Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Balyoz'da Yeni Hedef Havacılar

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Balyoz'da Yeni Hedef Havacılar

Mesajgönderen TurkmenCopur » 28 Nis 2011, 14:26

BALYOZ'DA YENİ HEDEF HAVACILAR

Resim

Balyoz tertibi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na mı uzanıyor? Bu sorunun yanıtı Balyoz davasına gönderilen iki yeni klasörde gizli. Emekli Hava İstihbarat Albay Hakan Büyük'ün Eskişehir'deki evinde yapılan aramada ele geçirildiği iddia edilen dijital dokümanlarda, emekli ve muvazzaf 24 havacının adı geçiyor. Dokümanlarla, adı bir sonraki Hava Kuvvetleri Komutanı olarak geçen Orgeneral Bilgin Balanlı da hedef alınıyor.

Havacıları hedef alan yeni Balyoz tertibi, mahkemeye İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan gelen yeni iki delil klasörüyle ortaya çıktı. Ulusal Kanal, o klasörlerin kapağını kaldırdı.

19 Şubat 2011 tarihli isimsiz ve imzasız ihbar e-postası üzerine başlayan soruşturma kapsamında, Emekli Hava İstihbarat Albay Hakan Büyük'ün Eskişehir'deki evi arandı.

Aramada, Emekli Albay Büyük'e ait olduğu ileri sürülen bir flash bellek ele geçirildi. Soruşturma kapsamında, aralarında Orgeneral Bilgin Balanlı ve Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok'un da aralarında bulunduğu 24 emekli ve muvazzaf havacı subayın adı geçiyor.

Flash bellekte bulunduğu iddia edilen dijital dokümanlarla ilgili polis tespit tutanağında, "Oraj ve Suga Planları'nı teyit eder bilgilerin yer aldığı görülmüştür" ifadeleri yer aldı.

İki klasörde yer alan ve askeri yazışma olduğu öne sürülen dokümanların tamamının imzasız olması dikkat çekiyor.

Tertibe adı karıştırılan Orgeneral Bilgin Balanlı'nın adı bir sonraki dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı olarak geçiyor. Emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, savunmasında Orgeneral Balanlı'ya yönelen tertip hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

"Ölmezse, başına bir Balyoz düşmezse, teamüllere göre boşalacak Hava Kuvvetleri Komutanlığına yetkili mercilerin onayını alarak gelecek olan Hava Orgeneral Bilgin Balanlı bu listenin içerisinde yer almaktadır. Yine bu sene aralarından biri Orgeneralliğe terfi ettirilecek ve normalde iki sene sonra da Org. BALANLI'dan görevi devralacak iki Korgeneral, Korcan Pulatsü ve Ziya Güler de bu listededirler. Geçen Ağustos ayı Şurasından aklımızda kalanlar ve burada yüz yüze baktığımız halde hiç de konuşmadığımız sonuçlar dikkate alındığında ciddi bir belirsizlik ve tehlikenin ortada olduğu açıktır. Diğer general ve subaylarla birlikte düşünüldüğünde tehlike potansiyeli daha da artmaktadır."

Balanlı'nın terfisini engellemek için Korgeneral olduğu dönemde de sağlık durumuyla ilgili çeşitli videolar servis edilmiş ve terfisi engellenmeye çalışılmıştı.

Çarşamba, 27 Nisan 2011 17:37

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir