Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kılıçdaroğlu: "AKPli Sağlık Bakanı Soruşturmayı Örtbas Etti"

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Kılıçdaroğlu: "AKPli Sağlık Bakanı Soruşturmayı Örtbas Etti"

Mesajgönderen TurkmenCopur » 01 May 2011, 19:02

SAĞLIK BAKANI SORUŞTURMAYI ÖRTBAS ETTİ

Resim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sağlık Bakanının Van’daki bir yolsuzluk dosyasını örtbas ettiğini söyledi. Kılıçdaroğlu’nın açıklamaları şöyleydi: Yolsuzluk dosyası açmıyoruz çünkü medya ilgi göstermiyor. Bir bakanın bir soruşturmayı durdurun diye talimatı var. Sağlık Bakanı, Van’daki bir yolsuzluk dosyasını soruşturmayın diye yazı yazıyor. Dosya Savcılığa gidiyor, Bakan Valiliğe yazıyor ve durdurulmasını istiyor.

“YGS’de şifre” iddialarına da değinen Kılıçdaroğlu, 1 milyon 700 bin öğrencinin umutlarının söndürüldüğünü belirterek şunları söyledi: “Adam (ÖSYM Başkanı Ali Demir) önce inkar etti, sonra ’sehven oldu’, sonra ’şifre var, ne yapalım?’ diyor. Bunu söyleyen adamın koltuğunda oturması ahlaki midir? Ona arka çıkıyorlar, ’Sen koltuğunda otur’ diyorlar. 1 milyon 700 bin çocuğumuzun ailelerine sesleniyorum, çocuklarımızın geleceğini, umudunu söndüren insanların şifresini bozun. O insanları sandığa gömelim. Savcılık kararı açıklanmadan gitti savcılıktan bilgi aldı. Ondan sonra da sınav sonuçlarını açıkladı. Yasalara göre soruşturmalar gizlidir ve açıklama yapıyorlar, ’Hepsini öğrendik, kopya çekilmemiş’ diyorlar. Nereden öğrendin? Ankara Başsavcısı’na sesleniyorum, soruşturma gizliyse nasıl hükümete bilgi verdin, o şifreli sınavı yapan insana nasıl bilgi verdin? Sen iktidarın borazanlığını mı yapacaksın yoksa bu ülkenin Cumhuriyet Savcılığını mı?”

‘Van’daki soruşturmayı engelledi Sağlık Bakanı engelledi’

Kılıçdaroğlu akşam da CNN Türk’te soruları yanıtladı, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı’na eleştirilerine devam eden Kılıçdaroğlu gündemdeki birçok konuya değindi.

Deniz Feneri soruşturması seçimden sonraya

Ankara Cumhuriyet savcısı ÖSYM için açıklama yapıyor ama Deniz Feneri için yapmıyor. Seçimlerden sonraya kalsın dendi. Adım gibi biliyorum. Çıksın Ankara Başsavcısı böyle bir şey yok desin. Başsavcı bu olayı engelleyen kişi olarak ortaya çıkacak.

Küfür aklımın ucundan bile geçmedi

Yolsuzlukla ilgili beni anarsan tehdit anlamında bir cümle kuracaktım. O, saniyelerle düşündüğümüz bir olay. Anarsan, ikinci kez düşündüm, ayağını denk al demek tehdit ediyormuş gibi olacaktı, vazgeçtim. AKP medyası başbakanın annesine küfredeceğimi yazdılar. Böyle birşey aklımın ucundan bile geçmedi. Başbakan bunu siyasi olarak kullandı. Bu başbakana yakışmadı.

AKP’li valiler

İstanbul Valisi Başbakan’la miting alanındaydı. Yadırgamıyorum. Çoğu vali devletin valisi olduğunun farkında değil. Üç kişinin arabasında Türk bayrağı vardır. Cumhurbaşkanı, Vali ve savcılar.. Artık valiler AKP’nin valisi. O insanların arabalarından Türk bayraklarını indirmeleri lazım. AKP bayrağı takmaları lazım. Hiç yadırgamam, doğrusu bu olur.

Haşim Kılıç’ı meclise bekliyorum

Çok önceleri bir yemin töreni için beni aradı. “Arkadaşlar size davetiye göndermeyi unutmuşlar ben davet ediyorum” dedi. Daha sonraki törenlere davetiye almadık. Yasada yokmuş galiba. Cübbesini çıkarıp Meclis’e gelmesini bekliyorum.

Bakan soruşturmayı engelledi

Yolsuzluk dosyası açmıyoruz çünkü medya ilgi göstermiyor. Bir bakanın bir soruşturmayı durdurun diye talimatı var. Sağlık Bakanı, Van’daki bir yolsuzluk dosyasını soruşturmayın diye yazı yazıyor. Dosya Savcılığa gidiyor, Bakan Valiliğe yazıyor ve durdurulmasını istiyor.

Odatv.com
30.04.2011 15:07


http://www.odatv.com/n.php?n=kilicdarog ... 3004111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir