Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fetullah Gülen, Papa, Abramowitz ve Tayyip

İlişkileri ve ortak hedefleri hakkında

Burada Amerika'da yaşıyan, ve Amerika'nın uşaklığını yapan Fethullah Gülen hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz. Kendisi CIA'yla iç içedir ve resmen bir CIA elemanıdır.
Fethullah Gülen, İslam Dinimiz ve Türk Soyumuz gibi en büyük değerlerimizi kötüye kullanarak iyi niyetli halkımızı kandııyor ve Amerika'ya hizmet eden bir cemaat'e köle yapıyor.
Devletimiz içinde bu cemaat'ten olan ve Türkiye Cumhuriyetimizin geleceğini tehlikeye atan insanlarımıza bunu sormak istiyorum: "ALLAH AŞKINA, Amerika gibi şeytana tapan ve bizzat şeytanın askerleri olan bir devlet'e hizmet etmenin neresinde Müslümanlığımız vede Türklüğümüz vardır?". Bu sorunun cevabının çok net olmasıyla birlikte, insanlarımızdan ricam, Türkiye Cumhuriyeti'mizin Tam Bağımsızlığı için, LÜTFEN AMERİKA'YI VE FETHULLAH GÜLEN'İ BOYKOT EDİN VE LANETLEYİN!!!!!!!

Fetullah Gülen, Papa, Abramowitz ve Tayyip

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Kas 2010, 17:09

Fetullah Gülen, Papa ve Tayyip

1998 yılının Şubat ayının sevgililer gününe denk düşen günler­ de Fetullah Gülen ile Papa II. Jean Paul Vatikan'da buluştular. Bu buluşmayı ise CIA yandaşı örgütlerle beraber organize etti. Güen'in basın önündeki itirafından da anlaşılacağı üzere ABD Ankara eski Büyükelçisi Morton Abromowitz buluşmada başrolü oynadı.

Fetullah Gülen, 8 Şubat 1998 Pazar günü Vatikan'a hareketinden önce yaptığı açıklamada şöyle diyordu:


"Birkaç ay önce Abramowitz cenaplarının yardımıyla bu buluş­ma gerçekleşti"

Gülen'i Papa ile buluşturan Abromowitz, Erdoğan'a da tam destek veriyordu. Siyasette Erdoğan, cemaatleşmede Gülen!... ABD eski Savunma Bakan Yardımcısı ve Jak Kamhi'nin yakın arkadaşı Richard Perle, FBI ve MOSSAD'ın paravan Yahudi örgütü Ayrımcılıkla Mücadele Birliği (Anti- Defamation league/ ADL) ve Moon Tarikatı, Papa ile Gülen buluşmasını organize edenler ara­sındaydı. Vatikan buluşmasının temelleri, Gülen'in sağlık(!) kontrolü ge­rekçesiyle bulunduğu New York'ta atıldı.

Bu günlerde görüştüğü Amerikalılardan biri de, 1996 yılında CIA Başkanlıgı'na aday göste­rilen, Camegie Vakfı Başkanı Morton Abramowitz idi. Morton Abramowitz ile görüşmesinin ortak dostları Kasım Gülek vasıtasıyla tanışmasından sonra gerçekleştiğini açıklayan Gülen, Abramowitz ile:

"Toplum hadiselerinin sebepleri ve sonuçları hakkında konuş­tuk. Daha sonra teşekkür mektubu yazdı" diyordu. Gülen, Abramowitz'e Ortadoğu ve Türkiye konusunda yazdığı kitap için yardım etme sözü verirken, Amerika'daki Siyonist lobisinin en güçlü kolu ADL, Gülen'in bir kitabını İngilizce olarak Amerika'da yayınlama garantisi veriyordu. Zamanın İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'ya yakınlığı ile tanınan ve İstanbul'a gelerek Tayyip Erdoğan ile yaklaşık iki saat görüşen ADL Başkanı Abraham H. Foxman, Zaman gazetesindeki açıklamasında kitap olayını şöyle anlatıyor: "Kendisinden İslam'da hoşgörüyü anlatan bir kitap yazmasını rica ettik." Gülen'in, ABD yönetiminde ve BM'de etkiye sahip Papa'nın sağ kolu Kardinal John O'Connor ile Eylül 97'de New York'ta ger­ çekleşen görüşmesinde, Roma ziyaretinin tarihi kararlaştırıldı.

ADL'nin Türkiye'de MOSSAD'a yakın Yahudi çevrelerle yakın bağlantıları bulunuyor. ADL'nin ABD dışında, Avrupa'da özellikle Fransa ve İngiltere'de de bir çok faaliyetleri bulunmaktadır. ADL"nin kuruluş yılı 1913. Kurulduğu günden itibaren, yine aynı dönemde kurulan Amerikan İç İstihbarat Örgütü FBI ile yakın işbirliği içinde oldu. FBI, Edgar Hoover'in başkanlığı döneminde ADL'yi kanatları altına aldı ve geliştirdi.

Klu Klux Klan örgütü ADL kanalıyla finanse edildi. Demek gibi örgütlenen ve otuza yakın şubesi bulunan ADL, görünüşte konfe­ranslar düzenliyor, ödüller dağıtıyordu.
Ancak, ADL'nin gerçek kimliği 1992 yılında iki ajanının yaka­lanmasıyla belgelendi. Ajanlar, Tom Gerard ve Roy Bullock'ın evle­rinde çıkan bilgiler ve ifadeler ADL'nin kirli ilişkilerini gün yüzüne çıkardı. New York'lu gazeteci, John Ross'un haberine göre, "ADL'nin MOSSAD, CIA, Güney Afrika ırkçı rejimi ve İngiliz İstihbaratı'yla bağlantıları ortaya serildi."

Yakalanan kimi üyelerinin istihbarat faaliyetleri yaptıkları orta­ ya çıktı. ADL ajanları, muhalif örgütler ve kişileri fişlediklerini itiraf ettiler. ADL ajanları bu faaliyetlerinde ilginç bir olayı da gerçekleşti­riyorlar, FBI'nın istihbarat kayıtlarından yararlanıyorlardı. Abramowitz'in ve Jak Kamhi'nin yakın arkadaşı Perle bir Yahudi ve ADL yönetimiyle ilişki içinde. Uzun seneler Pentagoh'un Türkiye sorumluluğunu yürüten Perle, bir süre önce Irak'ı bölme planlarını Washington Post'ta açıkça yazdı. Bosna'yla ilgili olarak ABD'de kurulan kriz merkezi ekibi içinde de yer alan Perle, Türkiye han arasındaki savaş kışkırtıcılığında da başroldeydi. CIA ajanı Perle Türkiye'de Şişecam fabrikaları yönetim kurullarında da görev aldı. Maaşını Türkiye Cumhuriyeti'nden çıkarttı.

Fetullah Gülen'in ve Tayyip Erdoğan'ın hamiliğine soyunan ADL, Moon tarikatı ile de çok yakın ilişki içinde. Washington'daki iki büyük gazeteden biri olan Washington Times'in sahibi, Moon ta­rikata. ADL ve Moon tarikatı bu gazete içinde birlikte çalışıyor. Ga­zete CIA'nın yayın organı olarak tanınıyor. 1981'de kurulan gazete, Reagan ve Bush'a olan yakınlığı ile biliniyor. Moon Tarikatı, Kore'nin bölünmesinden hemen sonra kuruldu.

Kurucusu, CIA'nın yan kuruluşu gibi çalışan, Kore İstihbarat Teşkilatı. Kore nüfusunun yüzde onunun Budizm'den Hıristiyanlığa geçişini organize edenlerden. Bu çalışmalar sonucu bugün Güney Kore nüfusunda Hıristiyanlann oranı yüzde 35'i buldu. Moon tari­katı CIA'nın dünya çapında kullandığı etkili bir kamuflaj aracı. 1980'li yıllarda tarikatın adı Irangate skandalına karıştı. Moon tarikatının bir süre önce ölen Türkiye temsilcisi Kasım Gülek, Fetullah Gülen'in sağ koluydu.

Kaynakça
Kitap: Musanın Çocukları
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Fethullah Gülen Terör Örgütü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir