Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Şener ve Şık'ın Tutukluluğuna İtiraza Ret

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Şener ve Şık'ın Tutukluluğuna İtiraza Ret

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Nis 2011, 18:10

ŞENER VE ŞIK'IN TUTUKLULUĞUNA İTİRAZA RET

Resim

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şener ile 2 Odatv çalışanın tutukluluğuna yapılan itirazlar oybirliği ile reddedildi. Heyetin ret kararına gerekçe olarak ‘şüphelilerin kaçma ve delilleri etkileme şüphesinin bulunduğu’ gösterildi.

Odatv’de yapılan aramalarda ele geçirildiği iddia edilen belgeler sonrasında tutuklanan gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık ile Odatv çalışanları Coşkun Musluk ve Müyesser Uğur’un avukatları karara itiraz edilmişti. Nedim Şener’in avukatı Nurcan Çalışkan, Ahmet Şık’ın avukatı Akın Atalay, Coşkun Musluk’un avukatı Hüseyin Ersöz ve Müyesser Uğur’un avukatı Ali Altay, müvekkilleri hakkındaki tutuklama kararlarının kaldırılmasını istemişti.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi nöbetçi hakimliği tarafından verilen tutuklama kararına yapılan itirazı, aynı mahkemenin heyeti değerlendirdi. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ali Açlık, üye hakimler Yakup Hakan Günay ve Mehmet Hamzaçebi’nin yer aldığı heyet, yapılan itirazı oybirliği ile reddetti.

Mahkeme kararında, şüphelilerin üzerlerine atılı suçun CMK’nın 100/3 maddesindeki suçlardan olması, şüphelilerin üzerlerine atılı suçu işledikleri hususunda dosya kapsamı, dosyadaki delil durumuna göre kaçma ve delilleri etkileme şüphesinin bulunduğunu belirtti. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimince verilen tutuklama kararlarında herhangi bir isabetsizlik olmadığına dikkat çeken mahkeme Nedim Şener, Ahmet Şık, Coşkun Musluk ve Müyesser Uğur’un tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Perşembe, 17 Mart 2011 14:33

http://ulusalkanal.com.tr/index.php?opt ... :banu-avar
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir