Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Ergenekonda İlk Gizli Tanıklık Fiyaskoyla Sonuçlandı

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Ergenekonda İlk Gizli Tanıklık Fiyaskoyla Sonuçlandı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 15 Nis 2011, 14:55

Ergenekonda İlk Gizli Tanıklık Fiyaskoyla Sonuçlandı

Resim

Ergenekon tertibinin ilk "gizli tanığı" bugün dinlendi. Avukat Vural Ergül, Aydın-1 takma adlı gizli tanığın Türkiye Gazetesi'nde çalışan polis muhabiri İlker Alpkaya olduğunu açıkladı.

Birinci Ergenekon davasının 179. duruşmasında ilk kez bir gizli tanık dinlendi. Aydın-1 isimli gizli tanığın ifadesi için mahkeme salonunun yanında bir oda ayrıldı. Gizli tanık Aydın-1'in görüntüsü de ekrana yansıtıldı. Görüntü ve sesler tamamen bozularak verildi.

Gizli tanık Aydın-1 Eski Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'e verdiği ifadenin tamamen doğru olduğunu belirtti. Aydın-1 duruşmada, Danıştay saldırısının olduğu gün Üsküdar'daki "Sarhoş İmamlar Tekkesi"nde Emin Gürses'le beraber Alpaslan Arslan'ın bu saldırıyı nasıl yapmış olabileceğini konuştuklarını anlattı.

Gizli tanık, konuşma sırasında, Danıştay saldırısını Şeyh Salih Kurter'in yaptırmış olabileceğini konuştuklarını ifade etti.

Avukat Vural Ergül, Aydın-1'e kendisini tanıyıp tanımadığını sordu. Aydın-1 "tanımıyorum" yanıtını verince Vural Ergül gizli tanığın kimliğini açıkladı.

"Gizli Tanık Aydın-1, Türkiye Gazetesi'nden İlker Alpkaya'dır. Siz her "gizli tanık olmak istiyorum" diyen kişiyi gizli tanık yaparsanız, savunma hakkımız engellenmiş olur. Biz karşımızdaki kişinin kim olduğunu bilmeden ona nasıl soru yöneltebiliriz."
İlk gizli tanıklık fiyaskoyla sonuçlandı.

Danıştay saldırısı faili Alpaslan Arslan, duruşmada "Bir gün sizin de telefonlarınız dinlenirse o zaman anlarsınız" ifadesini kullanınca Köksal Şengün, "Dinlenmediği ne malum" yanıtını verdi.

Cuma, 15 Nisan 2011 08:59

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir