1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Bedri Baykam Saldırıya Uğradı

MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2011, 01:39
gönderen TurkmenCopur
Bedri Baykam Saldırıya Uğradı

Resim

Ünlü Ressam Bedri Baykam İstanbul Akadlar'da bıçaklı saldırıya uğradı. Baykam, bu sabah Akatlar'daki Beşiktaş Kültür Merkezi'nde Kars'ta yıkılması için karar alınan "İnsanlık Anıtı" ile ilgili toplantıya kaltıldı. Heykelin yıkılmasına, 'Dünya Türkiye'yi ikinci Taliban vakası olarak yansıtacak' sözleritepki gösteren Baykam, heykel yıkımını Afganistan'da Taliban'ın Buda heykellerine yıkmasına benzetmiş, dedi.

Görgü tanıkları olayı şöyle anlattı:

"Toplantı çıkışında çığlıklar duyuldu. Kapkaç olayı olduğunu zannettik. Çünkü çığlık çığlığa bağırmaya başladı. Sonra bıçak yarasını gördük. Acıdan konuşamıyordu. Ambulans diye bağırmaya başladı. Heyecandan mı kendini yere yattı, yoksa aldığı darbeden mi anlayamadık."

18.04.2011 13:38

http://www.odatv.com/n.php?n=bedri-bayk ... 1804111200

Re: Bedri Baykam Saldırıya Uğradı

MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2011, 01:54
gönderen TurkmenCopur
SALDIRGAN TESLİM OLDU

Resim

Bedri Baykam'a bıçaklı saldırıda bulunan zanlı teslim oldu.

Mehmet Çelikel isimli zanlı Bayrampaşa Merkez Polis Karakolu’na teslim oldu.

Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Çeliker, kontrolünün ardından Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Alınan ilk bilgilere göre zanlının Bakam'ın kendisine hakaret ettiğini iddia ettiği ve bu yüzden vurduğunu söylediği öğrenildi.

Baykam Kars'taki İnsanlık Anıtı heykelinin yıkılmaması için yapılan bir toplantının çıkışında bıçaklı saldırıya uğramıştı.

Odatv.com
18.04.2011 18:58


http://www.odatv.com/n.php?n=saldirgan- ... 1804111200