından bildiği konular... Görünen tablo sık sık ve en yetkin kişilerce özetleniyor. Ama bundan sonrası için tahminler karmaşık. Çoğunlukla da karanlık. Haksız sayılmaz yazarlar da yorumcular da, görünen ve bilinen şu ki, ABD’nin BOP diye başladığı ama sonrada vazgeçtiği “Ortadoğu’nun yeniden şekillenmesi” planı, daha büyük bir araziye yayılmış durumda.

Böylece hesaplar da değişmiş oluyor. Eskiden Ortadoğu ile anılan ABD projesi, yeni gözde Afrika’ya sarkmış durumda. Zaten büyük sorunlar içinde olan ve doğal zenginlikleri durmaksızın sömürülen fakir Afrika ülkelerinin de projeye dahil edilme zamanı gelmişti. Projenin adı ne oldu bilinmez, ama çok büyük bir alana yayılmayı hedefledi açık.

Burada ABD eski yöntemleri de terk etmiş durumda. Daha önce, Nikaragua hapşırınca, ABD “çok yaşa” demek yerine tepesine biniyordu. Şimdi çok açık biçimde taktik değiştirmiş durumda. İçeriden muhalif kanat geliştiriyor ve onunla istediği sistemi oturtmayı yeğliyor. Bir tek Libya’da tam olarak bu taktik “yemeyince” NATO ayağıyla başka bir taktiğe geçmiş durumda. Her yer Libya kadar dişli olamayacağı için, direnci yavaş yavaş tüm Afrika ve Ortadoğu ülkelerinde kırmayı başaracak. Müslümanlık falan da sorun değil ABD için. Meseleyi Hıristiyan-Müslüman kavgasına, yani bir “medeniyetler savaşı”na döndürmeye çalışmak bizim gibi Ortadoğu’ya göbekten bağlı, nüfusunun (söylendiğine göre) yüzde 99’u Müslüman ülkelere özgü bir “komplo” teorisinden başka bir şey değil.

Vatikan’ın pabucunun izi yoksa eğer bu işlerde, durum henüz medeniyetler savaşı mertebesine ulaşmış denemez.

Uzatmadan; bundan sonra elbette ufak çapta terör hareketleri olacak. Bunlar da ABD ve diğer müttefikleri için “müdahale” ortamlarını yaratacak. Bu işin bilinen ve en çabuk görünen boyutu.

Ama asıl mesele tüm Kuzey Afrika, Suud Yarımadası ve Ortadoğu’da (Afganistan’ı da içine alan coğrafya dahil) sayısız “federe” tipi devlet oluşturmak. Bu arada İsrail için de Kürt-İsrail işbirliğini de sağlayacak sağlam bir müttefik ve güçlü bir ekonomi oluşturmak.

İran henüz hazır lokma değil. Dinsel örgütlenmesi çok güçlü olan İran’ın kolaylık yutulamayacağını ABD’de biliyor. Ambargolarla da işin üstesinden gelebilmiş değil. İran’ı güçlü kılan, 2 bin yıllık tarihsel duruşu ve kitlenin birbiriyle dayanışması. O yüzden bir Libya gibi görmek bile son derece sakıncalı. İran’ı şimdilik bölmek ve bu şekilde yönetimi zor durumda bırakmak değil ABD, Birleşmiş Milletler için bile zor (buradaki BM’den kasıt, tüm dünya devletleridir, örgüt değil).

Usame Bin Ladin “bir simgeydi” diyenleri de geçiniz. Arada bir hakkında bir şeyler söylenmedikçe ya da kendisine ait olup olmadığı bir türlü belli olmayan ses kayıtları yayınlandıkça aklımıza gelen bir “simge” halindeydi Usame... Yıllardır ortalıkta dolaştığı söyleniyor, ama kimse inanmıyordu. Ölse de olurdu, ölmese de... Öldüğü halde ölmesi ise bir tek ABD’nin, özelde de Obama’nın işine yarayacaktı.

İşte burada bir dakika demek gerek...

Gerçekten Obama’nın ve ABD’nin işine yaradı mı bu ölüm? Bunun için çeşitli tahminler yürütülüyor. Terörün artacağı, El Kaide’nin artık daha da sertleşeceği vb...

Küçük bir soru: El Kaide’nin daha sertleşmesi için illa Usame Bin Ladin’in ölmesi mi gerekiyordu? Neden? Yani, buna mantıklı bir cevap vermek mümkün mü?

Kuklalar tiyatrosu oynatılıyor, biz de seyrediyoruz. İpler ABD ve sermayenin elinde, ortalık yeniden kızışacak, ama bu bizim “taraflara” pek yaramayacak.

Böyle biline.

Mümtaz İdil
Odatv.com
03.05.2011 11:54


http://www.odatv.com/n.php?n=usameyi-ez ... 0305111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir