Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

27 Ocak 1919'da Güneybatı Kafkas Geçici Hükümeti Temsilcisi

Telgraf

Burada Ermeni Tehciri ve Terörist Ülke Ermenistan hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

27 Ocak 1919'da Güneybatı Kafkas Geçici Hükümeti Temsilcisi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 24 Ara 2010, 04:36

Güneybatı Kafkas Geçici Hükümeti Temsilcisi 27 Ocak 1919
No. 13
Batum

Ekselansları Azerbaycan Cumhuriyeti Başbakanı'na

Güneybatı Kafkas Hükümeti'nin temsilcisi olarak, bizlere yardımcı olmak üzere subay ve memur göndermeniz hususunu zatıalini ze arz etmekten şeref duyarım, zira şu anda çok zor bir dönem geçirmekteyiz: silahlı Gürcü birlikleri (Ardahan'ın Posof mıntıkasındaki çatışmalar) ile Ermeni birlikleri (Şuragel'in Taylar ve Köşevank köylerine; Nahçıvan'ın Kızılmağara köyüne yapılan saldırılar) bizleri sıkıştırıyor. Ayrıca siyasi olgunluktan da iyi bir sınav vermemiz, küçük kuvvetlerle olağanüstü geniş bir sahada idareyi sağlamamız gerekiyor. Bu münasebetle zatıalinize, harcırahlarını vererek insan yardımı yapmanızı arz ediyorum; zira bizde posta hizmetleri henüz kurulmadı ve bu yüzden önceden para yollayacak durumda değiliz. Hükümet tarafından size gönderilmiş olan Hacı Musa'nın gelip gelmediğini Batum Konsolosuna bildirmenizi rica ediyorum. Bana kişisel bir lütufta bulunarak, Albay Yusufbek Sırtlanov'un, orduyu düzene sokmak üzere, bize gelmek isteyip istemediğini sormanızı rica ederim.

Her zaman hizmetinize hazır
Güneybatı Kafkas Geçici Hükümeti Temsilcisi Serverbek Alabekov Koblianski

Kaynakça
Kitap: KIZIL KİTAP
Yazar: Kayhan Yükseler
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ermeni Tehciri ve Terörist Ülke Ermenistan

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir