Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Haçlı Tezkereye Tepkiler Artıyor

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Haçlı Tezkereye Tepkiler Artıyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Nis 2011, 17:16

Haçlı Tezkereye Tepkiler Artıyor

Resim

Haçlı tezkere TBMM'de görülüşülürken tepkiler de gittikçe artıyor. TKP ve ÖDP yaptıkları açıklamalarda, tezkerenin meclisde kabul edilmemesini ve bu savaşta Libya'nın yanında yer alınması gerektiğini belirttiler.

TKP BASIN AÇIKLAMASI
Tezkereye karşı çık!


Tayyip Erdoğan "Libya Libyalılarındır", "NATO'nun Libya'da ne işi var" diyordu. Ahmet Davutoğlu, "Haçlı seferine destek olmayız" mealinde sözler ediyordu. Kemal Kılıçdaroğlu, önce "BM karar aldıysa operasyonlar meşrudur" deyip, daha sonra da lafı döndürüp "hiçbir ülkeye dışarıdan müdahaleyi ilke olarak doğru bulmayız" diye kıvırıyordu.

Şimdi hepsi birden bu sözleri yutuyorlar. Meclis'te Libya'ya Türk askerlerini göndermek üzere çıkartılacak tezkereye "evet" demek için bugün hepsi birden ellerini kaldıracaklar.

Nereden mi biliyoruz?

Çünkü savaş gemilerini Libya açıklarına yollamak için tezkerenin onaylanmasını bile beklemediler! Açıkça "iki gemimizi zaten yolladık" diye ilan ettiler. O halde, Meclis'te tezkere için yapılacak oylama sadece bir teferruattır.

Her türlü icraatını "yüce Meclis'in iradesi, halkın oyu" ile meşrulaştırmaya kalkan Başbakan! Konu emperyalist işgallere destek çıkmak olduğunda o iradeyi neden hiç ağzınıza almıyorsunuz? Cesaretiniz varsa halka sorun bakalım? Kaç kişi bu emperyalist saldırıyı destekliyor; kaç kişi askerlerimizin bu alçakça operasyona katılmasına onay veriyor?

Lafı döndürüp dolaştırdıktan sonra "dış müdahaleye karşı" olduğunu söyleyen CHP lideri! Meclis tezkeresi daha çıkmadan savaş gemilerinin Libya açıklarına yollanması konusunda tek bir söz edecek misiniz?

Ülkemizin emperyalist işgale taşeronluk etmesinin onursuzluk olduğunu düşünenler... AKP'sinden CHP'sine, düzen partilerinin emperyalizmin yüksek çıkarları karşısında nasıl uzlaşıverdiklerini görenler... Filistin ve Irak halklarına sıkılan kurşunla, bugün Libya halkına sıkılan kurşunun aynı silahtan çıktığının farkında olanlar...

Emperyalizme ve işbirlikçilerine boyun eğmeyin!

ÖDP BASIN AÇIKLAMASI
AKP’NİN ROLÜ: MÜSLÜMANI MÜSLAMANA KIRDIRMAK


Geçtiğimiz hafta ‘NATO’nun Libya’da ne işi var?’ diyen Tayyip Erdoğan bugün emperyalist saldırganlığa ortak olmak tezkereyi Meclis’e getirdi. Tayyip Erdoğan’a soruyoruz ‘NATO’nun Libya’da ne işi var, Türkiye’nin savaş gemilerinin Libya’da ne işi var?’

Tezkere bugün Meclis’e gelirken Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2 savaş gemisinin Libya’da olduğunu ve 2’sinin de hazırlıklar tamamlanır tamamlanmaz yola çıkacağını açıkladı. Anlaşılan o ki gemilere hareket emrini dün Ankara’yı ziyaret eden NATO komutanı verdi.

Aralık ayında NATO zirvesinde çizilen ‘yeni stratejik konsept’ içinde Füze Kalkanı Sistemi’ne onay vererek işbirlikçilik rüştünü ispat eden AKP gemileri göndererek bu rolünü pekiştirmektedir. AKP’nin Libya konusunda almak istediği siyasi tutum ‘model ortaklık’ konsepti çerçevesinde Arap ülkelerini de işgale ortak etmektir. Müslümanı Müslümana kırdırmaktır.

Herkesi emperyalizme ve işbirlikçiliğe karşı çıkmaya, tezkereyi reddetmeye çağırıyoruz. Meclis’te tezkereye onay veren herkes bu eli kanlı zorbalığa da onay verecektir.

Bu saldırılarla ABD emperyalizmi ve işbirlikçileri Irak ve Afganistan’dan sonra bölgeye emperyalist çıkarları için düzenlemenin yeni bir evresini başlatmıştır. Bu kez hedef yalnızca enerji kaynaklarını ele geçirmek değil aynı zamanda son dönemde Mısır’da, Tunus’ta ve Ortadoğu’da gelişen halk hareketlerini kontrol altına almaktır.

Bu saldırılara karşı Ortadoğu ve Libya halklarıyla birlikte emperyalizme karşı insanlık görevidir.

ÖDP Genel Başkanı Alper Taş
Perşembe, 24 Mart 2011 17:59


http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir