Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Ergenekonda Tahliye İsteyen Oktay Kuban Ölümle Tehdit Edildi

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Ergenekonda Tahliye İsteyen Oktay Kuban Ölümle Tehdit Edildi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Nis 2011, 00:58

ERGENEKON VE BALYOZ'DA TAHLİYE İSTEYEN HAKİM OKTAY KUBAN ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİ

Resim

Ergenekon ve Balyoz'da tahliye isteyen Hakim Oktay Kuban ölümle tehdit edildi. Bir mesleştaşı Kuban'a; "Çetin Doğan ve subayları tahliye edersen, sokağa çıktığında seni vururlar" dedi.

Ulusal Kanal'ın güvenilir adli kaynaklardan aldığı bilgiye göre; Ergenekon ve Balyoz'da tahliye kararları veren İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Hakim Oktay Kuban ölüm tehdidi aldı.

Oktay Kuban, "Kafes" ve "Amirallere Suikast" iddianamelerini kabul etmeyince, hedef tahtasına oturdu. Balyoz soruşturmasıyla tutuklanan komutanların itirazı, hakim Oktay Kuban'ın nöbetçi olduğu günlere denk geldiğinde; Adalet Bakanlığı bürokratları hemen devreye girdi. Kuban'ın yakın çalışma arkadaşlarından bir hakimi arayan bakanlık yetkilisi; "Oktay Kuban'ın arkasında kimler var? Kime güvenip böyle kararlar veriyor? Kendini ne sanıyor?" diye çıkıştı.

Bakanlık bürokratlarından güç alan hakim, arkadaşı Oktay Kuban'a şoke edici bir nasihatta bulundu.

ÇETİN DOĞAN VE DİĞER SUBAYLARI TAHLİYE EDERSEN, SOKAĞA ÇIKTIĞINDA SENİ VURURLAR. GÖSTERİCİ GRUPLAR ADLİYEYE YÜRÜR, ADLİYEDEN DIŞARI ÇIKAMAZSIN.

Özel yetkili bir hakime, yine özel yetkili bir başka hakimin ağzından "açık açık" ölüm tehdidi iletildi.

Oktay Kuban, tehdide aldırış etmedi, 1 Nisan 2010 tarahinde aralarında Emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Emekli Korgeneral Enin Alan'ın da bulunduğu 11'i muvazzaf 19 askerin tahliyesine karar verdi.

Kuban, Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi üyesiyken de, bakanlığın kara listesindeydi. Kuban 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne atandığında ise, devreye giren bakanlık bürokratları, mahkeme başkanına "bu hakim bizden değil" bilgisini iletmişti.

Oktay Kuban'ın kararlarına hükümet kanadı yüksek sesle tepki verdi. Yandaş medya haftlarca hakim Kuban'ı manşetten hedef gösterdi. Yeni HSYK, özel yetkili ve 1. sınıf olan hakim Oktay Kuban'ı Eskişehir Çocuk Mahkemesi'ne sürdü. Oktay Kuban, Eskişehir'de ailesiyle birlikte yediği ilk yemekten zehirlendi.

Cuma, 22 Nisan 2011 15:50

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir