Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Ergenekon Davası, 3 Yılda Hiçbir İlerleme Yok!

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Ergenekon Davası, 3 Yılda Hiçbir İlerleme Yok!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Tem 2011, 16:10

ERGENEKON DAVASI, 3 YILDA HİÇBİR İLERLEME YOK!

Resim

Türkiye'nin bir diğer önemli başlığı; "uzayıp giden davalar"... "Tutukluluk süreleri" ile tartışma yaratan bu davaların başında da, şüphesiz Ergenekon geliyor... İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek, İşçi Partisi Basın Bürosu Başkanı Hikmet Çiçek ve Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de tutuklu olarak yargılandığı Birinci Ergenekon Davası yarın başlıyor. Başından beri AKP'nin siyasi müdahaleleriyle yürütülen davada son olarak, tutukluların tamamına yakını için tahliye isteyen Mahkeme Başkanı Köksal Şengün Bolu'ya sürülmüştü. İşte Ergenekon davasının kilometre taşları...

2001'DE TEZGAHLANDI

Ergenekon tertibi, 2001'deki Tuncay Güney "mülakat"ıyla başladı. Güney'in anlatımları davanın tek dayanağı oldu. Dava sürecinde, CD’lerden ve bilirkişi raporundan, "Güney’in beyanlarının işkenceyle alındığı" ortaya çıktı.

GÜL: DELİLLENDİRİN

Emniyet yetkilileri, 2006'daki Danıştay Saldırısı'ndan sonra yapılan Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısında, dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'e bir takım bilgiler sundu. Gül bu bilgiler için, "Bana anlattığınızı delillendirip savcıya da anlatın, hepsi yakalansın, yargılansın" dedi.

SAVCI BULUNDU

Dönemin Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz, hukuksuz uygulamalarıyla ün kazandı. Aydınlık Dergisi, Savcı Zekeriya Öz'ün Aydın Çine'deki yolsuzluklarını ortaya çıkardı.

DÜĞMEYE ÜMRANİYE'DE BASILDI

Ergenekon tertibinin düğmesine, 12 Haziran 2007'de Trabzon İl Jandarma Komutanlığı'na yapılan ihbarla basıldı. Ümraniye'deki gecekonduda 27 el bombası bulunduğu iddia edildi. Ancak polis olay yeri tutanağını Emniyet'te tutmuştu. Bu hukuksuzluk karakoldaki polislerce şöyle dile getiriliyordu:
Soruşturma Ergenekon olduktan sonra s..m hakimini de savcısını da..)ES ///

ANA HEDEF TSK VE İŞÇİ PARTİSİ

Ergenekon operasyonlarının en önemli hedefi Türk Silahlı Kuvvetleri oldu. Bu durumu, Tuncay Güney mülakatında açıkça dile getiriyordu.

Tuncay Güney: Ergenekon demek TSK demektir

Dava, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve birçok yöneticisini hedef aldı. Perinçek, bin 222 gündür tutuklu. İşçi Partisi Basın Bürosu Başkanı Hikmet Çiçek de bin 118 gündür Silivri Cezaevi'nde. İşçi Partisi'nin bütün siyasal faaliyetleri, Ergenekon iddianamesine suç olarak yazıldı.

İLERİCİ GÜÇLERE TERÖR SUÇLAMASI

Ergenekon operasyonlarının her biri toplumsal dinamikleri hedef aldı. Siyasetçiler, akademisyenler, hukukçular, sendikacılar, askerler, gazeteciler, kitle örgütü yöneticileri ve polisler Ergenekon operasyonlarıyla hedef alındı.

FETHULLAHÇI GLADYO'NUN ÇÖPLÜĞÜ

Dava bu tartışmalar içinde, 20 Ekim 2008'de Silivri Cezaevi'nde başladı. 3 yıla yaklaşan yargılama sürecinde "örgüt"ü ortaya çıkaracak hiçbir delil bulunamadı. Hal böyle olunca davada hiçbir ilerleme olmadı. Dava yandaş medyanın haberleri ve sicili bozuk gizli tanıkların ifadeleriyle sürdürülmeye çalışıldı.

MİT ŞEMASI

MİT'in mahkemeye gönderdiği Ergenekon şeması da davanın ana tartışma konularından biri. Mahkemenin açıklamadığı şemadaki isimleri İşçi Partisi yöneticileri açıkladı. Eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun şemayla ilgili, “Bana göre saçma bir şemaydı. Ama kurum içinde hazırlanmıştı. Saçma da olsa görmezden gelemezdim. Yukarıya ilettim” diyordu. MİT de bu bilgilerin lağvedilen Kontrterör Dairesi'nin Eski Başkanı Mehmet Eymür'ün işi olduğunu açıklıyordu.

DANIŞTAY SALDIRISI

Davanın en önemli kilometre taşlarından biri, Danıştay Saldırısı'nın Ergenekon Davası ile birleştirilmesiydi. Dava, hükme bağlanmışken, Yargıtay tarafından Ergenekon bağlantısı olup olmadığının araştırılması için Dava ile birleştirildi. Karar, her ifadesi birbiriyle çelişen Osman Yıldırım'ın iddiaları üzerinden verildi. Sanıklar, tanıklar, tanıkların tanıkları tek tek dinlendi. Osman Yıldırım, yalanları ortaya çıktıkça yeni yalanlar üretmeye devam etti. Tanık ifadeleri, resmi kurumların yazıları, iki dava arasında bir bağ olmadığını ortaya koydu. Ancak, Ergenekon Davası bir yıldan fazla süre Danıştay saldırısıyla meşgul edilmeye devam ediyor.

SİYASİ MÜDAHALELER

Ergenekon Davası, siyasi müdahalelerle anılır hale geldi. Erdoğan önce "Ergenekon'un savcısıyım" dedi, ardından "Silivri'de özel mahkeme kurduk" ifadesini AKP kitapçıklarına yazdırdı. "İçeri tıktıklarımız" ifadesi ise "Operasyonun arkasında kim var" sorusuna yanıt niteliğindeydi:
ERDOĞAN: AYDINLARI BİZİM İÇERİ TIKTIĞIMIZI SÖYLÜYORLAR. BİZİM İÇERİ TIKTIKLARIMIZ ARASINDA BİR TANE...

"İKİ'YE BİR" MAHKEMESİ

Davaya bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 2009'dan itibaren tahliyeler konusunda ikiye bölündü. Başkan Köksal Şengün, 23 Ekim 2009'dan beri tutukluların tamamına yakının tahliyesini istiyordu. Bu durum 2011'e kadar sürdü. Mahkeme, "ikiye bir mahkemesi" olarak anılmaya başlandı. Yasadışı olarak dinlenen Köksal Şengün'ün görüşmeleri basına servis edildi. Köksal Şengün son olarak, Yeni HSYK'nın disiplin cezasıyla Bolu'ya sürüldü.

TERTİBİN 4 YILLIK BİLANÇOSU

Bir Amerikan operasyonu olan Ergenekon tertibiyle; Türk Silahlı Kuvvetleri terörist olarak gösterildi, Gladyo'nun suçları vatanseverlerin üstüne atıldı, AKP'ye muhalif siyasetçi, aydın, yazar, akademisyen, asker, gazeteci ve hukukçular hapse atıldı. Bu süreçte milyonlarca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı dinlendiğini düşünmeye başladı ve telefonda rahatça konuşamaz hale getirildi. Türkiye'nin yakın tarihi, Fethullahçı Gladyo'nun yalanlarıyla karmakarışık hale getirildi. Ancak, 4 yıllık soruşturma ve kovuşturmada iddiaların doğruluğunu kanıtlayacak hiçbir delil ortaya çıkmadı.

PERİNÇEK: TAYYİP ERDOĞANLAR YIKILACAK

Ergenekon Davası ile AKP ve Gülen Cemaati'nin devletin her kademesine sızması sağlandı. Ergenekon ile yaratılan "Korku İmparatorluğu"ndan yararlanılarak, "Yüksek Yargı Operasyonu" tamamlandı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yüzlerce komutanı tutuklandı. Bu süreçte, PKK saldırıları giderek arttı. Türkiye, özerklik ilanına bile tepki veremeyecek hale getirildi.

Pazartesi, 25 Temmuz 2011 11:23

http://ulusalkanal.com.tr/index.php?opt ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron