Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Yayınlarsanız Kapınıza FBI Gelir

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Yayınlarsanız Kapınıza FBI Gelir

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Nis 2011, 19:49

Yayınlarsanız Kapınıza FBI Gelir

Resim

“İmamın Ordusu” kitabını yayınlayacağını iddia eden “imaminordusu.com” internet sitesinin yöneticileri dün twitter’da tehditler aldıklarını yazdılar.

27 Mart 2011 Pazar, 13:25:59

Gazeteci Ahmet Şık’ın, taslak kopyalarının imhası kararı verilen basılmamış “İmamın Ordusu” kitabını yayınlayacağını iddia eden “imaminordusu.com” internet sitesinin yöneticileri dün twitter’da tehditler aldıklarını yazdılar.

Sabaha karşı saat 05.00’da twitter’dan takipçilerine mesaj gönderen site yöneticileri, “Az önce, yayımlarsak, kapımıza FBI’ın dayanacağı belirtilerek tehdit edildik. Gelen tehdit ve uyarı mesajlarını da sizlerle paylaşacağız” diye yazdı.

Sitede ise sıkça sorulan sorular derlendi. Site sahipleri “Mahkeme kararıyla sitenize erişim engellenirse ne yapacaksınız?” sorusuna “B planımız hazır, torrent’lerden (paylaşım teknolojisi) taslağı anında yayacağız. Bu siteyi kapatanların hiç de hayrına olmayacaktır. Daha çabuk yayılmasına sebep olurlar” diye cevap verdiler.

Seçimlerden 2 ay önce

İnternet sitesinin kurucuları siteye koydukları “Sık Sorulan Sorular” bölümünde şu yanıtları verdiler:

Soru: Domain kayıt bilgilerinize neden ulaşılamıyor, niçin gizlediniz?

Cevap: Bu kitabın taslağına sahip olduğundan kuşku duyulan herkesin evi basılıp, bilgisayarlarına el konulmakta ve hapise atılmaktadır. Böyle bir ortamda sevdiklerimizin güvenliği için en doğru yolu seçtik.

Soru:
Neden 11 Nisan? Taslak elinizdeyse neden şimdi yayınlamıyorsunuz?

Cevap: Siteyi WikiLeaks formatında, bir web sitesi şeklinde yayınlayacağız. Dosyayı paylaşmak isteseydik torrent’lerden paylaşırdık. Bir web sitesi açıp kendimizi riske atmazdık. Seçimlerden 2 ay önce siteyi açacağız.

Soru: Korkmuyor musunuz? Şikayet edilirseniz ne yapacaksınız?

Cevap: Korkmuyoruz. Çünkü yurt dışındayız. Medeni kanunların olduğu bir ülkedeyiz. Cemaatin yurtdışındaki adamlarından ise hiç korkmuyoruz.

Soru: Amacınız nedir?

Cevap: Amacımız sadece taslağı güzel bir arayüzle paylaşmak. Bu sitede yer alacak bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir reklam amacı veya ziyaretçilerin gizli ve açık bilgilerini toplama amacı gütmemektedir. Başkasının yazmış olduğu bir kitap üzerinden kesinlikle para kazanmayı düşünmüyoruz.

Bu arada kitabın taslaklarının toplatılmasına tepki olarak Facebook’ta oluşturulan “Ahmet Şık’ın Kitabı Bende de Var” isimli gruba önceki günden gece yarısına kadar katılanların sayısı 50 bini aştı.

Hürriyet
Odatv.com
27.03.2011 18:33


http://www.odatv.com/n.php?n=yayinlarsa ... 2703111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir