Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Cemaat Yaşar Büyükanıt'ı İstiyor

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Cemaat Yaşar Büyükanıt'ı İstiyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Tem 2011, 16:23

CEMAAT YAŞAR BÜYÜKANIT’I İSTİYOR

Resim

Hakkari’de Umut Kitabevi’nin bombalandığı olayda Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Büyükanıt, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Selahattin Uğurlu, Hakkari İl Jandarma Komutanı Albay Erhan Kubat hakkında suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

Bu davanın o kadar masum bir dava olmadığını hatta Ergenekon Davası’nda yaşanan komplolara öncülük eden komplolar zincirinin ilk büyük halkası olduğunu söyleyelim.

ERKEN ERGENEKON OPERASYONU

Şöyle ki; 23 Mart 2006 tarihinde Sabah Gazetesi’nde konuya ilişkin Sadık Güleç imzasıyla ilginç bir haber yayınlandı. Haberde dönemin Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun’un konuya ilişkin Başbakan’a sunduğu bir bilgi notunun ayrıntıları ele alınıyordu. Uzun’un yazdığı iddia edilen bilgi notunda Umut Kitabevi dahil bölgede bir süredir yaşanan patlamaların ardından Albay Erhan Kubat’ın başını çektiği bir grup askerin olduğu iddia ediliyordu.

Raporda Şırnak Silopi Cumhuriyet Savcısı’nın aracına bombayı da aynı ekibin koyduğu iddia edilirken şu ifadeler dikkat çekiciydi: “Şemdinli olayı ile ortaya çıkan devlet içerisindeki illegal yapılanmanın izleri iyi takip edilirse Jandarma Genel Komutanı Fevzi Türkeri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Büyükanıt’a uzandığı görülecektir.” Sözkonusu bilgi notunda Başbakan’a şu uyarılarda bulunuluyor: “Sayın Başbakan, olayın soğumasına fırsat vermeden iradesini ortaya koymalı, Sayın Genel Kurmay Başkanı’nın yardımıyla (Hilmi Özkök kastediliyor) Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çeteleşme eğilimindeki kişilerin ayıklanmasını sağlamalı ve yöre halkını rahatlatmalıdır.” Kısacası Başbakan Erdoğan’a o tarihlerde bir yıl sonra Genelkurmay Başkanı olacak Yaşar Büyükanıt’ın başını çektiği askerlere operasyon önerisinde bulunuldu.

BÜYÜKANIT’I KİM SANIK YAPMAK İSTEDİ

Peki bu raporu kim hazırladı?


Önce şu bilgileri verelim. Haberi yayınlaya Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı bilgi notunun Başbakan’a iki yoldan ulaşmış olabileceğini yazdı. Ya Emniyet İstihbarı doğrudan notu Başbakan’a iletti ya da AKP Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan aracılığıyla rapor Başbakan’a ulaştı. Arslan’ın adının Ergenekon Davası’na nasıl geldiği hatırlanırsa ikinci seçenek daha gerçekçi görünüyor. Raporun yayınlanmasının ardından Sabah’a konuşan Uzun, bilgi notunun kendisi tarafından hazırlandığını söyledi. Uzun, bilgi notundaki ifadeler için “Şemdinli Komisyonu’nda verdiğim ifadeyle de ters düşüyor bunlar” dedi. Ancak askerlerin bilgi notuna tepkisi üzerine bilgi notunu yazmadığı halde Sabri Uzun, Emniyet İstihbarat Daire Başkanılığı görevinden alındı. Bir önemli ayrıntı daha Uzun’un açıklamasıyla ortaya çıktı. Bilgi notunun altında imza yoktu.Hazırlayanlar adlarını yazmamışlar, hem Büyükanıt başta olmak üzere askerleri hem de bilgi notunu hazırladığı ithamıyla Sabri Uzun’u töhmet altında bırakmak istemişlerdi. Uzun’un görevden alınmasının ardından yerine Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen Ramazan Akyürek’in getirildiğini söyleyerek devam edlim.

Rapordaki ilginç ifadelerle faili meçhul bu bilgi notunun sahibini arayalım.

Bilgi notunda 28 Ekim 2005 tarihinde Yüksekova’da Zağros İş Merkezi’nin 5. Katına yapılan roketatar saldırısına ilişkin verilen şu detay dikkat çekici: “Roketli saldırı olan yerde Fethullah Gülen cemaatine yakın kişilerle üniversite hazırlık kursu açılması için girişimde bulunulduğu öğrenilmiştir.” Yine bilgi notunda Albay Erhan Kubat’ın bölgede PKK’ya karşı uyguladığı sert politikayı “bazı dini grup ve cemaatlere” uyguladığı da yer alıyordu.

Bilgi notunda polisin bölgedeki faaliyetleri övülerek, söz konusu asker grubun eylemlerinin polise zarar verdiği bilgisi yer aldı. Rapora göre Şemdinli olayında sonra halk önce Emniyet’e yönelmiş, sonra gerçekler ortaya çıkmıştı. Bu kapsamda bilgi notundaki şu ifadeler dikkat çekiciydi: “Erdal Akpınar imzasıyla Valiliğe gönderilen bir yazıda olayların önlenmesinde polisin yetersiz kaldığına değinilmek suretiyle suçluluk psikolojisi içerisinde kendi unsurlarının yıpranmasının sorumluluğunu üzerinden atarak, dikkatle polisin üzerine çekmeye çalıştığı değerlendirilmektedir.” Devamında Jandarma Başbakan’a şöyle şikayet ediliyordu: “Jandarma bu bölgeleri polise devretmesi gerekirken bunu yapmamaktadır.”

CEMAATİN HEDEFİ BÜYÜKANIT

Şimdi parçaları biraraya getirelim. Şemdinli’de Umut Kitabevi’nin bombalanmasının ardından tepkili halk olay yerinde bulunan içinde kalaşnikof silah, el bombaları, jandarmaya ait görev belgeleri bulunan araca yöneldi. Araçtan indiği iddia edilen PKK itirafçısı Veysel Ateş’i yakaladı. Aynı arabadan indiği iddia edilen Astsubay Ali Kaya ise kalabalığın elinden kurtuldu. Ateş ve Kaya bu davanın sanığı oldu.

Olay ile ilgili Emniyet İstihbarat Dairesi’nden çıkan ancak Daire Başkanı Sabri Uzun’un iradesi dışında hazırlanan bilgi notu Başbakan’a sunuldu. Fatih Altaylı’nın ifadesiyle rapor Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Diyarbakır Milletevekili İhsan Arslan aracılığıyla sunulmuştu. Askerleri hedef alan bilgi notunun ardından cemaatle ters düşen Uzun görevinden alındı. Belli ki birileri raporu Uzun’a maletmiş ve onun başını yakmıştı. Yerine cemaatle ilişkili olduğuna dari pekçok devlet raporu bulunan Ramazan Akyürek getirildi. Şemdinli Davası görülürken gazetecilerin tutuklandığı operasyonda cemaatin emniyetteki örgütlenmesi hakkında Ahmet Şık’a verdiği bilgiler nedeniyle Uzun’un adı Ergenekon’a dahil edildi. Son olarak Büyükanıt, Şemdinli Davası’na dahil oldu. Kısacası Büyükanıt’ı bugün sanık yapan operasyon onun Genelkurmay Başkanlığı’nı engellemeyi hedefleyen 5 yıllık bir cemaat operasyonuydu.

Odatv.com
25.07.2011 14:42


http://www.odatv.com/n.php?n=cemaat-buy ... 2507111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir