Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

AKP'nin MİT Operasyonları, Fethullahçılar MİT'te Nerelerde ?

Burada Amerika'da yaşıyan, ve Amerika'nın uşaklığını yapan Fethullah Gülen hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz. Kendisi CIA'yla iç içedir ve resmen bir CIA elemanıdır.
Fethullah Gülen, İslam Dinimiz ve Türk Soyumuz gibi en büyük değerlerimizi kötüye kullanarak iyi niyetli halkımızı kandııyor ve Amerika'ya hizmet eden bir cemaat'e köle yapıyor.
Devletimiz içinde bu cemaat'ten olan ve Türkiye Cumhuriyetimizin geleceğini tehlikeye atan insanlarımıza bunu sormak istiyorum: "ALLAH AŞKINA, Amerika gibi şeytana tapan ve bizzat şeytanın askerleri olan bir devlet'e hizmet etmenin neresinde Müslümanlığımız vede Türklüğümüz vardır?". Bu sorunun cevabının çok net olmasıyla birlikte, insanlarımızdan ricam, Türkiye Cumhuriyeti'mizin Tam Bağımsızlığı için, LÜTFEN AMERİKA'YI VE FETHULLAH GÜLEN'İ BOYKOT EDİN VE LANETLEYİN!!!!!!!

AKP'nin MİT Operasyonları, Fethullahçılar MİT'te Nerelerde ?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Nis 2011, 02:50

AKP'nin MİT Operasyonları, Fethullahçılar MİT'te Nerelerde ?

Resim

AKP'nin kadrolaşmayı yoğunlaştırdığı ancak fazla hissedilmeyen kurumlardan birisi de MİT Müsteşarlığı. 2006 yılından bu yana bin 200 personel alındı. 400'ü kadrolu olan elemanların çoğunun Fethuulahçı olduğu kaydediliyor. İstihbarat kaynakları, Hakan Fidan'ın MİT'in başına getirilmesiyle eski kadroların tasfiyesinin hızlandığını belirtiyor.

Adliye'ye, mülkiyeye, askeriyeye Fethullahçı kadroları yetleştiren AKP iktidarı, 2006 yılından bu yana Milli İstihbarat Teşkilatı üzerinde önemli değişikler yaptı.

MİT'E 1.200 KADRO

MİT, 2006'dan 2011'e kadar 400'ü kadrolu, bin 200 personel aldı. Aydınlık gazetesi, bu personelin çoğunlukla Fethullah Gülen tarikatı ve AKP çizgisinde olduğunu yazdı. Buna göre Fethullahçı kadrolar, özellikle Güvenlik İstihbarat Başkanlığı'na yuvalanıyor.

FETHULLAH TAKİBİNİ BIRAKTILAR

Bu kadrolaşma birden bire olmadı. AKP iktidarı 2003'ten bu yana MİT'teki eski kadroları bir bir tasfiye etti. 2009 yılına gelindiğinde, Fethullah Gülen tarikatı, MİT'in "yıkıcı örgütler" listesinden çıkarıldı. Bu durum MİT'te büyük rahatsızlığa neden oldu. Bunun üzerine 2010 yıkıcı örgütler listesine Fethullah yeniden alındı.

Ergenekon süreciyle MİT operasyonları da hız kazandı. 2009 yılında teşkilat yapısında deşişikliğe gidildi. İstihbarat ve operasyonlar daireleri tek müsteşar yardımcılığı bünyesinde birleştirildi ve iç-dış istihbarat birimleri olarak yeniden örgütlendi.

KOD ADI: ERZİNCAN

Tasfiye operasyonun kamuoyuna ilk yansıması, Erzincan'daki Ergenekon soruşturmasında yaşandı. Erzincan MİT Bölge Başkanı ve iki personeli 7 Aralık 2009 tarihinde Ergenekon kapsamında tutuklandı. Dönemin Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, Fethhullah Gülen ve İsmailağa Cemaati soruşturmalarında MİT görevlileriyle de çalışmıştı. Tutuklanan MİT mensupları Polis Meslek Yüksek Okulu sınav sorularının tarikat dershanelerine verildiğini de saptamıştı.

HAKAN FİDAN KAVŞAĞI

17 Nisan 2010 tarihinde Tayyip Erdoğan'ın özel temsilcisi olan Hakan Fidan, 25 Mayıs 2010'da MİT Müsteşarlığı'na atandı. Bir önceki müsteşar Emre Taner, MİT içinden birisinin müsteşar olmasını istiyordu. Teşkilatın başına getirilmesi planlanan isim de 1. Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş'ti.

"DEMİR LEYDİ" EMEKLİ EDİLDİ

İlk büyük operasyon Hakan Fidan'ın Müsteşar olmasından 5 ay sonra yapıldı. MİT başkanlığı için adı sıklıkla geçen en kıdemli Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş ile idari işlerden sorumlu Müsteşar Yardımcısı A.Ş. emekli edildi. Afet Güneş'in ekibiyle birlikte tasfiye edildiği bilgisi de gündeme geldi.

Bu değişimle birlikte MİT'in örgütlenme şeması da değiştirildi. 3 olan müsteşar yardımcılıkları 4'e çıkarıldı.

Güvenlik uzmanları, Tayyip Erdoğan'ın kontrolünde yapılan MİT operasyonlarının "AKP'nin derin devletini sağlamlaştırma" adımı olarak değerlendiriyor.

Perşembe, 21 Nisan 2011 15:33

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Fethullah Gülen Terör Örgütü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir