Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Muharrem İnce Atalay'la Tartışmasını Odatv’ye Anlattı

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Muharrem İnce Atalay'la Tartışmasını Odatv’ye Anlattı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 05 Nis 2011, 20:01

Muharrem İnce Atalay’la Tartışmasını Odatv'ye Anlattı

Resim

TBMM’de dün Yalova Milletvekili ve CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce ile İçişleri Bakanı Beşir Atalay arasında sert bir tartışma geçti. Tartışma Atalay’ın özür dilemesiyle son buldu.
Tartışmanın taraflarından Muharrem İnce Odatv’ye konuştu.

Muharrem İnce tartışmayı şöyle aktardı:

“CHP Milletvekili Şükrü Elekdağ’ın konuşmasına 1 dakika ek süre istedim ama Meclis Başkan Vekili Sadık Yakut 1 dakika ek süreyi vermedi. Bunun üzerine bir de “yalancı” dediğinde ipler koptu. Önce o hakaret etti. Ben şerefimi savundum. Atalay çok agresifti, ama sonunda özür diledi, eğer özür dilemeseydi masalara vurarak konuşmasını engelleyecektik ama hatasını anlayıp özür dilediği için yapmadık.’’

“ATALAY ÇOK ŞAŞKINDI”

İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın, dün yaptığı konuşmasında öğrencilerin protesto eylemini ve polisin müdahalesine eleştirileri yanıtladığını belirten Muharrem İnce, Atalay’ın, “O gün polise ellerindeki bayrak sopalarıyla ilk saldıran öğrenciler oldu. Bütün öğrencilerimiz istediği yerde düşüncelerini açıklar, ama da sopalarla polise saldırarak düşünce açıklanmaz. O kız öğrenci değil. Polise sopayla vuran da o. Doktorda rapor var bu konuda. Polisin burada yaptığı bir şey yok. Bu çok istismar ediliyor,” şeklinde konuştuğunu anlattı.
Bunu, “Atalay çok şaşkındı,” şeklinde niteleyen İnce, Odatv aracılığıyla kamuoyuna şu soruyu yöneltti:
“Olacak şey değil. Bakan resmen öğrencilerin polisleri dövdüğünü söylüyor. Kızın öğrenci olmadığını, önce kızın saldırdığını söyleyecek kadar acımasız, bu kadar gaddar bir İçişleri Bakanı. Böyle bir yaklaşıma müdahale etmemek mümkün mü? Bana yalan söylüyorsun dediği için benden özür dilemesi önemliydi ama asıl benden değil o çocuğunu düşüren kızdan ve tüm dayak yiyen öğrencilerden özür dilemesi gerekir. Biz İçişleri Bakanı’nın öğrencilerden bir kısmını İstanbul’dan içeri bile sokmadığını biliyoruz. Önce bunu açıklasın. Neden otobüslerin İstanbul sınırlarından içeri girmesini engelledi?
Seyahat özgürlüğü insanın temel hak ve özgürlüğüdür. Kişilerin temel hak ve özgürlüğü ancak kanunla sınırlanır. İstanbul’a öğrenciler giremez diye bir kanun çıktı da bizim mi haberimiz yok?
Kendisini sıkıyönetim komutanı sanan bir İçişleri Bakanı’yla karşı karşıyayız. Kendisini baş komiser falan zannediyor sanırım.”

“YÜREĞİNİZ VARSA DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRIRSINIZ”

TBMM oturumunda, Beşir Atalay'ın konuşmasının ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Bakan Atalay'ın, Türkiye'nin gözü önünde olan olayları "öğrenciler polisi dövdü" şeklinde nitelendirdiğini öne sürdü.
İnce, Kayseri'deki yolsuzluk iddialarına ilişkin değerlendirmesinde de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dokunulmazlıklarının kaldırılmasını önererek, "Yüreğiniz varsa bunu yaparsınız" dedi.
Muharrem İnce, Bakan Atalay'ın, belediyelerle ilgili soruşturmalarda ayrım yapmadıklarına ilişkin verdiği örneklere tepki göstererek, "Siz müfettişlerinizi oraya, onları aklamaya göndermişsinizdir. Size AKP diyorduk ama artık AK Parti diyeceğiz. Çünkü siz aklama partisisiniz. Mecliste, komisyonda bekleyen 724 dosya var. İçlerinde CHP'nin de var. Hadi kaldırın dokunulmazlığı," diye konuşmuştu.

Bunun üzerine söz alan Atalay da, "Sayın Grup Başkanvekili ya yalan söylüyor ya yanılıyor. Rüşvetle ilgili iddialarda savcılık işlem yapar, izin alınmaz" diye itiraz etmişti.
Yeniden söz alan İnce de, "Bir bakan konuşurken üslubuna dikkat edecek. Ben yalan söylemedim. Ama Atatürk Orman Çiftliğinde görüşüp, sonra görüşme ortaya çıktı diye oradaki güvenlik görevlisini işten atan ben değilim," diye yanıtlamıştı.

Bu arada Atalay ve İnce, birbirlerine karşılıklı olarak "Yalan söylüyorsun" diye bağırmaları üzerine, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, birleşime ara vermişti.

A.İklim Bayraktar
Odatv.com
21.12.2010 11:10


http://www.odatv.com/n.php?n=kurultay-k ... 2112101200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir