Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

CHP Genel Başkan Yrd. Süheyl Batum Da Dinlenmek İstenmiş

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

CHP Genel Başkan Yrd. Süheyl Batum Da Dinlenmek İstenmiş

Mesajgönderen TurkmenCopur » 15 Nis 2011, 14:06

CHP GENEL BAŞKAN YRD. SÜHEYL BATUM DA DİNLENMEK İSTENMİŞ

Resim

Hakim Oktay Kuban'ın Emniyet'ten gelen istihbari dinleme taleplerini reddettiği ortaya çıktı. Ergenekon soruşturması kapsamında dinlenmesi talep edilenler arasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum da bulunduğu belirtiliyor.

Yeni HSYK tarafından Eskişehir'e sürülen Hakim Oktay Kuban'ın nöbetçi olduğu sırada Emniyet'ten gelen dinleme taleplerini reddettiği ortaya çıktı. Aydınlık'ın haberine göre, polisin istihbari dinleme talebinde bulunduğu isimlerden biri de CHP Genel Başkan Yardımcısı Profesör Doktor Süheyl Batum.

Ancak, Oktay Kuban'ın reddettiği dinleme taleplerinin daha sonraki nöbetçi hakimler tarafından karara bağlandığı öğrenildi.

Ulusal Kanal, daha önce de Aydınlık, Sözcü, Cumhuriyet ve Yeniçağ gazetesi yazar ve yöneticilerinin dinlendiğini ortaya çıkarmıştı. Ergenekon soruşturmasında dinlenen kişiler arasında, Alevi kanaat önderleri de bulunuyordu.

İstihbari dinleme, diğer adıyla önleme dinleme. Suçun önlemesi amaçlanıyor. Mahkeme kararıyla iletişimin tespiti anlamına geliyor. İstihbari dinleme adı altında sadece telefonlar dinlenmiyor, uzaktan dinleme denilen ortam dinlemesi de yapılıyor. Takibe alınan kişilerin görüntüleri de bu yolla kaydedildiği biliniyor. Yani her türlü iletişimin tespiti anlamına geliyor. Telefon, faks, kısa mesaj, GPRS, elektronik posta, internet üzerinden ses ve veri transferi, hatta bir çay ocağında arkadaşınızla yaptığınız sohbetler, yani tüm hayatınız kayıt altına alınıyor, görüntüleniyor.

Suç unsuru tespit edilemeyen durumlarda istihbari dinlemelerin yok edilerek tutanağa bağlanması gerekiyor. Ancak uzmanlar, yandaş medyaya sızdırılan ortam dinlemesi kayıtlarının, istihbari dinlemelerle elde edildiğini belirtiyor.

Cuma, 15 Nisan 2011 10:26

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=232
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir