Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Ermenistan Nasıl Bugünkü Terörist Ülke Haline Geldi?

Başlangıçlar

Burada Ermeni Tehciri ve Terörist Ülke Ermenistan hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Ermenistan Nasıl Bugünkü Terörist Ülke Haline Geldi?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Ara 2010, 23:57

Ermenistan Nasıl, Neden ve Ne Zaman Bugünkü Terörist Ülke Haline Geldi?

Hıristiyanların yürüttüğü muhakemeye göre, eskiden insanlar hakkında onların dinine ve ırkına bakılarak karar verilirdi. Bizim çoğunluğumuz, beyaz atın üstünde, belinde kılıç "Hıristiyan" şövalyeler hakkında çok şeyler okumuşuzdur. O şövalyeler, kutsal topraklara kadar at sürüp Hıristiyan inancını Müslümanların zorba emellerinden kurtarmış ve Müslümanlardan bir çok insanı öldürmüşler. Gerçekten Hıristiyan hikayeleri, bu bakımdan hiç de iyi değil...

1800'lü yıllarda şimdi Kafkasya denen o zamanki güney Rusya'da ve Balkanlar'da yaşayan halkların çoğunluğu Müslümandı. 1923 yılına kadar, bu durum değişti ve çoğunluk olan Müslümanlar, bu toprakları terk etmek zorunda kaldılar. 1820 ile 1923 yılları arasında milyonlarca Müslüman, kendi evlerinden ve topraklarından zorla koparıldı ve o topraklara hasret bırakıldı. 5.500.000'den fazla insan, ya savaşlarda öldürüldü, ya savaş koşulları nedeniyle açlık ve hastalıktan öldü, ya da yurdundan sürülürken yollarda telef oldu.

Bu bölgelerdeki Hıristiyan trajedileri ve ölümleri hakkında dünyanın Hıristiyan milletlerine çok geniş bilgiler verilmiştir. Fakat, nedense bu bölgelerdeki Müslümanların çektikleri hakkında, Hıristiyan ülkelerinde hiç bilgi yoktur, varsa bile çok nadirdir.
Eğer birileri haritada, dünyanın Balkan, Anadolu ve Kafkasya bölgelerine yakından bakarsa, bugün, bu bölgelerde yer alan tüm devletlerin, milli açıdan oldukça homojen olduklarını görecektir. Bu ülkeler, savaşların ve devrimlerin sonucunda çağdaş tarih içinde kurulmuşlardır. Onlar bir zamanlar, Osmanlı İmparatorluğu'nun parçalanmasından sonra ortaya çıkmışlardır. Etnik açıdan homojenlikleri etnik temizlik sonucunda oluşmuştur. Kısacası, Müslümanların acıları üstünde kurulmuşlardır.
Gerçeği bilmek ve anlamak önemlidir, ancak Batı ders kitaplarında, bu sayısız ve sınırsız Müslüman yok edilişleri hakkında hiçbir tarihi bilgi yoktur.

Örneğin; ABD'de Hıristiyan Ermeni-Amerikalılar son yıllarda şehirlerin, eyaletlerin ve milli devlet yönetimlerinin üzerinde bir baskı uygulamasına başlamışlardır. Onlar, 1915 yılında Müslüman Türklerin, bir buçuk milyon Hıristiyan Ermeniye soykırım uyguladığını iddia ediyorlar ve ABD'den Türkiye'yi suçlayan bir karar çıkarılmasına çalışıyorlar. Hatta, Ermeni-Amerikalı Hıristiyanların lobisi, birkaç eyaletin Eğitim Bakanlıklarını kandırarak bu iddialarını çocukların ders kitaplarına koydurmayı başarmışlardır. Şimdi, çocuklara olmayan bir soykırım hakkında masallar anlatılıyor.

Kaynakça
Kitap: ERMENİSTAN: TERÖRİST "HIRİSTİYAN" DEVLETİN SIRLARI
Yazar: Samuel E. Weems
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ermeni Tehciri ve Terörist Ülke Ermenistan

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron