1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Mahkeme, Gizli Servis Bağlantısını Araştırıyor

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2011, 19:53
gönderen TurkmenCopur
Mahkeme, Gizli Servis Bağlantısını Araştırıyor

Resim

Danıştay saldırısının gizli servis bağlantıları mercek altına alınıyor. Ergenekon davasına bakan mahkeme, Alparslan Arslan ve suç ekibinin "Bulgaristan ve MOSSAD"la ilişkisini MİT'e sordu. Mahkemenin üzerine gittiği bir başka bilgi ise, baskından önce zanlıların Emniyet İstihbarat'ı tarafından dinlendiği ve izlendiği yönünde...

Ergenekon davasına bakan mahkeme, 17 Mayıs 2006'da gerçekleştirilen Danıştay baskını ilgili önemli kararlara imza attı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'in talepleri üzerine; "Alparslan Arslan ve suç ekibinin gizli servis bağlantılarını" araştırmaya başladı.

Mahkeme, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden; "Alparslan Arslan'ın Bulgaristan da eğitildiği, MOSSAD'la ilişkisi olduğu" yönünde herhangi istihbaratının olup olmadığını sordu. Alparslan Arslan'ın emniyetteki ifadesinin kamera ve ses kayıtlarını da istedi.

Mahkeme MİT, Emniyet ve Jandarma'dan da Alparslan Arslan'ın ilişkide olduğu belirtilen "Bulgar Ajan"ın, Bulgar bir asker olup olmadığı yönündeki bilgilerin gönderilmesini karar bağladı.

Emniyet İstihbarat'ı, Danıştay zanlılarını önceden dinliyor ve izliyordu. Ortaya çıkan bilgiler üzerine Mahkeme, Alparslan Arslan, Osman Yıldırım, Erhan Timuroğlu, Tekin İrşi ve İsmail Sağır'ın "Danıştay saldırısı öncesinde izlenip izlenmediğinin Ankara ve İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ayrı ayrı sorulmasına" karar verdi.

Danıştay'ı basan ekip, Cumhuriyet gazetesine de saldırmıştı. İlk bomba 12 gün, ikincisi 7 gün, üçüncü bomba ise 6 gün önce atılmıştı. Mahkeme İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne "ihmal ve eksik" soruşturmaları sordu:

- Neden olay yerinde sinyal veren telefonların abone kimlik bilgileri çıkarılmadı?
- Neden MOBESE kayıtları geç istendi?
- Neden olay günü, tanık ifadelerinden robot resimler çizilmedi?
- Neden Alparslan Arslan'a ait araçtaki "İstanbul Emniyet Müdürlüğü Araç Tanıtım Kartı" ile ilgili bir işlem yapılmadı?

Cuma, 25 Mart 2011 15:50

http://ulusalkanal.com.tr/index.php?opt ... Itemid=174