Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Yeni Osmanlı Değil, Yeni İsrail

B.O.P.: Büyük Ortadoğu Projesi
Sahibi: A.B.D.
Başkanı ve Yöneticileri: A.B.D. Derin Devleti(Cermen ırkçılığını savunan İngiltere, Rothschild sülalesi ve ona bağlı olan sülaleler), George Bush, Barrack Obama, vs...
Eş Başkanları: T. Erdoğan, A. Gül, A.B. ülkeleri temsilcileri, A. Öcalan, Barzani, Talabani, Karayılan, Zana vs...
-Soğuk Savaş sürecinde A.B.D. ve İngiltere’nin amacı ta baştan beri tam bağımsızlığı savunan Lenin’in Sovyetler Birliği’ni yıkıp etkisiz hale getirmekti. Bunu aslında Stalin(gizli İngiliz ajanı) döneminde başarmıştı, ama Stalin sonrasında Lenin devrimlerinin kalıntıları birşekilde devam edebilmişti, ta ki Sovyetler Birliği yıkılana kadar.
-Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra(yani 1990’ların başından itibaren), Rusya artık A.B.D. için bir tehdit oluşturmuyordu. Rusya artık Çar Rusya’sı döneminde olduğu gibi A.B.D-İngiltere tarafından belirli bir oranda kontrol edilebilir hale getirilmişti.
-Günümüzde, Putin dönemindeki Rusya, her ne kadar önemli derecede A.B.D.’den bağımsız ve milli politikalar üretmeye çalışsa bile, eğer B.O.P. Rusya’nın milli çıkarlarına katkı sağlayacak bir duruma getirilirse, Rusya rahatlıkla B.O.P.’ne destek verecektir. Yani Rusya gerektiğinde daima A.B.D. ile işbirliği yapabilecek bir kişiliğe sahiptir. Aynı durum, Çin içinde geçerlidir. Bunun kanıtı da Libya işgalinde, Rusya ve Çin’in bu işgale karşı çıkmamalarıdır.
-Büyük Ortadoğu Projesi’nin amacı Orta-Doğu ve Orta-Asya bölgelerinde A.B.D.’nin ekonomik çıkarlarını alt-üst eden güçleri yoketmektir. Şimdi, Soğuk Savaş sona erdikten sonra, A.B.D.’nin Ortadoğu’daki gücünü tehdit eden en büyük güç kimdir? Rusya değildir, Çin değildir, ama Türk Silahlı Kuvvetleri(Atatürk Türkiye’sini savunan hakim güç)’dir. Ergenekon Projesi’nin amacı da zaten Amerika’yı Ortadoğu’dan ihraç etme gücüne sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarsızlaştırarak etkisiz hale getirmektir.
-Yani B.O.P.’nin asıl amacı Atatürk Türkiye’sinin tam bağımsızlığını tamamı ile ortadan kaldırmaktır(Sovyet Rusya’sını ortadan kaldırdıkları gibi). Eğer Türkiye yokolursa, bundan Amerika’da, Rusya’da, Çin’de faydalı çıkabilecektir.
-Olası bir III. Dünya Savaşında, eğer Türkiye bölünürse(ALLAH Korusun), aynen I. Dünya Savaşında olduğu gibi Türkiye emperyalist devletler tarafından paylaşılacaktır. Mesela, Türkiye’nin Doğu’su Büyük İsrail’in kurulması için kullanılacaktır, ve Kuzey’ide(Karadeniz Bölgesinden Ermenistan’a kadar uzanan bölge) Rusya’ya verilebilecektir.
-Suriye olayının perde arkasında da bu amaç yatmaktadır. Burada asıl hedef Suriye değildir, Suriye bu olayda bir figürandır. Asıl hedef Türkiye’nin bölünmesidir. Bölünme Anayasası(Atatürk’ün Temel Anayasa Maddelerini yıkarak Türk Milletini ve Türkiye’yi bölme projesi) konusunda, AKP, Tesevci’ler, Fethullahçı’lar ve PKK’lılar sizce neden bu kadar acele etmektedirler?
-Bugün A.B.D. ve NATO’nun arkasında olduğunu zannederek dayılanan BOP Eşbaşkanı T. Erdoğan’ın, Suriye’ye karşı savaş ilan ettiği anda, A.B.D.-Rusya-Çin İttifakı, Türkiye’ye karşı oluşturulacaktır. Ve Billeşmiş Milletler aracılığı ile Türkiye’yi işgal etme kararı alacaklardır.
-B.O.P.’un yokolmasını sağlayacak çözümler:
*Zindanlar’da tutsak edilen TSK’nın Kahramanları serbest bırakılıp, TSK’nın tekrardan AKP dönemi öncesindeki kuvvete sahip olmasını sağlamalıyız.
*Bunu başarabilmek için bir Milli Hükümet’e ihtiyacımız var. Yani AKP’den kurtulmalıyız.
*Milli Hükümet’e sahip olduktan sonra, önce Türk Silahlı Kuvvetlerini baştan aşağa yeniden yapılandırmalıyız ve sonrasında kanımızı emen A.B.D.’ye rest çekip, NATO’dan çıkmalıyız.
*NATO’dan çıktıktan sonra, Kuzey Irak ve Ermenistan’ı, tamamı ile yasal haklarımıza dayanaraktan işgal etmeliyiz.
*İşte bu kadar, bütün bunlar yapılsın, Ortadoğu’da ne BOP kalır nede ABD kalır ve sonuçta Müslümanlar’a karşı yapılan soykırımların sonu gelmiş olur!!!

Yeni Osmanlı Değil, Yeni İsrail

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Eyl 2011, 18:00

YENİ OSMANLI DEĞİL, YENİ İSRAİL

Resim

Teoman Alili

Yugoslavya parçalandıktan sonra çok sayıda diplomasi uzmanı emekli edildi yada kendileri görevlerinden ayrıldılar. Çoğunluğu aile yakınlarımla dost olan eski diplomatlarla sohbetler etme ve son durumları değerlendirme fırsatım oluyor. Özellikle Türkiye’deki gelişmeler ve batının Ortadoğu olarak tanımladığı ancak eski Yugoslav diplomatların Yakın Doğu dediği bölgelerde yaşananları farklı bir bakış açısıyla değerlendiriyorlar. Yugoslav kökenli diplomatların değerlendirmeleri önemli çünkü Bağlatısızlar Hareketi içinde Arap ve Afrika ülkeleri özellikle Kuzey Afrika ülkeleriyle Yugoslavya’nın ilişkileri çok üst düzeydeydi. Mısır ve Libya hatta Irak, İran ve Suriye ile ilişkiler stratejik düzeyde olduğu gibi Ruslarla da en azından istihbari açıdan sağlam bağları olan Yugoslavya Tito döneminde İsrail’i tanımayan tek devlet özelliğiyle Arafat’a en yakın ülkelerden biriydi. Bu açıklamaları yaptıktan sonra çok sayıda eski diplomatla yaptığım sohbetlerden ortaya çıkan değerlendirmeleri dikkatinize sunmak istiyorum. Malesef Yugoslavya parçalandıktan sonra ortaya çıkan güvensizlik ortamı aslında çok tanınan isimleri vermemizi engelliyor.

İSRAİL’E GÜVEN YOK

Amerikan yönetimi özellikle Lübnan savaşı sonrasında İsrail’e güvenini yitirdi. Hizbullah’a karşı büyük hezimet yaşayan İsrail Ordusu’nun kendi içinde yaşadığı tartışmalar ve ülke de yolsuzluklarla boğuşan iktidar Washington’u İsrail’den uzaklaştırdı. Kendi sınırları içinde siyasi bir kaos yaşayan İsrail’de Şaron yönetiminin kirli geçmişi de ortaya çıkınca Amerikan yönetimi bölgede farklı arayışlar içine girdi.

AMERİKAN YÖNETİMİ İÇİNDE YAHUDİ ETKİSİ AZALDI

Dikkat edilirse Lübnan savaşı sonrasında Amerikan yönetimi içinde yahudi etkisi azaldı. Özellikle Savunma Bakanlığı çevrelerinde mevzilenen Amerikalı yahudi liderler hızla uzaklaştırıldı. Finansal çöküşle birlikte para kontrolünü elinde tutan spekülatörler de sorgulanmaya başlandı. Rusya’nın interlandında başarısız olan darbe planlarıyla birlikte Gürcistan savaşında etkisiz kalınması ve Rusya’nın zaferi de ABD-Yahudi ilişkilerinin gerilmesinde etkili oldu. Burada Türkiye’nin de NATO ülkesi olmasına rağmen Karadeniz’de Rusya’yla birlikte hareket etmesi önemli bir olguydu.

ILIMLI İSLAM

Amerikan tarafı İsrail gibi müslüman dünyasının bütün tepkisini üzerine çeken bir müttefiki barındırmanın islami direnişi güçlendirdiğini farketti. Bunun için önce kendine bağlı aşırı güçler geliştirdi ancak terör yöntemlerini kontrol edemeyecek noktalara geldiği oldu. Bu yüzden “yenilenmiş islam”(ılımlı islama Yugoslavya’da yenilenmiş islam deniliyor) geliştirilmek isteniyor. Bunun için Türkiye’deki model öne çıkarılıyor. Yakın Doğu’da İsrail gibi tepki çeken yahudi müttefik yerine batı değerlerini kabul etmiş islami değerleri batılı değerlere yakınlaştırmış siyasi hareketler benimsendi. Bu sayede Rusya’nın İslam Konferansı Örgütü’ne gözlemci olarak girmesi ve Çin’in Afrika’daki etkisi de kırılmak isteniyor. Rusya ve Çin özellikle Mısır ve Libya’da yatırımlarını iki misli arttırmışken olayların ortaya çıkması önemli.

ARAP BAHARI DEDİKLERİ YENİ MODEL

Dikkat edilirse Arap coğrafyasında yaşanan olaylara en çok Türkiye’den destek gitti. Bunun tek nedeni o bölgeye Türkiye’deki iktidar modelinin götürülmesidir. Bunun için önce uygun zemin hazırlanıyor. ABD’nin savaş gücü artık tükenme noktasına geldi bununla birlikte ekonomik durum Avrasya ülkeleri lehine gelişiyor. Günümüzün enerji kaynaklarının büyük bölümünü Rusya ve eski Sovyet Devletleri elinde bulunduruyor. Bu ülkeler enerji kaynakları sayesinde batı Avrupa ülkeleri içinde de etkili olabiliyorlar. ABD mevcut durumuna bakarak İsrail gibi Ortadoğu’nun tepkisini çeken bir ülkeye Türkiye’yi tercih ediyor. Bu sayede müslüman dünyasına kendisine yakın islami modeli kabul ettirmek istiyor. Son zamanlarda El Fetih, Suriye, Libya ve Mısır gibi Arap milliyetçi ve sosyal yapılarla İran gibi batı karşıtı islami yapıları hedef alırken İsrail’i de yine yenilenmiş müslüman iktidarlarla kontrol ediyor. CIA’nın “böcek yiyen böcekler” teorisi işliyor. Fakat böglede yaşananlar emperyalibt kampın son çırpınışları çünkü bunun için ne para ne de kaynakları var.

Pazar, 11 Eylül 2011 21:18

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... sectikleri
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir