Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Batum Vilayeti Milli İslam Şürası Başkanından Telgraf

Burada Ermeni Tehciri ve Terörist Ülke Ermenistan hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Batum Vilayeti Milli İslam Şürası Başkanından Telgraf

Mesajgönderen TurkmenCopur » 24 Ara 2010, 05:54

Kopya

Müttefik Devletlerin Kafkas'taki Yüksek Komiseri'ne İngiltere Hükümeti Yüksek Komiseri'ne İtalyan Diplomatik Temsilcisi'ne Fransa Askeri Misyon Başkanı'na


Kars Müslümanlarının trajedisi o ölçüye vardı ki, kan ve gözyaşının deniz olduğu günümüzde bile, insanın yüreği titremeden bu faciayı anlatamaz. Ermeni Hükümeti körü körüne, çok uzun zamandan beri hemen hemen sadece Müslümanların yaşadığı bu topraklarda Ermeni çoğunluğu sağlayarak, "denizden denize Büyük Ermenistan" kurma hayali peşinde koşmaktadır. Kars havalisi Müslümanlarına karşı insanlık dışı saldırılar tertiplemiştir ve şu an ülkenin her yerini alevler sarmıştır. Kendini "vahşi Asya"da Avrupa kültürünün öncüsü gören Ermenistan Cumhuriyeti'nin örgütlü güçleri tarafından, yaşına ve cinsiyetine bakılmaksızın yok edilen Müslüman ahalinin feryatları duyulmaktadır sadece.

Müslüman köyleri ve kasabaları topçu ateşleriyle yerle bir edildi. Halkın uzun yıllar bin bir emekle edindiği malvarlığı yok edildi, yağmalandı, insanlar mitralyöz ateşiyle toptan kırıma uğradılar. Ayrıca çocukları, yanan evlerin ve tutuşturulan tınazların ateşine atarak vahşice öldürüyor, kadınların ırzına geçiyorlar. Ermeni vahşetinden kurtulmayı başaran talihli insanlar ıssız dağlarda açlıktan ve soğuktan donarak öldüler.

Sivil Müslüman nüfusa karşı uygulanan bu insanlığa aykırı kıyım bizlerde büyük öfke ve infial uyandırmıştır.
Devletler arasındaki tartışmalı sorunlar barış yoluyla çözülürken, Ermeni Hükümeti, uluslararası sürtüşmelerin yansız olarak çözümü ve huzurun yaşatılması için davet edilen Müttefik Devletler temsilcilerini hiç umursamadan, saldırgan tutkularını tatmin amacıyla silaha başvurmaktadır.

Ancak, Büyük Devletlerin temsilcileri olan sizlerin kutsal bir görevi üstlenerek insaniyet adına, bizim ülkemizin kaderiyle koparılmaz bağı olan Kars bölgesinde, bu kanlı yürüyüşü derhal durdurmak için Ermeni Hükümeti'ne karşı baskı yollarını bulacağınıza inanıyoruz.

Batum Vilayeti Milli İslam Şürası Başkanı

Şüra üyeleri

Aslının aynıdır: Haber Bürosu Şefi

Kaynakça
Kitap: KIZIL KİTAP
Yazar: Kayhan Yükseler
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ermeni Tehciri ve Terörist Ülke Ermenistan

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir