Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Cemaat 2011 Seçimlerinde Diyarbakır'da Kimi Destekleyecek

Burada Amerika'da yaşıyan, ve Amerika'nın uşaklığını yapan Fethullah Gülen hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz. Kendisi CIA'yla iç içedir ve resmen bir CIA elemanıdır.
Fethullah Gülen, İslam Dinimiz ve Türk Soyumuz gibi en büyük değerlerimizi kötüye kullanarak iyi niyetli halkımızı kandııyor ve Amerika'ya hizmet eden bir cemaat'e köle yapıyor.
Devletimiz içinde bu cemaat'ten olan ve Türkiye Cumhuriyetimizin geleceğini tehlikeye atan insanlarımıza bunu sormak istiyorum: "ALLAH AŞKINA, Amerika gibi şeytana tapan ve bizzat şeytanın askerleri olan bir devlet'e hizmet etmenin neresinde Müslümanlığımız vede Türklüğümüz vardır?". Bu sorunun cevabının çok net olmasıyla birlikte, insanlarımızdan ricam, Türkiye Cumhuriyeti'mizin Tam Bağımsızlığı için, LÜTFEN AMERİKA'YI VE FETHULLAH GÜLEN'İ BOYKOT EDİN VE LANETLEYİN!!!!!!!

Cemaat 2011 Seçimlerinde Diyarbakır'da Kimi Destekleyecek

Mesajgönderen TurkmenCopur » 15 Nis 2011, 14:05

Cemaat 2011 Seçimlerinde Diyarbakır'da Kimi Destekleyecek

Resim

Bağımsız adaylarla seçime girecek olan BDP, 42 ilde 64 adayı destekleyecek. BDP’nin listesi bir koalisyon olarak tanımlanabilir.
Partinin siyasi çizgisinden insanların yanı sıra “Emek, özgürlük ve demokrasi” bloğu altında başka kesimler de BDP tarafından destekleniyor.
Adayların bir kısmı Sosyalist gelenekten geliyor. Ertuğrul Kürkçü, Levent Tüzel ve kamuoyunda tanınan gazeteci-yönetmen Sırrı Süreyya Önder bu isimler arasında.
Blok içinde Barzani harekene yakınlığı ile bilinen isimlerde var. Diyarbakır’da aday gösterilen Şerafettin Elçi, Ardahan’dan aday gösterilen Yüksel Avşar Barzani hareketine yakınlığıyla biliniyor. Seçim çalışmasını Erbil’den başlatan Başbakan Erdoğan’ın politikasına karşı bir hamle olarak yorumlanabilecek bu tercih, BDP’nin Barzani ile seçim ittifakını yansıtıyor.

BDP’nin bağımsız adayları içinde eski Saadet Partili Gani Rüzgar Şanata’nın dışında önemli bir isim daha var. O da Altan Tan. Uzan yıllar boyunca İslamcı-Kürt siyasi çizgisini savunan Tan, AKP’nin Adıyaman’dan aday gösterdiği Mehmet Metiner ile beraber HADEP’te MYK üyeliği yaptı. Ancak İslamcı görüşleri nedeniyle parti ile ayrılık yaşadı. Tan’ın görüşleri daha sonra Gülen cemaati ile yakınlık gösterdi. Fethullah Gülen’in onursal başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın düzenlediği Abant Platformu’nun sürekli katılımcısı olan Tan, cemaat medyasında da sık sık görülen bir isim. Altan Tan, geçtiğimiz aylarda Diyarbakır’da Abant Platformu’nun düzenlemek istediği Kürt Açılımı toplantısına öncülük etmiş, ancak toplantı PKK’nın tehdit etmesi nedeniyle Erbil’de ileri bir tarihte toplanmıştı. Toplantıya Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi de destek vermişti. Kısacası Altan Tan, cemaatin Kürt kesiminde bilinen partnerleri arasında. BDP, cemaatin imamları arasında saf tutmama politikasını uyguladığı günlerde Altan Tan’ı aday göstermesi de bölgede AKP ile BDP arasında kalacak muhafazakar isimleri kapsama niyetini yansıtıyor.
Bakalım Kürt siyasi hareketinin Sosyalistler, Barzaniciler ve İslamcı isimler ile kurduğu ittifaka Diyarbakır’da cemaat destek verecek mi?

Odatv.com
14.04.2011 13:49


http://www.odatv.com/n.php?n=cemaat-diy ... 1404111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Fethullah Gülen Terör Örgütü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir