Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gizli Tanık Aydost İfade Verdi, Krallar Gibi Yaşadı

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Gizli Tanık Aydost İfade Verdi, Krallar Gibi Yaşadı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Nis 2011, 16:32

GİZLİ TANIK "AYDOST"UN SALTANATI: ERGENEKON'DAN İFADE VERDİ CEZAEVİNDE KRALLAR GİBİ YAŞADI

Ergenekon tutuklusu Emekli Albay Hasan Atilla Uğur hakkında suçlamalarda bulunan Gizli Tanık Aydost'un, Ümraniye E Tipi Cezaevi'nde saltanat kurduğu belirlendi. Uyuşturucu ve rüşvet trafiğinin lideri olan gizli tanık Aydost bu saltanatı, Ergenekon Savcısına ifade verdikten sonra kurmuş.

İkinci Ergenekon davasının gizli tanığı Aydost'un, Ergenekon davasında gizli tanık olduktan sonra, Ümraniye Cezaevi'nde kurduğu rüşvet çarkıyla krallar gibi yaşadığı ortaya çıktı.

Üsküdar Cumhuriyet Savcısı Ersoy Yüce tarafından hazırlanan iddianamede, cezaevindeki uyuşturucu ve rüşvet trafiği ayrıntılarıyla anlatıldı. İddianamede gizli tanığın Ergenekon savcılarına verdiği ifadenin ardından cezaevinde kendine ayrıcalık sağlandığı belirtiliyor.

Cezaevi müdürleri ve gardiyanlara rüşvet dağıtan gizli tanık, bu yolla cezaevinde saltanat kurmuş. Gizli tanık, yasak olmasına rağmen cezaevi içinde istediği yere girip çıkmış. İddianamede buna ilişkin görüntüler yer aldı. Ergenekon davası Gizli tanığı Aydost ifadesinde, cezaevi yöneticilerine 200 bin lira dağıttığını belirtti.

Bu gizli tanığın ifadeleriyle Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, 1 Temmuz 2008 tutuklandı ve halen Silivri Cezaevi'nde.

Ergenekon davasına MİT, Emniyet ve Genelkurmay'dan gelen bütün belgelerle gizli tanık Aydost'un ifadesinin yalan olduğu ortaya çıktı.

Emekli Albay Uğur, gizli tanık ifadeleri dayanak gösterilerek ağırlaştırılmış mühebbet hapis cezasıyla yargılanıyor. Yalan ifadeler veren Aydost ise etkin pişmanlıktan yararlandı ve hakkında istenen ceza 78 yıldan 7 yıla düştü.

Salı, 19 Nisan 2011 15:09

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir