Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gül'den TÜSİAD'a Tam Destek

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Nis 2011, 17:18

Resim

Abdullah Gül, TÜSİAD'ın hazırladığı Anayasa önerisine tam destek verdi. Gül, "Türkiye'nin yeni bir yörüngeye oturması lazım" dedi. Gül'ün bu sözleri akıllara, Amerikan Dışişleri Bakını Powell'la imzaladığı "2 sayfa 9 maddelik" gizli sözleşmeyi getirdi.

Abdullah Gül, TÜSİAD'ın Anayasa taslağına destek verdi.

Abdullah Gül: Bireyi öncelikli hedef alan bir Anayasa'nın büyük bir özgüven içinde hazırlanacağına inanıyorum.

TÜSİAD'ın yayınladığı taslak üzerine "Türkiye'yi böler" eleştirileri gelmişti.

"Türkiye'yi böler" eleştirilerine rağmen Gül'ün TÜSİAD'a verdiği destek, akıllara Amerikan Dışişleri Bakını Colin Powell'la imzaladığı gizli sözleşmeyi getirdi.

Sürecin temelleri, Gül ve Powell arasında 3 Nisan 2003 günü imzalanan bu sözleşmeyle atıldı. Abdullah Gül, gizli anlaşma imzaladığını 24 Mayıs 2003 tarihinde Vatan Gazetesi'nden Sedat Seroğlu'na itiraf etmişti.

"Ben bu gezileri yapmadan önce şimdi senin oturduğun koltukta (Eliyle koltuğa vurdu) ABD Dışişleri Bakanı Powell oturuyordu. Onunla 2 sayfalık 9 maddelik bir plan üzerinde anlaştık."

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 13 Temmuz 2003'te gizli anlaşmanın maddelerini kamuoyuna açıklamıştı. Gül ve Powel arasında imzalanan sözleşmenin maddelerinden biri Türkiye'nin adım adım federasyona geçirilmesiydi.

Perşembe, 24 Mart 2011 18:04

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir