Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fuhuş ve Şantaj Yaygarasının Asıl Amacı...

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Fuhuş ve Şantaj Yaygarasının Asıl Amacı...

Mesajgönderen TurkmenCopur » 05 Nis 2011, 15:37

Fuhuş ve Şantaj Yaygarasının Asıl Amacı...

Amerika Türkiye’ye savaş şantajı yapıyor. Evet yanlış duymadınız sayın seyirciler. Önce fuhuş, ardından casusluk soruşturması diye yaygarası koparılan olayın arkasından, Amerika’nın Türkiye’ye şantajı çıktı. İşte dehşet verici gelişme.

F-16'lar, hava kuvvetlerimizin en caydırıcı ve vurucu gücü!

1986’dan bu yana ülke semalarımızın güvenliği, bu 240 demir kartala emanet. F-16'lar, Amerikan ordusu için Lockheed Martin tarafından üretilmişlerdi.

F-16'lar zamanla dünyanın birçok ordusundan talep edildi ve Amerikan ordusuyla üretici firma, uçağı “müttefikleri”ne satmaya başladı.

Türk ordusunun bu uçakları tercih etmesinin en önemli nedenlerinden biri, uçaklarda alçak irtifada lazerli hedef bulma ve imha sistemlerinin bulunması. LANTIRN adı verilen bu sistem, terörle mücadelede, Türk ordusuna büyük güç katıyor.

LANTIRN yazılımının milli olmaması TSK için büyük bir zaaftı. Çünkü, yazılıma sahip olan ülke, o yazılımın kullanıldığı donanımı kontrol etme imkanına sahip olabiliyor. Diğer deyişle Amerika, Türk F-16’larındaki hedef bulma ve imha sistemini kontrol olanağına sahipti.

Örneğin Türk savaş uçakları, bir savaş durumunda Amerika’nın istemediği hedeflere doğru yöneldiler. Amerika Türk uçaklarındaki güdümlü füzeyi, istediği hedefe yönlendirebilirdi!

İşte ASELSAN, F-16’lardaki bu sistemi millileştirmek için 5 yıldır çalışıyor. ASELSAN, Amerika’nın LANTIRN’ini devre dışı bırakıp, Türkiye’nin ASELPOD’unu üretmeyi başardı.

“Savaş uçaklarımızı millileştirme projesi” tam da hayata geçiyor derken, içinde çarpıcı iddiaların yer aldığı bir soruşturma, gündeme bomba gibi düştü.

Fuhuş ve şantaj yaygarasıyla başlatılan soruşturma, işte bu “milli savunma sistemi geliştirme projesi”ne geldi dayandı.

Tertip merkezinin yayın organı gibi çalışan gazeteler, bu soruşturmayı bugünlerde manşetlere taşıdılar…

İddia o ki, savunma teknolojilerini millileştirme çalışmalarına ilişkin belge ve bilgiler, bazı subaylar tarafından sızdırılıyor… Hatta, Aselsan’da çalışan üç mühendisin, arka arkaya ölümüyle bu soruşturma arasında bağ kuruluyor.

Tüm bunlar, aramalarda elde geçen belgelere dayandırılıyor.

Aramalarda ele geçen belgeler…

Haberlerde bu cümleyi duymaya alışmışsınızdır… Belgelerin sahibi olduğu iddia edilen kişiler her defasında, “bende böyle bir belge yoktu!” diyor.

Eğer bu belgeler, gerçekten de bu kişilerde yoksa ve operasyon sırasında yerleştirildiyse? Ya, Amerikan ajanları, ellerindeki gerçek casusluk belgelerini, operasyonda bulundu görüntüsüyle servis ediyorlarsa. Bu servisin amacı da, “Benimle savaşmazsın, her türlü tedbirini biliyorum” mesajıyla şantaj yapmaksa...

Başka deyişle... ya asıl casuslar Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ele geçirdikleri bilgileri ifşa ediyorlarsa?

Cuma, 12 Kasım 2010 16:36

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir