1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Nedim Şener ve Ahmet Şık tutuklandı

MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2011, 18:12
gönderen TurkmenCopur
Nedim Şener ve Ahmet Şık tutuklandı

“Ergenekon” soruşturması kapsamında gözaltına alınarak mahkemeye sevk edilen gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık, tutuklandı.

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesinde, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz tarafından sorgulandıktan sonra tutuklanmaları istemiyle İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilen Şener ve Şık’ın işlemleri tamamlandı.

Mahkeme tarafından tutuklanan gazeteciler Şık ve Şener, Metris Cezaevine gönderildi. Nedim Şener ve Ahmet Şık ile birlikte adliyeye sevk edilen polis memuru Aydın Bıyıklı ve yazar İklim Bayraktar, savcılık sorgularının ardından serbest bırakılmıştı.

ADLİYE ÖNÜNDE EYLEM

Gazeteciler, Şener ve Şık’ın sorguları süresince Beşiktaş Adliyesi önünde sabaha kadar bekleyerek meslektaşlarına destek verdiler. Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın adliyeden Çevik Kuvvet ekipleri eşliğinde çıkışı sırasında sloganlar atan gazeteciler, meslektaşlarını Metris Cezaevine götüren aracın ayrılmasının ardından yola oturarak, Çırağan Caddesi’ni trafiğe kapattı.

Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın tutuklanmasını protesto eden meslektaşları, Beşiktaş Adliyesi önünde oturma eylemi yaparak yolu trafiğe kapattı. Bu sırada olaya müdahale eden çevik kuvvet polisi ile protestocular arasında tartışma yaşandı.

Olayı izlemekle görevli gazeteciler de ellerindeki fotoğraf makinaları ve kameralarını bırakarak bir süre eyleme destek verdi. Gazeteciler, daha sonra olaysız dağıldı.

Hürriyet

* Abdüllatif Şener; AKP’nin Her Yaptıgı Yüce Divanlık’tır.
* Gırgır Cemaati Çok Kızdıracak
* Hablemitoğlu ve Hrant Dink
* Hanefi Avcı Tutuklandı
* Gazeteci avı
* Ürküten iddia
* Soner Yalçın’ın sorgusu sürüyor
* Taksim de Polise Canlı Bomba Saldırısı
* Soner Yalçın Mahkemeye Sevkedildi
* Taksim de Polis’e Bombalı Saldırı

6 mart 2011

http://www.kemalistler.org/nedim-sener- ... landi.html