Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

En Büyük Seçim Yatırımı

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

En Büyük Seçim Yatırımı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 15 Nis 2011, 14:58

En Büyük Seçim Yatırımı

Resim

AKP hükümeti, meğer çaktırmadan en büyük seçim yatırımını yapmış! Son dakikada Meclis’ten geçirdikleri kanun hükmünde kararname çıkarma yetkisiyle oy karşılığı devlet kurumlarına kadro alacağı belirtiliyor. 2011 bütçesinde kamu kurumlarına ayrılan 24 bin yeni kadro için de ayrı bir atama süreci başladı.

Meclis seçim tatiline girmeden hemen önce, AKP’nin gündeme getirdiği ve Hükümete altı ay süreyle Kanun Hükmünde Kararname çıkarma yetkisi veren tasarıyı onayladı.

AKP’nin 8 yıldır başvurmadığı bu yöntem hem şaşkınlık yaratmış, hem de içeriği açısından büyük tepki toplamıştı.

Hükümete bu yetkiyi veren tasarının, çıkarılacak kararnamelerin kapsamı o kadar geniş tutulmuştu ki; muhalefetin iddiasına göre hükümet iki binden fazla kanunu askıya alabilecek yetkilerle donatıldı.

Çıkarılan yetki kanunuyla hükümete memurlar, işçiler, sözleşmeli personel ile diğer kamu görevlilerinin atama ve çalışma usul ve esaslarının belirlendiği tüm kanun ve kanun hükmünde kararnamelerin ilgili hükümlerinde değişiklik yapma yetkisi veriliyor.

Ulusal Kanal’a ulaşan bilgilere göre hükümet bu yetkiyle, oy karşılığı çok sayıda kişiye seçim yatırımı kapsamında, kamuda iş verecek.

Hükümetin çok kısa bir süre içinde bu konuda, arka arkaya kararnameler çıkaracağı belirtiliyor. Bunun özellikle muhtarlar üzerinde kullanılacağı ve işe adam yerleştirme vaadiyle muhtarlardan iktidar partisi için çalışmalarının isteneceği kaydediliyor.

Kamuya personel alımı, hükümetin bu son dakika hamlesiyle birlikte, seçim döneminde tam anlamıyla bir furyaya dönüşecek.

Bütçede ayrılan kadronun 10 bini Milli Eğitim Bakanlığı’nındı. Ancak AKP bununla da yetinmedi, çıkardıkları mini torba yasayla, bakanlığa 24 bin 245 yeni öğretmen için atama yapma yetkisi verdi.

Ancak en büyük atama furyasının çıkarılacak Kanun Hükmünde Kararnamelerle başlayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Perşembe, 14 Nisan 2011 09:56

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

cron