Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Ulusal Kanal, Aydınlık Gazetesi ve İşçi Partisi'ne Operasyon

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Ulusal Kanal, Aydınlık Gazetesi ve İşçi Partisi'ne Operasyon

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Ağu 2011, 17:46

ULUSAL KANAL, AYDINLIK GAZETESİ VE İŞÇİ PARTİSİ'NE OPERASYON

Resim

Ergenekon tertibi yeni operasyonlarla devam ediyor. Bugün sabah saatlerinde Ulusal Kanal, Aydınlık Gazetesi, İşçi Partisi Genel Merkezi ve İstanbul İl Merkezinde Ergenekon savcılarının talimatıyla arama yapılmaya başlandı.

Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Turhan Özlü, İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, İÜ Araştırma Görevlisi Mehmet Perinçek, Aydınlık çalışanları Ruhsar Şenoğlu, Özlem Konur Usta, Mehmet Bozkurt, Caner Taşpınar, Cumhuriyet Güç Birliği Trabzon Milletvekili Adayı Bülent Baş, Ulusal Kanal Trabzon Muhabiri İlyas Gümrükçü'nün evlerinde de arama yapılıyor.

Özlü, Gültekin ve Önsel, Bozkurt ve Taşpınar'ın aramaların ardından gözaltına alındığı öğrenildi.

Arama ve gözaltıların gerekçesi Tayyip Erdoğan'ın telefon konuşmalarının yayınlanması olarak gösteriliyor.

Ayrıntıları bildirmeye devam edeceğiz.

Cuma, 19 Ağustos 2011 13:36

http://ulusalkanal.com.tr/index.php?opt ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Ulusal Kanal, Aydınlık Gazetesi ve İşçi Partisi'ne Opera

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Ağu 2011, 17:47

AYDINLIK, ULUSAL KANAL VE İŞÇİ PARTİSİNE OPERASYON

Resim

İşçi Partisi Genel Merkezi, Aydınlık ve Ulusal Kanal’da bu sabah saat 07.30’da gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri aramalarını sürdürüyor. Polis, binanın bulunduğu sokakta geniş güvenlik önlemleri aldı.

PARTİ YETKİLİLERİ'NİN EVLERİNDE VE İŞ YERLERİNDE ARAMA

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Turan Özlü, İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi Enstitüsü Araştırma Görevlisi Mehmet Perinçek Aydınlık gazetesi İstihbarat Şefi Mehmet Bozkurt, muhabirler Özlem Konur Usta, Caner Taşpınar, Ruhsar Şenoğlu, Ulusal Kanal Muhabiri İlyas Gümrükçü ve Cumhuriyet Güç Birliği Trabzon Milletvekili adayı Bülent Baş’ın evlerinde arama yapıldığı öğrenildi.


10 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTILAR OLMASI BEKLENİYOR

Aralarında İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Turan Özlü hakkında gözaltı kararı bekleniyor.

Aramanın gerekçesi ilk aşamada, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat arasında Annan Planı ile ilgili konuşmalarla, AKP Milletvekili, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in borçlara af getiren yasayla ilgili konuşmalarının, sözkonusu kişilerin birbirlerine göndermesi” olarak açıklandı.

Aldığımız son bilgiye göre Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal binasına giriş çıkış yasaklandı.

Odatv.com
19.08.2011 11:10


http://www.odatv.com/n.php?n=aydinlik-u ... 1908111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Ulusal Kanal, Aydınlık Gazetesi ve İşçi Partisi'ne Opera

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Ağu 2011, 15:55

ULUSAL KANAL BASKININI PROTESTO EDEN ÖNCÜ GENÇLİK KARAKÖY - KADIKÖY VAPURUNU İŞGAL ETTİ

Resim

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma çerçevesinde önceki gün İşçi Partisi, Aydınlık ve Ulusal Kanal’da aramalar başlatılmıştı.
Bu kurumlarda çalışan bazı kişilerin evlerinde de arama yapan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 9 kişiyi gözaltına almıştı.
Bu aramaları ve operasyonları protesto eden Öncü Gençlik, Karaköy - Kadıköy vapurunu işgal ederek eylem yaptı.

Ergenekon tertibine karşı eylem yaptığını belirten grup saat 00:20’de Kadıköy - Karaköy vapurunda toplanıp slogan atarak eylem yaptılar.
“Yurtsever basın susturulamaz”,” Fethullahçı çete dağıtılacak” sloganları atan eylemcilerden üçü kaptan köşküne çıkarak içeri girdi.

Eylemciler vapurun önüne ve arkasına “AKP diktatörlüğü İşçi Partisi, Ulusal Kanal ve Aydınlık’ı vuruyor.” ve “Mehmetçik tabutta, komutanlar Hasdal’da, Aydınlar Silivri’de. İsyan Ediyoruz.” Yazılı pankartlar astı.

Vapurdaki yolcuların da sloganlara katılarak eyleme destek verdiği öğrenildi.
3 kişinin gözaltına alındığı eylem kimseye zarar verilmeden sonlandırıldı.

Öncü Gençlik Başkanı Utku Faik Yılmaz eylemden sonra kısa bir açıklama yaptı. Ergenekon tertibi ile 9 arkadaşlarının gözaltına alındığını belirten Yılmaz şöyle devam etti:

“Suçları neydi; Tayyip Erdoğan’ın KKTC ile ilgili karanlık planlarını ortaya çıkaran ses kayıtlarını yayınlamaktı. Bu durumu protesto ediyoruz.”

Odatv.com
21.08.2011 00:57


http://www.odatv.com/n.php?n=ulusal-kan ... 2108111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Ulusal Kanal, Aydınlık Gazetesi ve İşçi Partisi'ne Opera

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Ağu 2011, 01:06

İŞÇİ PARTİSİ'NİN SİYASİ PARTİ FAALİYETLERİ SORULDU

Resim

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, Genel Yayın Yönetmenimiz Turhan Özlü ve İstanbul Üniversitesi Araştırma Görevlisi Mehmet Perinçek, "silahlı terör örgütüne üye olmak" iddiasıyla tutuklandı. Peki neyle suçlandılar, savcılıkta hangi sorular yöneltildi. İşte dün gece Ergenekon savcılarının odasından yaşananlar...

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, Genel Yayın Yönetmenimiz Turhan Özlü ve İstanbul Üniversitesi Araştırma Görevlisi Mehmet Perinçek, dün gece İstanbul Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimi Mehmet Karababa tarafından tutuklandı. Tutuklamanın gerekçesi olarak "silahlı terör örgütüne üye olmak" gösterildi.

Gültekin, Önsel, Özlü ve Perinçek'e savcılıkta iddia edilen örgüt üyeliğiyle ilgisi olmayan konular soruldu.

İşçi Partisi'nin siyasi parti faaliyetleri, Talat Paşa Komitesi'nin Ermeni soykırımı yalanına karşı mücadelesi, Cumhuriyet mitingleri ve Genel Yayın Yönetmenimiz Turhan Özlü'ye gazetecilik faaliyetleri suçlama olarak yöneltildi.

MEHMET BEDRİ GÜLTEKİN

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin'e savcılıkta 57 soru yöneltildi. 33 soru siyasi parti faaliyetleri, 3 soru Talat Paşa Komitesi'nin soykırım yalanıyla ilgili çalışmaları, 9 soru da Erdoğan ve AKP yöneticilerinin yolsuzluk belgeleriyle ilgiliydi.

Gültekin, Tayyip Erdoğan'ın telefon görüşmelerini soran Ergenekon Savcısı Cihan Kansız'a şu yanıtı verdi.

Ben Tayyip Erdoğan'ın Kıbrıs Başbakanı Talat ile telefon konuşmasıyla ilgili basın toplantısı yaptım. Oi görüşmede Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ulusal çıkarlarına tamamen ters bir eylem söz konusuydu. Bir siyasi parti yöneticisi olarak benim görevim bu bilgiyi kamuoyu ile paylaşmaktır. Eğer bir siyasi parti ülke çıkarını ilgilendiren bir bilgi elde etmişse ve bunu açıklamıyorsa asıl o zaman suç işler.

Mehmet Bedri Gültekin, sorguda Anayasa ihahli yapıldığını da hatırlattı.

İşçi Partisi'nin faaliyetlerinin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturulabileceği anayasal bir zorunluluktur. Yöneticisi olduğum siyasi partinin faaliyetleri doğrultusunda huzurda bulunmam ve savcılıkta sorgulanmam anayasanın ihlalidir.

ERKAN ÖNSEL

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel'e yöneltilen 25 sorunun 9'u siyasi parti faaliyetleri, 2'si Cumhuriyet mitingleri, 1'i de Talat Paşa Komitesi'nin faaliyetlerine ilişkindi. "Terör örgütü" suçlamasını reddeden Önsel, "Teröre ilk şehitleri partimiz vermiştir ve terör örgütleriyle yanyana konmamız söz konusu değildir" dedi.

İşçi Partisi'nin Büyük Ortadoğu Projesi'nin karşısında duran yegane güç olduğunu belirten Erkan Önsel'in, "Siyasal eylemlerimizi, İşçi Partisi'nin programına göre yaparız" dediği öğrenildi.

TURHAN ÖZLÜ

Genel Yayın Yönetmenimiz Turhan Özlü'ye de gazetecilik faaliyetleri ve haber notları soruldu. Özlü'ye yöneltilen 15 sorudan 9'u Ulusal Kanal'ın haberleriyle ilgiliydi. Bunun yanı sıra Turhan Özlü'ye, Talat Paşa Komitesi'yle ilgili çok sayıda soru yöneltildi.

Örgüt suçlamasını reddettiğini vurgulayan Turhan Özlü, Ulusal Kanal yayınlarının denetimden geçtiğini hatırlattı.

Ulusal Kanal 15 yıldır ülke çapında yayın yapmaktadır. 6 yıllık yöneticiliğim sırasında savcılıktan tek bir davet almadığım gibi yayınlarımızla ilgili tek bir dava açılmamıştır. Ayrıca yayınlarımız RTÜK tarafından da denetlenmektedir. RTÜK'ten en az uyarı alan kanal, Ulusal Kanal'dır.

MEHMET BORA PERİNÇEK


İstanbul Üniversitesi Araştırma Görevlisi Mehmet Perinçek'e sorulan soruların ağırlık merkezi, Ermeni Soykırımı Yalanına karşı yaptığı bilimsel araştırmalar oldu. 31 sorudan 9'u soykırım yalanıyla ilgiliydi. Perinçek'in Avrasya konferanslarıyla ilgili çalışmaları da suç iddiasına konu edildi.

Perinçek tutuklanmadan önce hakimi uyardı.

Sözde Ermeni soykırım iddialarının 100. yıldönümü olan 2015 tarihiyle ilgili olarak çok ciddi araştırmalarım ve faaliyetlerim söz konusu olacaktır. Bu faaliyetlerimi engelleyecek bir kararın verilmemesi ve serbest bırakılmam talebinde bulunuyorum.

Salı, 23 Ağustos 2011 20:59

http://ulusalkanal.com.tr/index.php?opt ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Ulusal Kanal, Aydınlık Gazetesi ve İşçi Partisi'ne Opera

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Ağu 2011, 01:18

İŞÇİ PARTİLİLER AKP BİNASINI İŞGAL ETTİ

Resim

İzmir'in Karşıyaka İlçesi AKP İlçe Başkanlığı'na öğle saatlerinde gelen bir grup İşçi Partili, sekreteri etkisiz hale getirip ilçe başkanlığını işgal etti.

İşçi Partililer son dönemdeki tutuklamaları protesto ettiklerini söylerken, yanlarında getirdikleri parti payraklarını astı. Polis kısa süre sonra içeri girip 17 kişiyi gözaltına aldı.

İşte o anlardan kareler

Odatv.com
25.08.2011 16:05


http://www.odatv.com/n.php?n=isci-parti ... 2508111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Ulusal Kanal, Aydınlık Gazetesi ve İşçi Partisi'ne Opera

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Ağu 2011, 01:30

Rus site Mehmet Perinçek için kampanya başlattı

Ergenekon tertibi kapsamında tutuklanan İstanbul Üniversitesi Araştırma Görevlisi Mehmet Perinçek’in serbest bırakılması için Rusya’nın önemli internet sitelerinden geopolitica.ru kampanya başlattı.

“Sözde Ergenekon davasıyla ilgili göz altına alınan Mehmet Perinçek ve diğer şahısların hemen serbest bırakılması için Türkiye Moskova Büyükelçiliği’ne mektup yazmaya davet ediyoruz” çağrısı yapan site duyurusunda Türk elçiliğine ait telefon,faks,e-mail ve yer adresini de verdi.

Perinçek’in Geopolitica.ru’nun sürekli yazarlarından biri olduğu ve sık sık Rusya’yı ziyaret ettiği vurgulanan site Rusya’nın yoğun olarak izlenen politika sitelerinden birisi.Site Mehmet Perinçek’in çok sayıda makalesini ve bilimsel çalışmalarını da yayımladı.

Aydınlık
25 Ağustos 2011 Perşembe 08:36


http://www.haberinyeri.net/rus-site-meh ... 11739h.htm
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir