Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Silivri'den Bir İlk!! Mahkeme Salonu'ndaki Eylem Görüntüleri

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Silivri'den Bir İlk!! Mahkeme Salonu'ndaki Eylem Görüntüleri

Mesajgönderen TurkmenCopur » 05 Nis 2011, 20:35

Resim

Bu görüntülerde; 3 ayrı ilke tanıklık edeceğiz hep birlikte... Çünkü şimdiye dek hiçbirimiz; Silivri zındanlarına kurulan mahkeme salonunu, bir duruşmada yaşananların ayrıntılarını, cüppelerini çıkaran avukatları ve slogan atan protestocu izleyicilerin haklı direnişini görmedik. Ancak İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, 1. Ergenekon davasının 7 Haziran 2010 günkü duruşma görüntülerini, dava dosyasından alarak basına izlettirdi. Haziran başında Ergenekon tertibinin yargı uzantısında, eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay ve İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı avukat Mehmet Cengiz gözaltına alınmış ve yurtseverle büyük tepki göstermişti. Hemen ardından görülen 149. celsede haklı tepkisini dile getiren 119 izleyici yurttaş hakkında; "mahkemenin huzurunu bozmak" suçlamasıyla dava açılmıştı. İşte o gün yaşanan tüm ayrıntılar ve davaya konu direnişin öyküsü...

Tarih 7 Haziran 2010. Yer Silivri zındanlarına kurulan mahkeme salonu. 1. Ergenekon Davası'nın 149. celsesi görülüyor. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, MKK Üyesi Nusret Senem ve Basın Bürosu Sorumlusu Hikmet Çiçek'in tutuklulukta 866. günleri...

Dava dosyasındaki görüntüleri bir toplantıyla basına dağıtansa, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan Öncel.

Peki o tarihte ne oldu? Ergenekon tertibinin Haziran başında yargıya uzanan "Adalet" dalgası kapsamında, Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay ve İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı avukat Mehmet Cengiz gözaltına alındı.

Ve bu tepki, birkaç gün sonra görülen duruşmaya yansıdı. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in avukatı Hasan Basri Özbey'in konuşmasını, Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel basın toplantısında okudu.

Duruşmaya ara verildikten hemen sonra başlayan protestoları, 119 izleyici arasındaki Münire Çakmak, Ulusal Kanal 13. saat programında anlattı.

Sloganlarla sanık bölümüne doğru hamle yapan yurtseverleri, Perinçek, Senem ve Çiçek selamlıyor.

Bu sırada, Savcı Mehmet Ali Pekgüzel'in paniklemiş sesi duyuluyor.

Panik salona yansıyor ve önce Osman Yıldırım salondan çıkarılıyor, hemen ardından da Alparslan Arslan...

Artan direnç ve yükselen tepki üzerine, jandarma izleyicilerin önünde etten duvar örüyor.

Devreye yeniden savcı Pekgüzel giriyor ve titrek sesiyle mahkeme başkanına sesleniyor.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün, bu talebe olumsuz yanıt veriyor.

Sanıklar tek tek salondan çıkarılırken, İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek, son ana kadar bekliyor.

Sonunda, sloganlar arasında Perinçek de dışarıya doğru yöneliyor.

Kapıda yine sloganlarla karşılanıyor.

Ardından da, eylemci izleyiciler salonu boşaltıyor.

Kimlik tespitinin amacı, ilerleyen günlerde anlaşılıyor.

Demokratik haklarını dile getiren 119 yurtsever, 24 Aralık'ta "mahkemede huzuru bozmak" suçulamasıyla hakim karşısına çıkacak.

Perşembe, 23 Aralık 2010 09:49

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir