Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Libya'yı Nasıl Bir Gelecek Bekliyor?

B.O.P.: Büyük Ortadoğu Projesi
Sahibi: A.B.D.
Başkanı ve Yöneticileri: A.B.D. Derin Devleti(Cermen ırkçılığını savunan İngiltere, Rothschild sülalesi ve ona bağlı olan sülaleler), George Bush, Barrack Obama, vs...
Eş Başkanları: T. Erdoğan, A. Gül, A.B. ülkeleri temsilcileri, A. Öcalan, Barzani, Talabani, Karayılan, Zana vs...
-Soğuk Savaş sürecinde A.B.D. ve İngiltere’nin amacı ta baştan beri tam bağımsızlığı savunan Lenin’in Sovyetler Birliği’ni yıkıp etkisiz hale getirmekti. Bunu aslında Stalin(gizli İngiliz ajanı) döneminde başarmıştı, ama Stalin sonrasında Lenin devrimlerinin kalıntıları birşekilde devam edebilmişti, ta ki Sovyetler Birliği yıkılana kadar.
-Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra(yani 1990’ların başından itibaren), Rusya artık A.B.D. için bir tehdit oluşturmuyordu. Rusya artık Çar Rusya’sı döneminde olduğu gibi A.B.D-İngiltere tarafından belirli bir oranda kontrol edilebilir hale getirilmişti.
-Günümüzde, Putin dönemindeki Rusya, her ne kadar önemli derecede A.B.D.’den bağımsız ve milli politikalar üretmeye çalışsa bile, eğer B.O.P. Rusya’nın milli çıkarlarına katkı sağlayacak bir duruma getirilirse, Rusya rahatlıkla B.O.P.’ne destek verecektir. Yani Rusya gerektiğinde daima A.B.D. ile işbirliği yapabilecek bir kişiliğe sahiptir. Aynı durum, Çin içinde geçerlidir. Bunun kanıtı da Libya işgalinde, Rusya ve Çin’in bu işgale karşı çıkmamalarıdır.
-Büyük Ortadoğu Projesi’nin amacı Orta-Doğu ve Orta-Asya bölgelerinde A.B.D.’nin ekonomik çıkarlarını alt-üst eden güçleri yoketmektir. Şimdi, Soğuk Savaş sona erdikten sonra, A.B.D.’nin Ortadoğu’daki gücünü tehdit eden en büyük güç kimdir? Rusya değildir, Çin değildir, ama Türk Silahlı Kuvvetleri(Atatürk Türkiye’sini savunan hakim güç)’dir. Ergenekon Projesi’nin amacı da zaten Amerika’yı Ortadoğu’dan ihraç etme gücüne sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarsızlaştırarak etkisiz hale getirmektir.
-Yani B.O.P.’nin asıl amacı Atatürk Türkiye’sinin tam bağımsızlığını tamamı ile ortadan kaldırmaktır(Sovyet Rusya’sını ortadan kaldırdıkları gibi). Eğer Türkiye yokolursa, bundan Amerika’da, Rusya’da, Çin’de faydalı çıkabilecektir.
-Olası bir III. Dünya Savaşında, eğer Türkiye bölünürse(ALLAH Korusun), aynen I. Dünya Savaşında olduğu gibi Türkiye emperyalist devletler tarafından paylaşılacaktır. Mesela, Türkiye’nin Doğu’su Büyük İsrail’in kurulması için kullanılacaktır, ve Kuzey’ide(Karadeniz Bölgesinden Ermenistan’a kadar uzanan bölge) Rusya’ya verilebilecektir.
-Suriye olayının perde arkasında da bu amaç yatmaktadır. Burada asıl hedef Suriye değildir, Suriye bu olayda bir figürandır. Asıl hedef Türkiye’nin bölünmesidir. Bölünme Anayasası(Atatürk’ün Temel Anayasa Maddelerini yıkarak Türk Milletini ve Türkiye’yi bölme projesi) konusunda, AKP, Tesevci’ler, Fethullahçı’lar ve PKK’lılar sizce neden bu kadar acele etmektedirler?
-Bugün A.B.D. ve NATO’nun arkasında olduğunu zannederek dayılanan BOP Eşbaşkanı T. Erdoğan’ın, Suriye’ye karşı savaş ilan ettiği anda, A.B.D.-Rusya-Çin İttifakı, Türkiye’ye karşı oluşturulacaktır. Ve Billeşmiş Milletler aracılığı ile Türkiye’yi işgal etme kararı alacaklardır.
-B.O.P.’un yokolmasını sağlayacak çözümler:
*Zindanlar’da tutsak edilen TSK’nın Kahramanları serbest bırakılıp, TSK’nın tekrardan AKP dönemi öncesindeki kuvvete sahip olmasını sağlamalıyız.
*Bunu başarabilmek için bir Milli Hükümet’e ihtiyacımız var. Yani AKP’den kurtulmalıyız.
*Milli Hükümet’e sahip olduktan sonra, önce Türk Silahlı Kuvvetlerini baştan aşağa yeniden yapılandırmalıyız ve sonrasında kanımızı emen A.B.D.’ye rest çekip, NATO’dan çıkmalıyız.
*NATO’dan çıktıktan sonra, Kuzey Irak ve Ermenistan’ı, tamamı ile yasal haklarımıza dayanaraktan işgal etmeliyiz.
*İşte bu kadar, bütün bunlar yapılsın, Ortadoğu’da ne BOP kalır nede ABD kalır ve sonuçta Müslümanlar’a karşı yapılan soykırımların sonu gelmiş olur!!!

Libya'yı Nasıl Bir Gelecek Bekliyor?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 27 Eki 2011, 03:12

LİBYA'YI NASIL BİR GELECEK BEKLİYOR?

Dünyanın saygın siyasal düşünür ve yazarları arasında gösterilen Mısırlı iktisatçı-yazar Prof. Samir Amin Libya'nın geleceğini Ulusal Kanal'a değerlendirdi. Amerika'nın Kaddafi'yi öldürerek siyasal bir zafer elde edemeyeceğini söyleyen Amin, Libya'nın belirsiz bir süreç içine girdiğini vurguladı. Samir Amin AKP'nin Arap ülkelerinde ve Ortadoğu'da gerici hareketlere ve partilere destek verdiğini belirtti.

Tanınmış siyasal düşünür ve yazar Samir Amin Kaddafi'nin öldürülmesinin perde arkasını ve Libya'nın geleceğini Ulusal Kanal'a değerlendirdi.

AMİN: ABD VE AVRUPA ÜLKELERİ 1 NUMARALI ÇETE

Kaddafi'nin öldürülmesinin cinayet olduğunu söyleyen Amin, Libya'da yaşananları emperyalist bir saldırı olarak niteledi:
"Amerika ve Avrupa ülkeleri bir çete gibi davranıyor. Bunlar devlet eliyle çete faaliyeti yürütüyor. Bunlar 1 numaralı çete. Bunlar Kaddafi'yi yargılamak yerine öldürdü. Batılı güçler Kaddafi'yi hapse koymak istemedi, bunu yapamazlardı. Bunu yaptıkları zaman çok zor bir duruma düşeceklerini biliyorlardı. Siyasal sorunların çözümünde cinayet işlemeyi seçerseniz, bir teröristle aranızda ne fark kalır?"

LİBYA PARÇALANABİLİR

Amerika'nın Kaddafi'yi öldürerek siyasal bir zafer elde edemeyeceğini vurgulayan Amin Libya'yı belirsiz bir sürecin beklediğini belirtti:
"Libya'nın geleceği bilinmiyor. Çünkü Libya'daki muhalefet ne Mısır'a ne de Tunus'takine benziyor. Tunus ve Mısır'da muhalefet çok güçlü sivil protestoculardan oluşuyor ve çok geniş bir tabana yayılıyor. Çok değişik siyasal grupları içinde barındırıyor. Toplumsal çeşitlilik var. Libya'daki durum böyle değil. Çok başından beri Libya'daki hareket, sivil gösteriler dalgası olmaktan ziyade, orduya karşı oldu. Bu, Libya'da iç savaş yarattı. Bu savaş, çeteler ve hırslı aşiretlerin politikacıları tarafından yürütüldü. Bunlar kendi aralarında iktidarın paylaşımı konusunda anlaşamadılar. Kaddafi'nin öldürülmesi bunu kanıtladı."

Samir Amin'e göre Libya, Somali gibi parçalanma sürecine girebilir.
"Ulusal Geçiş Konseyi Başkanı Mustafa Abdülcelil suçlu biri, kesinlikle demokrat değil. Libya birleşik bir ülke değil. Libyalı diye bir millet yok. Kaddafi faklı dini ve etnik grupları bir ülke, bir millet olarak birleştirmeye çalıştı. Kaddafi'nin ölümünden sonra Libya Somali gibi bir parçalanma sürecine girebilir. Küçük yerel gruplar arasında mücadele olabilir."

NATO ÜYESİ OLMAK TÜRKİYE'NİN EN TEMEL SORUNU

Türkiye'nin NATO üyesi olmasını büyük bir sorun olarak niteleyen Samir Amin AKP hükümetinin Libya ve Arap ülkelerinde gerici güçlere destek verdiğini söyledi.
"Türkiye bir NATO üyesidir. Türkiye emperyalist bloğun bir parçası olmaya devam etmekte. Bu Türkiye'nin en temel sorunudur. AKP'nin ve Erdoğan'ın pozisyonu çok belirsiz. AKP ekonomik açıdan liberal, gerici bir partidir. AKP AB'nin peşinden koşmaktadır ama bunun gerçekleşmeyeceği beliydi. Şimdi de Türkiye Arap ülkelerinde ve Ortadoğu'da çok belirsiz bir tutum sergiliyor. Türk hükümeti ilerici,demokratik hareketleri desteklemek yerine gerici hareketlere ve partilere destek veriyor."

Çarşamba, 26 Ekim 2011 17:47

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir