Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Perinçek, Tayyip'in Yeni Ses Kaydını Mahkemede Dinletti

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Perinçek, Tayyip'in Yeni Ses Kaydını Mahkemede Dinletti

Mesajgönderen TurkmenCopur » 05 Nis 2011, 18:55

Perinçek, Tayyip'in Yeni Ses Kaydını Mahkemede Dinletti

Resim

İşadamı Remzi Gür'e "çocuklarına 20-25 göndermesi talimatı veren" Tayyip Erdoğan'ın, yeni bir telefon görüşmesi daha ortaya çıktı. Erdoğan, telefon görüşmesinde "sen" diye hitap ettiği kişiye; "3'e kapatın" talimatı veriyor. 1 dakika süren telefon görüşmesinde, Erdoğan'ın "örtülü" konuştuğu dikkat çekiyor. Konuşmada "diğer işlemler"den de bahsediliyor. Telefon görüşmesini 1. Ergenekon Davasında Mahkeme Heyeti'ne sunan İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek; "Tayyip Erdoğan'ı Silivri'den yıkacağız" dedi.

SES KAYDINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Birinci Ergenekon Davası'nın 169. duruşmasında konuşan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, mahkeme heyetine yeni bir delil sundu. Perinçek; Tayyip Erdoğan'ın yeni telefon görüşmesini dinletti.

Her iki tarafın da birbirine "sen" diye hitap ettiği 1 dakikalık konuşmada, Erdoğan karşısındaki kişiye "3'e kapatın" talimatı veriyor.

İŞTE TAYYİP'İN YENİ GÖRÜŞMESİ

Bu görüşmesinin "kamu yararı" içerdiğini ve bu nedenle yayınlanması gerektiğini söyleyen İşçi Partisi Lideri; "Başka bir devletin görevlisine başbakanlık koltuğu verirseniz orada en sonunda bir pazarlamacının oturduğunu görürsünüz" dedi.

Doğu Perinçek, telefon görüşmesinde; Erdoğan, Cüneyt Zapsu, Fatih Bey ve "sen" diye hitap edilen kişilerin adının geçtiğine de dikkat çekti.

Erdoğan'ın örtülü ifadeler kullandığının altını çizen Perinçek, "Erdoğan satışa karar veren konumundadır. Yasadışı bir iş yürütülmektedir" saptaması yaptı.

PERİNÇEK ERDOĞAN'A SORDU

- "Üçe kapat" dediğiniz satış neyin satışıdır?
- Size "sen" diye hitap eden X adlı şahıs kimdir, "Fatih Bey" kimdir? Bu şahıslarla çevirdiğiniz iş hangi hukuka dayanmaktadır?
- Karar ve talimat veren "etkin ortak" konumunda bulunduğunuz bu "ortaklığın" Ticaret Sicilinde kaydı var mıdır?
- Bu "iş"ten Tayyip Erdoğan'ın payına düşen kazancın miktarı nedir?
- Bu "işten" elde ettiğiniz kazancı mal beyanında gösterdiniz mi?
- Kazancınızın vergisini ödediniz mi?
- Niçin gizli kapaklı konuşmaktasın ey Tayyip Erdoğan?
- "Diğer işlemler noktasındaki konuda yapılması gereken" muamele nedir? Burada söz konusu olan "devlet" işlemi midir ve nasıl yapılmıştır?

"BİR TANE GÖRÜŞMEMİ BULAMAZSINIZ"

Perinçek, Ergenekon tertibiyle telefonlarının dinlendiğini, 6 bin görüşmesinin iddianamede yer aldığını hatırlattı. Ve ardından ekledi; "6 bin telefon görüşmemden bir tane suç içeren görüşme bulabildiniz mi? Ben 6 bin telefon görüşmemin tamamını kabul ediyorum. Tayyip Erdoğan gibi yapmıyorum."

"AMERİKA ŞANTAJ YAPIYOR"

Perinçek, Amerika'nın Erdoğan'a bu ve benzeri görüşmelerden yola çıkarak şantaj yaptığını da sözlerine ekledi. Perinçek'e göre şantaj konuları arasında; Kıbrıs, Kuzey Irak ve Kürt Sorunu gibi, Türkiye'nin ana gündem maddeleri yer alıyor.

Doğu Perinçek bir de uyarıda bulundu. Türkiye'nin bir yol ayrımına girdiğine işaret eden İşçi Partisi Lideri, "Bu makus talih değiştirilebilir mi" diye sordu?

"Bu makûs talih değiştirilebilir mi? Türkiye'nin önündeki soru bu. Ve tam bu sırada İşçi Partisi yöneticileri hapislere tıkılıyor. Cumhuriyet yıkıcılarına bölücülere siyaset yapmak serbest ancak biz demir parmaklıklar ardında siyaset yapmak zorunda bırakılıyoruz."

Perinçek, "Suçu örtbas eden, kanıtları gizlemeye yardımcı olan ve suçun üzerine gidenleri hapse atan" Mahkeme'nin, suça ortaklık ettğini vurguladı.

İşçi Partisi Lideri, görüşmenin mahkemeyle ilgisini de açıkladı:

"Bizim tek suçumuz, Türkiye'deki Mafya-Tarikat-Gladyo rejimine karşı mücadele etmektir. Bizleri hapislere atanların, Tayyip Erdoğanların suçlarına ortak oldukları apaçık ortadadır. Buna rağmen bizim tutukluluğumuza devam kararı vermeleri, yargıçlar hakkında kuvvetli suç şüphesi doğurmaktadır."

Perşembe, 09 Aralık 2010 15:38

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... deo_id=138
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir