Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Aradan 18 yıl geçti, devlet hala namus borcunu ödeyemedi!

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Aradan 18 yıl geçti, devlet hala namus borcunu ödeyemedi!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Nis 2011, 15:02

Aradan 18 yıl geçti, devlet hala namus borcunu ödeyemedi!

Resim

Atatürk devrimcisi, aydın insan, gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun hain bir suikast sonucu aramızdan ayrılışının 18. yılında; unutulur gider diye bekleyen hainlere inat bizlere ışık tutan yol gösteren fikirlerini asla unutmayacağız. Her parçandan senin gibi doğduk yüzbinleriz, milyonlarız; senin gibi düşünüyoruz ve bu vatana ihanet edenlerin karşısında senin gibi dim dik ayakta duruyoruz, duracağız. Cumhuriyetin yılmaz savunucusu araştırmacı-gazeteci Uğur Mumucu'yu saygı, sevg, ve özlemle anıyor; suikastı düzenleyen hain ya da hainleri nefretle kınıyoruz.

Resim

Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993'te Ankara'da Karlı Sokak'taki evinin önünde, arabasına konan C-4 tipi plastik bombanın patlaması sonucu suikaste kurban gitti. Suikastın hemen ardından olay yerinde inceleme yapan uzmanların hiçbir delil bulamadığı, patlamayla etrafa dağılan ve cımbızla toplanması gereken delillerin ise süpürgeyle süpürüldüğü iddia edilmiştir.

Suikastı, İslami Hareket Örgütü, İBDA-C, İslami Cihat gibi örgütler üstlendi. Suikastin arkasinda Mossad'ın ve kontrgerilla'nın olduğu da iddia edilmiştir. Ergenekon Davası sanıklarından Ümit Oğuztan, iddianamede yer alan ifadesinde, Mumcu'nun seri numarası silinmiş ve şu an Irak Devlet Başkanı olan Kürdistan Demokratik Partisi lideri Talabani'ye götürülen silahlarla ilgili araştırması nedeniyle öldürüldüğünü iddia etti.

Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu'yu ziyaretleri sırasında dönemin Başbakanı Süleyman Demirel, Başbakan Yardımcısı Erdal İnönü ve İçişleri Bakanı İsmet Sezgin, "cinayeti çözmenin, devletin namus borcu olduğu"nu belirterek adeta namus sözü verdiler (1993). Suikastçi(ler) ve arkalarındaki güç(ler) Ocak 2011 itibarıyla hâlâ net bir şekilde açığa çıkarılamadı.

23 Ocak 2011

http://www.ardasenturk.com.tr/etiket/ugur-mumcu
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir