Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Cihaner'den Savcıya Tepki : 'Cemaatlere STK Denmez'

Burada Amerika'da yaşıyan, ve Amerika'nın uşaklığını yapan Fethullah Gülen hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz. Kendisi CIA'yla iç içedir ve resmen bir CIA elemanıdır.
Fethullah Gülen, İslam Dinimiz ve Türk Soyumuz gibi en büyük değerlerimizi kötüye kullanarak iyi niyetli halkımızı kandııyor ve Amerika'ya hizmet eden bir cemaat'e köle yapıyor.
Devletimiz içinde bu cemaat'ten olan ve Türkiye Cumhuriyetimizin geleceğini tehlikeye atan insanlarımıza bunu sormak istiyorum: "ALLAH AŞKINA, Amerika gibi şeytana tapan ve bizzat şeytanın askerleri olan bir devlet'e hizmet etmenin neresinde Müslümanlığımız vede Türklüğümüz vardır?". Bu sorunun cevabının çok net olmasıyla birlikte, insanlarımızdan ricam, Türkiye Cumhuriyeti'mizin Tam Bağımsızlığı için, LÜTFEN AMERİKA'YI VE FETHULLAH GÜLEN'İ BOYKOT EDİN VE LANETLEYİN!!!!!!!

Cihaner'den Savcıya Tepki : 'Cemaatlere STK Denmez'

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 04:34

Cihaner'den Savcıya Tepki: 'Cemaatlere STK Denmez'

Başsavcı Cihaner, duruşmanın ilerleyen bölümünde "Soruşturma gerekli delillerin toplanmasının ardından başlamıştır. Bu yönde, sanıklara sorulan sorular zaman kaybıdır. Emniyet Müdürlüğü'nün de bu yönde adı geçen cemaate ilişkin bize gelen yazısı mevcuttur. Burada öyle bir hava yaratılıyor ki, İsmailağa ve Fethullah Gülen cemaatleri yok. Bunları buradaki insanlar uydurmuş gibi bir hava yaratılıyor.

Oysa aynı nitelikteki soruşturma nezdinizdeki savcılıkta da açılmıştır" diye konuştu. Cumhuriyet Başsavcı Vekili Taner Aksakal'ın cemaatleri "sivil toplum kuruluşu (STK)" olarak nitelendirmesini de eleştiren Cihaner, "Cemaatlere 'STK' denmez. Diyelim ki, sivil toplum örgütü. Sivil toplum örgütlerinin suç işlemeyeceğine dair bir şey yoktur. Zaten Yargıtay bizden önce Fethullah Gülen ismine suç örgütü demiş, fakat Gülen zamanaşımından beraat etmiştir. Cemaatlerle ilgili soruşturma tarafımdan açıldı. Beni aklayacak delil niteliğindeki belgeleri mahkemeye sunuyorum" dedi.

Konuşmasından soma, Mahkeme Başkanı Mustafa Karatay'a elindeki belgeleri teslim eden Cihaner, "Albay Dursun Çiçek'in Erzincan'a gelmediğini ispatlamamıza rağmen, bazı gazetelerde hâlâ Çiçek'in Erzincan'a geldiği şeklinde haberler yayımlanıyor. Bizim dışımızda hâlâ bir şeyler dönüyor. Emniyetin yaptığı suç olmazken, jandarmanınki neden suç oluyor?" diye konuştu. 'Yargılamanın Kuralları Vardır' Savcı Aksakal'ın tartışmaların yaşandığı 24'üncü sayfa yerine iddianameyi baştan okumasına gösterilen tepkiler üzerine Aksakal'ın "Tamamen iyi niyetle yaptığımız bir işlemi büyütüyorsunuz" sözlerine, "Ceza yargılaması açık kurallarla yürür, iyi niyetle yürümez" diye karşılık veren Cihaner, iddianamenin baştan okunmasını kastederek "Şimdi de kötü niyetle yaptığınızı mı anlayacağız. İddianamenin düzenlenmesinden önce bahse konu CD'ler avukatlarım tarafından incelenmek üzere talep edilmesine karşın verilmemişti.

Şimdi olmayan CD'lerin, sonradan konulduğu şüphesi akıllara geliyor. Bunu sözcük farklılığı olarak da yorumlamak doğru değil" değerlendirmesinde bulundu.

'İddianamede Mantık Hatası Var' Zaman zaman iddianameye ilişkin diğer tutuklu sanıklarla konuştuğu ve kendilerine sunulan iddianamedeki bazı bölümleri kalemle işaretlediği görülen Cihaner, söz alarak savcı Aksakal'ın iddianameyi okurken "o sırada Ankara'da idi, Ankara'da kalmıştı" şeklindeki bir ifadenin geçtiği bölümü kastederek "İddianamede mantık hatası var" diyen Cihaner, savcı Aksakal'ın duruşmada okuduğu iddianame ile kendisine cezaevinde sunulan iddianamenin okunan bölümü arasındaki sayfa sayısının da farklı olduğunu ifade etti.

Kaynakça
Kitap: Kansız Savaş
Yazar: Osman Özbek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Fethullah Gülen Terör Örgütü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron