Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kaddafi'nin Oğlu ve 3 Torunu Öldürüldü

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Kaddafi'nin Oğlu ve 3 Torunu Öldürüldü

Mesajgönderen TurkmenCopur » 01 May 2011, 19:03

KADDAFİ'NİN OĞLU VE 3 TORUNU ÖLDÜRÜLDÜ

Resim

Libya hükümet kaynakları yaptıkları açıklamada, Kaddafi'nin oğlu Seyf El Arab'ın bombardımanda hayatını kaybettiğini söyledi.

Libya hükümet sözcüsü Musa İbrahim “Seyfül Arab'ın 29 yaşında olduğunu ve henüz Almanya'da öğrenimini sürdürdüğünü” bildirerek saldırıda ayrıca Kaddafi ailesi ve yakınlarından bazılarının yaralandığını belirtti.

Musa İbrahim, saldırı sırasında Muammer Kaddafi'nin eşiyle birlikte evde olduğunu, ancak her ikisinin de saldırıdan yara almadan kurtulduğunu söyledi. “Yapılan saldırının 'orman kanunu' ile karşı karşıya olduklarını gösterdiğini" dile getiren Musa İbrahim, Seyfül Arab'ın 'sivil' olduğunu belirterek, “Libya'daki olayın (NATO müdahalesinin) sivilleri korumak olmadığının artık herkes tarafından açıkça görüleceğini düşünüyoruz” dedi.

Füzeyle vuruldu

Yetkililer, yabancı gazetecileri kentin varlıklı kesimlerinin bulunduğu yerde olan ve NATO saldırısına hedef olan eve götürerek bilgi verdi. 3 füze tarafından vurulan evin çatısının yer yer çöktüğü, duvarların bazı bölümlerinin parçalandığı ve ağır hasara uğradığı görüldü. Kaddafi'nin 6. çocuğu olan Seyfül Arab Kaddafi'nin uzun yıllar Almanya'da kaldığı biliniyordu.

Odatv.com
01.05.2011 12:55


http://www.odatv.com/n.php?n=oglu-ve-3- ... 0105111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir