Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Bismil Aslanoğlu Muhtarına Silahlı Saldırı

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Bismil Aslanoğlu Muhtarına Silahlı Saldırı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 13 Nis 2011, 20:19

BİSMİL ASLANOĞLU MUHTARINA SİLAHLI SALDIRI

"Topraksız köylüleri temsilen" Cumhuriyet Güçbirliği'nden Diyarbakır Milletvekili adayı olan Bismil Aslanoğlu Köyü Muhtarı Mehmet Tanrıkulu, silahlı saldırıya uğradı. Ulusal Kanal'a konuşan Tanrıkulu, "Mücadelemiz devam edecek" dedi.

Cumhuriyet Güçbirliği'nin Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı, Aslanoğlu Köyü Muhtarı Mehmet Tanrıkulu silahlı saldırıya uğradı.

Ulusal Kanal'a ulaşan bilgiye göre, Köy Ağası Nevaf Kahraman'ın özel korumalığını yapan Ferit Öner, hayvan otlatan Peyzi Tanrıkulu'na hakaret ederek, merayı terk etmesini istedi. Tanrıkulu, merayı terk etmeyince elindeki uzun namlulu silahla ateş etti. Tanrıkulu, kurşunlardan kendini yere atarak kurtuldu.

Peyzi Tanrıkulu, saldırıdan sonra Muhtar Mehmet Tanrıkulu'nu aradı ve yardım istedi. Hemen olay yerine koşan Muhtar Tanrıkulu da merada aynı kişinin saldırısına uğradı. Ağa Nevaf Kahraman'ın koruması Ferit Öner, Tanrıkulu'na defalarca ateş etti.

Muhtar Mehmet Tanrıkulu, saldırı haberini alır almaz Bismil Karakol Komutanlığı'nı aradığını, ancak aradan bir saat geçmesine rağmen jandarmanın olay yerine gelmediğini söyledi.

İşçi Partisi Diyarbakır İl Başkanı Haluk Mıhalioğlu, Tanrıkulu'na saldırının seçim öncesi yapılmasının manidar olduğunu söyledi.

İşçi Partisi Genel Sekreteri Av. Hasan Basri Özbey de Diyarbakır Valiliği’ni, saldırganların yakalanması ve yeni saldırıların önlenmesi için derhal tedbir almaya çağırdı.

Ağalık ve bölücülüğe karşı kararlı mücadelesi ile tanınan Tanrıkulu’nun milletvekili adaylığının, yoksul Kürt köylülerinde heyecan ve sevinç yarattığını söyleyen Özbey, saldırının hesabının mutlaka sorulacağını vurguladı.

Çarşamba, 13 Nisan 2011 12:58

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir