Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Erdoğan Kukla Devletin Başkentine Gidiyor

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Erdoğan Kukla Devletin Başkentine Gidiyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Nis 2011, 19:51

Erdoğan Kukla Devletin Başkentine Gidiyor

Resim

Erdoğan, hafta başında Irak’a gidiyor! Bu ziyareti daha öncekilerden ayıransa, Erdoğan’ın ziyaret programına Erbil’i de alması. Erdoğan’ın, Irak’ın Kuzeyi’nde kurulan Kukla Devleti’nin başkenti Erbil’e gidecek olması siyasi ve diplomatik kulislerde “bir ziyaretin iki hedefi var” diye yorumlandı. Hedeflerden ilki “Kukla Devleti tanımak” ikincisiyse, Barzani’den seçimlerde oy desteği istemek.

Recep Tayyip Erdoğan, Pazartesi günü Irak'a gerçekleştireceği ziyaret kapsamında ülkenin kuzeyindeki Kukla Devleti’nin başkenti Erbil’e de gidecek.

Siyasi ve diplomatik kulislerde, ziyaret konusunda iki önemli noktaya vurgu yapılıyor.

Bu değerlendirmelerden ilki Erdoğan’ın bu ziyaretinin “Kukla Devleti tanıma” anlamı taşıdığı… Erdoğan’ın Erbil’e daha önce Bakanlarını gönderdiğine dikkat kaynaklar, “Erdoğan’ın bu gezi ile ilişkileri en üst düzeye çıkaracak. Bunun adı artık tanımadır” değerlendirmesi yapıyor.

Ziyaretle ilgili ikinci değerlendirme de, yaklaşan seçimlere ilişkin. Kürt seçmenin AKP’den giderek uzaklaştığını gören Erdoğan’ın çareyi “Barzani’den almayı planladığı destek”te arayacak.

Erdoğan’ın, KDP lideri ve Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin devreye girmesini ve aşiretlerle görüşmesini isteyeceği konuşuluyor.

Erdoğan’ın Erbil’e gidip Barzani’den destek isteme kararında AKP’nin önde gelen güneydoğulu milletvekillerinin etkili olduğu da belirtiliyor.
12 Eylül’deki referandumunda Barzani’nin “evet” için devreye girmesinin, sonuçta etkili olduğunu düşünen AKP’liler, benzer bir politikanın 12 Haziran seçimlerinde de devreye sokulması için Barzani’den destek istenmesini savunuyordu.

Cuma, 25 Mart 2011 15:21

http://ulusalkanal.com.tr/index.php?opt ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir