Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Bülent Arınç ve Fetullah Gülen dostluğu

Burada Amerika'da yaşıyan, ve Amerika'nın uşaklığını yapan Fethullah Gülen hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz. Kendisi CIA'yla iç içedir ve resmen bir CIA elemanıdır.
Fethullah Gülen, İslam Dinimiz ve Türk Soyumuz gibi en büyük değerlerimizi kötüye kullanarak iyi niyetli halkımızı kandııyor ve Amerika'ya hizmet eden bir cemaat'e köle yapıyor.
Devletimiz içinde bu cemaat'ten olan ve Türkiye Cumhuriyetimizin geleceğini tehlikeye atan insanlarımıza bunu sormak istiyorum: "ALLAH AŞKINA, Amerika gibi şeytana tapan ve bizzat şeytanın askerleri olan bir devlet'e hizmet etmenin neresinde Müslümanlığımız vede Türklüğümüz vardır?". Bu sorunun cevabının çok net olmasıyla birlikte, insanlarımızdan ricam, Türkiye Cumhuriyeti'mizin Tam Bağımsızlığı için, LÜTFEN AMERİKA'YI VE FETHULLAH GÜLEN'İ BOYKOT EDİN VE LANETLEYİN!!!!!!!

Bülent Arınç ve Fetullah Gülen dostluğu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 07 Kas 2010, 01:53

Fethullah Gülen Benim Dostum

FP Grup Başkanvekili sıfatıyla konuşan Bülent Arınç, Fetullah Gülen'in DGM'de açılan davada beraat edeceğini söyleyerek, ona sahip çıkıyordu.
Arınç, Fetullah Gülen hakkında da 312. madde nedeniyle gıyabi tutuklama kararının verildiğini kaydederek, "Türk milletinin yetiştirdiği ender şahsiyetlerden biri, faaliyetlerinde suç unsuru olmamıştır. Biz bu iddiaların boş çıkacağını ve yargıda aklanacağını çok iyi biliyoruz" diye konuşuyordu.

"Ankara DGM Cumhuriyet Savcısı Nuh Mete Yüksel'i de eleştiren Arınç, "Bu tür davaları açmaya meraklı, hele hele bazı davaları abartarak, büyüterek, sansasyonel hale getiren" Yüksel'in açtığı davaların yüzde 80'inin beraatla sonuçlandığını savunuyordu. Ancak dava açılmadan önce sağlık sorunlarını bahane ederek ABD'ye göçen Fetullah Gülen aradan geçen bunca yıla rağmen Türkiye'ye dönmüyor, Allah'ın korumasından, CIA ve FBI'ın kanatları altına giriyordu..." Fetullah Gülen'e yakınlığı ile tanınan Özel Samanyolu Liselerinin 20. Kuruluş yıldönümlerine Meclis Başkanı sıfatı ve eşi Münevver Arınç ile katılan Bülent Arınç, bu okullarda okuyan oğlu Mücahit Arınç'a plaket veriyordu.

31. 5. 2006 tarihinde:

"Fethullah Gülen benim dostum." diyen Arınç. 18 Haziran 2006 tarihinde, Gülen'in yurda dönmesini ise "Bitsin artık bu vuslat" sözleriyle teşvik ediyordu: "TBMM Başkanı Bülent Arınç, gelecek yıldan itibaren Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarında başarılı olanlara TBMM özel ödülü vereceklerini bildirdi.

Arınç, "İstanbul Kongre ve Gösteri Merkezi"nde düzenlenen 4. Uluslararası Türkçe Olimpiyatı ödül töreninde yaptığı konuşmada, 84 ülkeden 400'e yakın gencin katılımıyla yapılan yarışmanın herkesi çok mutlu ettiğini ve bundan gurur duyduğunu söyledi.

Türkçe'yi bir Türk kadar güzel telaffuz eden bu öğrencilerle iftihar ettiğini belirten Arınç, Türkçe Olimpiyatının 10. yılın da bütün dünyadan çok sayıda öğrencinin katılımıyla büyük bir olimpiyat düzenleneceğini kaydetti.

Yarışmaya gelen öğrencilerden bir kısmının kendisini Meclis'te ziyaret ettiğini anımsatan Arınç, şöyle devam etti:

"Orada onlara hitaben şunları söylemiştim; 'Benim ülkemde Türkçe'nin kıymetini bilmeyenlerin sayısı artmaya başladı. Bir kuş öksürüğü kadar zarif, bir su şırıltısı kadar güzel ve dünyanın en zengin anlamlı dillerinden biridir Türkçe. Ama öyle bir eğitim girdabından geçiyoruz ki 15-20 kelimeyle konuşanların, argoyu Türkçe zannedenlerin sayısı arttı. Veya kelimelerin, cümlelerin önünü yumruklayarak, arkasını tekmeleyerek, ortasını yamultarak konuşanlar var. Türkçe'nin güzelliklerini yaşatmalı, büyütmeliyiz. En zengin kelime haznesi ile onu konuşmalı, yazmalı, söylemeliyiz. Şarkı, folklor ve okuma dilimizde Türkçe'yi yüceltmeliyiz. Türkçe'yi bütün zenginliği, haşmetiyle devam ettirmeliyiz' demiştim."

"Önümüzdeki yıldan itibaren Türkçe Olimpiyatında başarılı olanlara milletimiz adına TBMM özel ödülü takdim edeceğiz" diyen Arınç, Türkçe Olimpiyatına katılan her öğrencinin ödüllendirilmesi gerektiğini ifade ediyordu.

Arınç, bir maraton koşusunun bile ilk adımla başladığına dikkat çekerek, şunları kaydediyordu:

"Bu işi düşünen bir kişi var. Bu işi büyüten, kendi boyundan daha güzel hedefleri kendisine hedef edinen insan var. 100 ayrı televizyonda canlı yayımlanan programın içindeyiz. Eminim ki milyonlarca insan şu anda bizi göz yaşı dökerek izliyor. Bunların arasında birisi var ki gurbette tek başına hüzün le televizyondan bizi seyrediyor. Bir kişi, inandığı sözleri inandırdı, hedef gösterdi, teşvik etti. Doğru bir şey söyledi; 'fedakarlık yapmamız gerekir, bütün dünyaya ulaşmalıyız, Asya, Avrupa bizimdir. Türk okullarını açmalıyız. Bu okullarda nitelikli eğitim vermeliyiz. Bu okullarla bizi biz yapan değerlerle Türkiye'yi kucaklaştırmalıyız, el ele vermeliyiz' dedi. Ve bu başarıldı. Bu çocukların geldiği okullar, dünyanın en az 100 ülkesinde 500'den fazla okul vardır, ben bunların pek çoğunu gördüm."

Bu okullara bazen gözü yaşlı ve tek başına gittiğini, şimdi Meclis Başkanı sıfatıyla parlamento başkanları, cumhurbaşkanları, başbakanlarla ve büyükelçilerle giderek Türk Bayrağı çekilmiş gönderin altında öğrencileri kucakladıklarını belirten Arınç, "Tek bir adımla başladı bu yürüyüş ve muvaffak olundu. Televizyon başında belki saatler ötesinde bizleri izleyen o güzel insana ve arkadaşlarına milletim adına teşekkür borcum var. Hüzünlü gurbet bir an önce bitsin, vuslat gerçekleşsin" diye konuşuyordu.

81 ilden insanların tasarruf ettikleri 3-5 kuruşu bir araya getirerek ve bunu kendi geleceklerine kullanmayarak bu hizmet için ayırdıklarını anlatan Arınç, insanların hiç bilmedikleri yerlere giderek oralarda en güzel eğitim kurumlarını meydana getirdiklerini de söylüyordu.

Arınç'ın Vuslat gerçekleşsin çağrısının ardından, DP Genel Başkanı Mehmet Ağar da "Şimdi gurbette olan, hasta olan Fetullah Gülen bu hayalin mimarıydı. Hayali gerçekleşti" sözleri ile Arınç'a destek veriyordu.

2.5.2006 tarihinde Arınç, Fetullah Gülen'in hocası ve onu Diyanete alan Yaşar Tunagür'ün ölümü üzerine ailesine başsağlığı diliyor ve şunları söylüyordu:

"Diyanet İşleri'nin eski başkan yardımcılarından, değerli eşiniz Yaşar Tunagür'ün vefatından büyük üzüntü duydum. Milletimizin birlik ve beraberliği için çalışan bir din adamı olan Tunagür, ömrünü hayır işlerine adamıştı. Yeri doldurulmayacak hizmetleri asla unutulmayacaktır."

Kaynakça
Kitap: Musanın Mücahiti
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Fethullah Gülen Terör Örgütü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir