Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Tartışılan Soru: Şık - Şener Gazeteci, Diğerleri Terörist Mi

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Tartışılan Soru: Şık - Şener Gazeteci, Diğerleri Terörist Mi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Eyl 2011, 18:09

TARTIŞILAN SORU: ŞIK - ŞENER GAZETECİ, DİĞERLERİ TERÖRİST Mİ?

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Vatan Yazarı Mustafa Mutlu ve Milliyet yazarı Melih Aşık, tutuklu 64 gazeteci varken yalnızca Ahmet Şık ve Nedim Şener'in öne çıkarılmasına köşelerinden tepki gösterdi. Bu tavrın ayrımcılık olduğuna dikkat çeken köşe yazarları, "Adaletin 200'ü" başlığı altında pazar günü gerçekleştirilen eyleme neden katılmadıklarını anlattı.

Ahmet Şık ve Nedim Şener'in cezaevindeki 200. günü eylemine köşe yazarlarından tepki geldi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, sadece "Ahmet ile Nedim" için gösterilen bu duyarlılığın çok ayrımcı olduğunu söyledi.

Duyarlı insanlar, seçme yapmazlar. Ortada onca tutuklu gazeteci varken sadece "Ahmet ve Nedim" diye tutturmazlar. Kimse bana "İyi ama onlar kötü gazetecilik yaptılar" falan demesin, adamlar "kötü gazetecilik" suçundan yargılanmıyorlar ki. Bu ayrımcı yaklaşım beni, en az Ahmet'in, Nedim'in uğradığı haksızlık kadar rahatsız ediyor.

Ahmet Hakan, neden eyleme katılmadığını da anlattı.

İşte bu gerekçelerle Taksim'de yapılan "Ahmet ile Nedim" gösterisine katılmadım. Eğer bir gün "adi suçlar kapsamı dışında tutuklanmış tüm gazeteciler" vurgusunun hakkıyla yapıldığı bir gösteri düzenlenirse orada olurum.

Bir başka tepki de Vatan yazarı Mustafa Mutlu'dan geldi.

Mustafa Balbay, Tuncay Özkan benim için neyse, Nedim Şener ne kadar kardeşimse; bu 65 kişinin tamamı meslektaşımdır ve tek suçları mesleklerini yapmalarıdır. Aralarından birini ya da birkaçını seçip, onların özgürlükleri için gösteri yapmak, diğerlerini müebbede mahkûm etmekle eş değerdir benim için... Ve en az gazetecileri hapse atan zihniyet kadar, uzaktır bana! ... İşte; liboş arkadaşların pazar günü Taksim'de sadece Ahmet Şık ve Nedim Şener'i ön plana çıkardıkları, diğer tutuklu gazetecileri ise görmezden geldikleri gösteriye bu yüzden gitmedim... Merak eden okurlara duyurulur!

Milliyet yazarı Melih Aşık da "Neden bu ayrım?" diye sordu.

Ahmet ve Nedim, OdaTV davasında tutuklu. Aynı davada tutuklu 7 gazeteci daha var. Gazetecilerin yalnızca Ahmet ve Nedim için yürümesi diğerlerini suçlu görüyormuş izlenimi doğuruyor. Şık olmuyor. Oysa gerçeği hepimiz biliyoruz. Suçlanan gazeteciler değil... Bizatihi gazetecilik... Neden bu ayırım...

Salı, 20 Eylül 2011 15:56

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir