Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Büşra Ersanlı Cemaate De Ders Vermiş: Gülen'de KCK'lımı?

Burada Amerika'da yaşıyan, ve Amerika'nın uşaklığını yapan Fethullah Gülen hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz. Kendisi CIA'yla iç içedir ve resmen bir CIA elemanıdır.
Fethullah Gülen, İslam Dinimiz ve Türk Soyumuz gibi en büyük değerlerimizi kötüye kullanarak iyi niyetli halkımızı kandııyor ve Amerika'ya hizmet eden bir cemaat'e köle yapıyor.
Devletimiz içinde bu cemaat'ten olan ve Türkiye Cumhuriyetimizin geleceğini tehlikeye atan insanlarımıza bunu sormak istiyorum: "ALLAH AŞKINA, Amerika gibi şeytana tapan ve bizzat şeytanın askerleri olan bir devlet'e hizmet etmenin neresinde Müslümanlığımız vede Türklüğümüz vardır?". Bu sorunun cevabının çok net olmasıyla birlikte, insanlarımızdan ricam, Türkiye Cumhuriyeti'mizin Tam Bağımsızlığı için, LÜTFEN AMERİKA'YI VE FETHULLAH GÜLEN'İ BOYKOT EDİN VE LANETLEYİN!!!!!!!

Büşra Ersanlı Cemaate De Ders Vermiş: Gülen'de KCK'lımı?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 08 Kas 2011, 04:05

BÜŞRA ERSANLI CEMAATE DE DERS VERMİŞ

KCK davasından tutuklanan akademisyen Prof. Dr. Büşra Ersanlı’ya yöneltilen suçlama BDP’nin Siyaset Akademisi’nde ders vermesi. Ersanlı’nın verdiği derslerin KCK kapsamında olduğunu iddia eden polis ve savcılık Ersanlı’yı derinlemesine soruşturdu. Ersanlı’nın akademik ve yazın çalışmaları, buna dair notlar aleyhinde delil haline geldi.

Ancak bu noktada ilgin bir ayrıntı Alper Görmüş’ün Taraf gazetesinde yazdığı yazıyla ortaya çıktı. 2004 yılının bahar aylarında Fahri Başkanı Fethullah Gülen olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın, vakıf binasında düzenlediği “Askeri Vesayet ve Demokrasi” başlıklı tartışmaya katıldığını söyleyen Görmüş, konuşmacılar arasında Prof. Dr. Büşra Ersanlı’nın da olduğunu söyledi.

Görmüş, Ersanlı’nın konuşması üzerine şunları söyledi: “Başörtüsü yasakçılarına karşı çok öfkeli, çok sertti. Radikal-fiili çözüm önerileri sunmuştu toplantıya, ‘hak verilmez alınır’ havasındaydı ve daha fazla beklemeye tahammülünün olmadığını söylüyordu.” Kısacası Büşra Ersanlı’nın görüşmelerine Fethullah Gülen’in başkanı olduğu vakıfta başvurmuş, Ersanlı’yı misafir etmişti. Elbette Emniyet İstihbarat Dairesi’nin soruşturma dosyasına o toplantı girmedi.

O toplantıda daha önemli bir ayrıntı daha var. Balyoz Davası başlamadan neredeyse 6 yıl önce Ersanlı ve Görmüş’ün katıldığı bu toplantıda bugünkü yargılama süreci bir senaryo olarak ele alınmış. Görmüş bunu şöyle anlattı:

“Toplantının ‘radikal demokrat’ atmosferi hepimizi etkiledi, hepimiz biraz uçtuk... Aramızdan biri, belki de askeri vesayeti ortadan kaldırmanın yegane yolunun, başarısız kalmış bir askeri darbe girişimin ardından eski ve yeni darbecilerin derbest edilip yargılanmaları olduğunu savundu.”

Ne diyelim?..

Polis ve Beşiktaş savcıları bu toplantı notlarıyla Fethullah Gülen’i de KCK’lı yapar mı dersiniz?

Odatv.com
06.11.2011 17:31


http://www.odatv.com/n.php?n=busra-ersa ... 0611111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Büşra Ersanlı Cemaate De Ders Vermiş: Gülen'de KCK'lımı?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 08 Kas 2011, 04:07

TANIYORSAM SUÇSUZ TANIMIYORSAM SUÇLU

Büşra Ersanlı’nın ve Ragıp Zarakolu’nun KCK operasyonu kapsamında tutuklanması özellikle liberaller arasında tepkiyle karşılandı. Ama bu tepkilerin doğuş noktası “tanıyorum” oldu.

Örneğin; Oral Çalışlar Büşra Ersanlı’yı tanıdığını söyleyip, tutuklanmasını ve yandaş medyanın sızdırma haberlerini eleştirdi.

Ali Bayramoğlu, Ersanlı ve Zarakolu için “iki arkadaşımız” diyerek yine medyadaki polis kaynaklı imaj karalamaları topa tuttu.

Nihal Bengisu Karaca, Büşra Ersanlı’yla Doğu Konferansı’nda tanıştığını söyledi ve bir itirafta bulundu:

“Şahsım adına itiraf edeyim, yetmez ama evet derken, yetip de artacağını hiç düşünmemeiştim.”

Halil Berktay’ın amca kızı Ayşe Berktay da tutuklananlar arasındaydı. Berktay Taraf’taki köşesinde şöyle yazdı:

“İş silah ve şiddetle, evet, hiç ama hiç ilgisi olmayacak, olduğuna asla inanamayacağım insanlara uzanıyor, Büşra Ersanlı, Ragıp ve Deniz Zarakolu, (amca kızım) Ayşe Berktay. Tanıdığım için böyle konuşabiliyorum.”

Berktay’la aynı gazetede yazan Orhan Miroğlu da Ersanlı ve Zarakolu’nun tutuklanmasını kınadı, Terörle Mücadele Yasası’nın değişmesini istedi ve şöyle yazdı:

“Büşra Ersanlı, bende hakkı hukuku olan bir arkadaşımdır.”

Örnekler çoğaltılabilir, hatta diğer davalardan isimler eklenebilir. Liberaller, gazeteciler Ahmet Şık’ın ve Nedim Şener’in tutuklanmasında da “tanıyorum, onlar öyle yapmaz” dedi. Tıpkı şike soruşturmasında Cengiz Çandar’ın Aziz Yıldırım’ı tanıyıp yazması gibi...

Meselenin özü şu aslında:

Liberaller işi yine kişiselleştiriyor. Büyük fotoğrafı görmüyorlar. “Tanıyorsam suçsuz, tanımıyorsam suçlu” düşüncesini hakim kılıyorlar. Eğer tutuklananlar tanıkları değilse, neden tutuklandıkarını hakkıyla irdelemiyor, sürecin siyasi boyutunu görmüyor, dava dosyalarını okumuyor, ama bolca ahkam kesiyorlar.

Ahmet Altan’dan Şahin Alpay’a, Derya Sazak’tan Ahmet İnsel’e kadar birçok isim bu davalar sürecinde aynı ezberi tekrarladı.

İlginçtir; Taraf’tan Markar Esayan doğru noktaya yaklaşmış görünüyor:

“İşte ancak tutuklananlar ünlü veya bizlerin arkadaşları olduklarında “o insanlar böyle şey yapmaz” seviyesinde bir itiraz yükseliyor ki, bu açıkcası beni tatmin eden bir şey değil. Çünkü bunların pek çoğunu Ergenekon, Balyoz tutukluları için de söyleyenler var. Adalet için herhalde ölçümüz bu olamaz” (3 Kasım 2011/Taraf)

Sözün özü...

Liberallerin adalet anlayışı tanıştıklıkla yön buluyor. Ancak kendilerine ya da yakınlarına dokunulursa “ne oluyor yahu” diye soruyorlar.

Odatv.com
06.11.2011 14:00


http://www.odatv.com/n.php?n=taniyorsam ... 0611111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön Fethullah Gülen Terör Örgütü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir