Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Suriye'ye Girince Bizi Neler Bekliyor

B.O.P.: Büyük Ortadoğu Projesi
Sahibi: A.B.D.
Başkanı ve Yöneticileri: A.B.D. Derin Devleti(Cermen ırkçılığını savunan İngiltere, Rothschild sülalesi ve ona bağlı olan sülaleler), George Bush, Barrack Obama, vs...
Eş Başkanları: T. Erdoğan, A. Gül, A.B. ülkeleri temsilcileri, A. Öcalan, Barzani, Talabani, Karayılan, Zana vs...
-Soğuk Savaş sürecinde A.B.D. ve İngiltere’nin amacı ta baştan beri tam bağımsızlığı savunan Lenin’in Sovyetler Birliği’ni yıkıp etkisiz hale getirmekti. Bunu aslında Stalin(gizli İngiliz ajanı) döneminde başarmıştı, ama Stalin sonrasında Lenin devrimlerinin kalıntıları birşekilde devam edebilmişti, ta ki Sovyetler Birliği yıkılana kadar.
-Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra(yani 1990’ların başından itibaren), Rusya artık A.B.D. için bir tehdit oluşturmuyordu. Rusya artık Çar Rusya’sı döneminde olduğu gibi A.B.D-İngiltere tarafından belirli bir oranda kontrol edilebilir hale getirilmişti.
-Günümüzde, Putin dönemindeki Rusya, her ne kadar önemli derecede A.B.D.’den bağımsız ve milli politikalar üretmeye çalışsa bile, eğer B.O.P. Rusya’nın milli çıkarlarına katkı sağlayacak bir duruma getirilirse, Rusya rahatlıkla B.O.P.’ne destek verecektir. Yani Rusya gerektiğinde daima A.B.D. ile işbirliği yapabilecek bir kişiliğe sahiptir. Aynı durum, Çin içinde geçerlidir. Bunun kanıtı da Libya işgalinde, Rusya ve Çin’in bu işgale karşı çıkmamalarıdır.
-Büyük Ortadoğu Projesi’nin amacı Orta-Doğu ve Orta-Asya bölgelerinde A.B.D.’nin ekonomik çıkarlarını alt-üst eden güçleri yoketmektir. Şimdi, Soğuk Savaş sona erdikten sonra, A.B.D.’nin Ortadoğu’daki gücünü tehdit eden en büyük güç kimdir? Rusya değildir, Çin değildir, ama Türk Silahlı Kuvvetleri(Atatürk Türkiye’sini savunan hakim güç)’dir. Ergenekon Projesi’nin amacı da zaten Amerika’yı Ortadoğu’dan ihraç etme gücüne sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarsızlaştırarak etkisiz hale getirmektir.
-Yani B.O.P.’nin asıl amacı Atatürk Türkiye’sinin tam bağımsızlığını tamamı ile ortadan kaldırmaktır(Sovyet Rusya’sını ortadan kaldırdıkları gibi). Eğer Türkiye yokolursa, bundan Amerika’da, Rusya’da, Çin’de faydalı çıkabilecektir.
-Olası bir III. Dünya Savaşında, eğer Türkiye bölünürse(ALLAH Korusun), aynen I. Dünya Savaşında olduğu gibi Türkiye emperyalist devletler tarafından paylaşılacaktır. Mesela, Türkiye’nin Doğu’su Büyük İsrail’in kurulması için kullanılacaktır, ve Kuzey’ide(Karadeniz Bölgesinden Ermenistan’a kadar uzanan bölge) Rusya’ya verilebilecektir.
-Suriye olayının perde arkasında da bu amaç yatmaktadır. Burada asıl hedef Suriye değildir, Suriye bu olayda bir figürandır. Asıl hedef Türkiye’nin bölünmesidir. Bölünme Anayasası(Atatürk’ün Temel Anayasa Maddelerini yıkarak Türk Milletini ve Türkiye’yi bölme projesi) konusunda, AKP, Tesevci’ler, Fethullahçı’lar ve PKK’lılar sizce neden bu kadar acele etmektedirler?
-Bugün A.B.D. ve NATO’nun arkasında olduğunu zannederek dayılanan BOP Eşbaşkanı T. Erdoğan’ın, Suriye’ye karşı savaş ilan ettiği anda, A.B.D.-Rusya-Çin İttifakı, Türkiye’ye karşı oluşturulacaktır. Ve Billeşmiş Milletler aracılığı ile Türkiye’yi işgal etme kararı alacaklardır.
-B.O.P.’un yokolmasını sağlayacak çözümler:
*Zindanlar’da tutsak edilen TSK’nın Kahramanları serbest bırakılıp, TSK’nın tekrardan AKP dönemi öncesindeki kuvvete sahip olmasını sağlamalıyız.
*Bunu başarabilmek için bir Milli Hükümet’e ihtiyacımız var. Yani AKP’den kurtulmalıyız.
*Milli Hükümet’e sahip olduktan sonra, önce Türk Silahlı Kuvvetlerini baştan aşağa yeniden yapılandırmalıyız ve sonrasında kanımızı emen A.B.D.’ye rest çekip, NATO’dan çıkmalıyız.
*NATO’dan çıktıktan sonra, Kuzey Irak ve Ermenistan’ı, tamamı ile yasal haklarımıza dayanaraktan işgal etmeliyiz.
*İşte bu kadar, bütün bunlar yapılsın, Ortadoğu’da ne BOP kalır nede ABD kalır ve sonuçta Müslümanlar’a karşı yapılan soykırımların sonu gelmiş olur!!!

Suriye'ye Girince Bizi Neler Bekliyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 17 Kas 2011, 16:48

SURİYE'YE GİRİNCE BİZİ NELER BEKLİYOR

Erdoğan ve Gül Suriye’ye karşı sert açıklamalar yapıyor. Suriye’ye karşı azgınlaşan medya, Suriye’yi iki saatte işgal ederiz açıklamaları yapmaya başladı.

Batı basınında, Amerikan seçimlerinden sonra, Amerika İngiltere ve İsrail, İran’a saldıracak, aynı gün Türkiye Suriye’ye girecek haberleri yapılıyor.

Bu haberleri ve yorumları yapanlar, savaş görmemiş, Amerika’nın kuyruğuna takılırsak her şey iyi olur diyen güruhtur.

Bunlar AB’ye tam üyelik sırasında ve Irak Teskeresi sırasında da aynı yaygaraları yapmışlardı.

Gelin bir akılcı hesap yapalım.

Suriye’ye girdik diyelim. Suriye’nin de bize hiçbir direnç göstermediğini varsayalım.(S-300’ler ve beş bin tankına rağmen)

Batının Suriye’yi paylaşmasına Rusya ve Çin’in seyirci kalmayacağı aşikârdır.

Diyelim, Rusya ve Çin savaşa dâhil olmadı ama Türkiye’ye müeyyide uyguladılar.

Türkiye Rusya’dan aldığı 30 milyar metreküp doğal gazı elektrik üretiminde kullanmaktadır. Türkiye de üretilen elektrik enerjisinin %50’si doğal gazdan üretilir.

On milyar metre küp doğal gaz da İran’dan almaktayız.

İran resmi ajansı bu gün, Larijani’nin azından bir açıklama yaptı.(16.11.2011) Gül ve Erdoğan’ın açıklamalarından sonra, bu açıklamanın yapılmış olması da, ayrıca bir anlam kazanıyor. “ Suriye’ye saldırı İran’a saldırıdır” dedi.

Eğer Rusya gazı keser, İran da gazı keserse kışın ortasında, o savaş çığırtkanlarının da, bizim de kıçımız donar.

Ne bankalar çalışabilir, ne bir tek uçak kalkabilir, ne de bir bakkal açık kalabilir.

Kaldı ki, Rusya ile 30 milyar dolarlık alış verişimiz var.

Amerika’nın taşeronu olmak kolay da, müteahhidin verdiği işi yapmak öyle pek kolay değildir.

Dönelim savaş eğik-düzlemine girdiğimiz atmosferin nasıl olacağına.

Bu durum, Bir Mart teskeresine benzer bir teskerenin Meclise gelmesini gerektirecektir.

Savaşa girelim, girmeyelim tartışmasının yapıldığı durumu gözümüzün önüne getirirsek; bugün AKP’yi destekleyen %50’nin bile savaş karşıtı olduğunu göreceğiz.

Sadece Amerikan işbirliğinden çıkar sağlayan ufak bir azınlık kalacaktır. Bunlarda medyalarından bağırmaya devam edebilecekler mi, kestiremiyorum.

Ortaya çıkacak ret cephesi, İran’ın, Rusya’nın doğal gazı kesmesinde de beter olur.

Tüm saldırı savaşlarında saldırıyı yapan ülkelerin başındakiler, savaşlardan sonra, şanslılarsa giderler, şansları o kadar yüksek değilse de asılırlar.

Hitler Avrupa’ya saldırdı, gitti.

Bush Irak’a saldırdı, gitti.


Venizelos, emperyalistlerin kışkırtması ile Türkiye’ye saldırdı, o da gitti.

Vatanını savunan liderler, Mustafa Kemal gibi, ülkelerinde yüceldiler.

Sakin olun beyler, sakin olun…

17.11.2011 14:11

http://www.odatv.com/n.php?n=suriyeye-g ... 1711111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir