Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

AKP’liler Sürprize Hazır mı?

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

AKP’liler Sürprize Hazır mı?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Nis 2011, 18:59

AKP’liler Sürprize Hazır mı?

Resim

AKP’de milletvekili adaylığı liste çalışmasında kritik aşamaya gelindi. Erdoğan, Perşembe akşamından itibaren partisinin listesi için kampa girecek. Erdoğan’ın, hazırlayacağı listede, ne parti içi dengeleri dikkate alacağı ne de eskiden olduğu gibi her tarikata etkisi oranında sandalye vereceği kaydediliyor. Erdoğan’ın tek derdi, başkanlık sistemine giden yolda, mecliste fire vermemek!

Erdoğan Perşembe akşamı listeye son şeklini vermek için kampa girecek. Bin 100 kişilik aday adayı listesini yarı yarıya ayıklayacak. Erdoğan’ın, kendisine 30 kişilik bir kontenjan ayırdığı belirtiliyor.

Bu kontenjan, Erdoğan’ın yeni dönemde birebir çalışmak istediği kurmayları için ayrıldı. Yalçın Akdoğan, Nabi Avcı, Oğuz Kağan Köksal, Çağatay Kılıç ve Erdoğan Bayraktar, Muammer Güler gibi kurmaylar, bu kişiler arasında yer alıyor. Eski ANAP Genel Başkanı Ali Talip Özdemir ve Mehmet Ağar’ın da bu kontenjandan listeye gireceği konuşuluyor.

Erdoğan’ın, kendisine ayrılan kontenjanın diğer kısmını da; eski ülkücülere, kürt siyasetçilere ve aşiretlere ayırdığı belirtiliyor.

Musa Serdar Çelebi’yle birlikte en fazla üç eski ülkücünün AKP listesine konacağı, Güneydoğu’dan da Bucak, İzol, Ensarioğulları, Beritan, Pinyaniş gibi aşiretlerle oy görüşmelerinin sürdüğü konuşuluyor.

Aşiretlerle pazarlığı, geçen hafta güneydoğu illerini dolaşan Bülent Arınç’ın koordine ettiği de Ulusal Kanal’a ulaşan bilgiler arasında.

Peki, Erdoğan’ın son şeklini vereceği liste, nasıl bir AKP yaratacak? İşte şu günlerde, kulislerde herkesin birbirine sorduğu tek soru bu! Aslında soru gibi, cevabı da tek! Erdoğan, bütün planını başkanlık sistemi üzerine kurdu.

Erdoğan, parti grubunda yapacağı büyük operasyonun işaretlerini, grup toplantısının kapalı oturumunda da verdi. Anka’nın haberine göre Erdoğan, "iki dönem partimizden peş peşe milletvekili seçilen bazı arkadaşlarımı bu dönem listeye koymayacağız. Mevcut bakanlarımızdan grup başkanvekillerimizden, genel başkan yardımcılarımızdan ve milletvekillerinden bazı arkadaşlarımı bu dönem dinlenmeye alacağım” dedi.

Salı, 05 Nisan 2011 16:43

http://ulusalkanal.com.tr/index.php?opt ... Itemid=168
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir