Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fenerbahçe ve Beşiktaş Taraftarlarından Destek

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Fenerbahçe ve Beşiktaş Taraftarlarından Destek

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Nis 2011, 16:11

Fenerbahçe ve Beşiktaş Taraftarlarından Destek

Resim

Tayyip Erdoğan'ı ıslıklayan Galatasaray taraftarına, bir destek de ezeli rakiplerinden geldi. Beşiktaş tribünlerinden "Halkın Takımı" ve Fenerbahçe'li taraftarlardan "FenerbahCHE" adlı gruplar; yaptıkları yazılı açıklama ile Galatasaray taraftarının bu dik duruşuna destek verdiklerini belirtti.

Yaklaşık yüz yıllık rekabet, Galatasaray'ın yeni stadındaki "ıslıklı protesto"nun ardından "dayanışmaya" dönüştü. Cimbom'un ezeli rakipleri; Fenerbahçe ve Beşiktaşlı bazı taraftar gruplarından, Galatasaray taraftarına destek açıklamaları geldi.

Arena'da yaşanan protestonun ardından Galatasaray Yönetimi ve UltrAslan'ın özür dileyen açıklamalarının aksine; "Tek Yumruk" sarı-kırmızılı taraftar grubu taviz vermemiş ve yönetimi istifaya çağırmıştı. Bu dik duruşuna ilk destek, Beşiktaşlı taraftar grubu Halkın Takımı'ndan geldi.

"Başarı, parlak ışıklar, prestij ve konfor vaatleriyle ve halkın parasıyla halka Noel babalık yapmaya kalkanların bu oyununu, bir kısım onurlu Galatasaray taraftarı bozarak bu egemen küstahlığını tüm işbirlikçilerinin suratlarına vurmuştur. Kendi içlerindeki işbirlikçilerin ve iktidarın taraftarla tokuşturmaya kaktıkları yumurtayı tutturduğu yöneticilerin tüm çabalarına karşın, bu sesin çıkarılan gürültüde boğulmasına izin vermemek için sesimizi Galatasaray taraftarının bu onurlu sesine ekliyoruz."

Galatasaray'ın ezeli rakibi Fenerbahçe'nin taraftar grubu "FenerbahCHE" de, resmi internet sitelerinde "Tek Yumrukla Dayanışmaya Çağırıyoruz" başlıklı bir açıklama yayınladı.

FenerbahCHE grubu, açıklamasında protestonun demokratik bir hak olduğunu vurgu yaptı.

"FenerbahCHE"liler olarak Tek Yumruk grubu üzerinden hayata geçirilmek istenen bu saldırı girişimlerini kınıyoruz. Emeğine, Özgürlüğüne ve Onuruna sahip çıkan bütün taraftarları Tek Yumruk grubunu sahiplenmeye davet ediyoruz. "FenerbahCHE"liler olarak emekten, özgürlükten ve eşitlikten yana tavır alan bütün dostlarımızla dayanışmaya devam edeceğiz."

Perşembe, 20 Ocak 2011 17:27

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir