Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Ergün Poyraz'ın Ergenekon Sorgusu

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Ergün Poyraz'ın Ergenekon Sorgusu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 22:41

Ergün Poyraz

Milletvekili genel seçimlerinin üzerinden bir hafta geçmişti. Musa'nın Çocukları, Musa'nın Gülü gibi AKP çevrelerinde rahatsızlık yaratan kitaplarıyla gündeme gelen Ergün Poyraz, Ankara'daki evinden bir sabah alındı ve sorgu için istanbul'a götürüldü. Ergün Poyraz, geçmişte Fethullah Gülen'le ilgili de DGM Savcılığı'na önemli belgeler sunmuş, elde ettiği kasetler bu kesimleri sarsmıştı. Daha çok askerlere yakınlığıyla bilinen ve Jandarma tarafından 24 saat koruma altında tutulan Ergün Poyraz, evinden alınırken, 7 koli belgeye ve bilgisayarına da el konuldu. Aynı saatlerde avukatı Hüseyin Buzoğlu'nun da bürosunda arama yapıldı. Ergün Poyraz'ın gözaltına alınıp götürülürken, "Sen misin o başbakanımız hakkında çirkin iddialarda bulunan yazar?" denildiğini belirten avukatı Hüseyin Buzoğlu, kalp hastası olan Poyraz'ın bir yıla yakın tutuklu kalmasına rağmen iddianamenin hazırlanmadığını öne sürüp soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısı hakkında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na şikâyette bulundu. Cumhuriyet savcısının iddianameyi belli bir sürede hazırlamasıyla ilgili bir hüküm yok. "En makul sürede" iddianamenin hazırlanması öngörülüyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü'nü ikinci sınıftayken terk eden Ergün Poyraz, "terör örgütü üyesi" olduğu iddiasıyla gözaltında tutulduğu İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şubesi'nde kendisine yöneltilen sorulan cevaplandırırken yanında Avukat Kemal Kerinçsiz vardı. Kerinçsiz'in aklından, Ergün Poyraz'ın suçlandığı konulardan aynı yerde sorgulanacağı belki hiç geçmemişti.

Terörle Mücadele Şubesi'nde Poyraz'a yöneltilen sorular ve onun verdiği cevaplar şöyle oldu:

Aile yapınızı ve özgeçmişinizi kısaca anlatınız. Ben 1963 yılında İstanbul'da doğdum. İlkokulu Kartal Cevizli İlköğretim'de okudum. Ortaokulu Kartal'da Orhan Gazi Lisesi'nde, lise son sınıfta Sivas ili Suşehri'ne giderek Suşehri Lisesi'nde bitirdim. Üniversite sınavlarına hazırlanarak 1983 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü'nü kazandım ve üniversite ikinci sınıfta bıraktım. 1984 yılında Mehmet Poyraz kızı Birgün Poyraz'la evlendim. 1988 yılında eşimden ayrıldım. Bir zaman boşta gezdim. Aydın ilinde hayvancılıkla uğraştım. Daha sonra 1983-1984 yıllarında Bilecik'te Delta İnşaat Şirketi'nde idari sorumlu olarak görev yaptım. 1995 yılında vatani görevimi yapmak için acemi birliği için Samsun'a gittikten 10 gün sonra Amasya'da acemi birliğini tamamlayarak usta birliğimi de Kıbrıs'ta piyade olarak tamamladım. 1997 yılında ailemin yanına Aydın'a geri döndüm ve kitap yazmaya başladım. İlk yazdığım Refah'ın Gerçek Yüzü adlı kitabımı yazdım. Refah'ın Gerçek Yüzü, Refah Partisi'nde (davasında) delil olarak kullanıldı. Kitaptaki belgeleri Anayasa Mahkemesi benden istedi. Ben de onu vermek için Ankara iline gittim. Bilgime başvurulacaktı, o nedenle Ankara ilinde kalmanı istendi. O tarih itibari ile Ankara ilinde ikamet etmekteyim. Daha sonra ikinci kitabımı yazmaya başladım. Milli Nizam Partisi'rıe Fazilet Partisi'ne ihanetin Belgeleri adlı kitabımı yazdım. Bu kitabımda Milli Gençlik Vakfı kapatıldı. Necmettin Erbakan ve Refah Partililer hakkında Anayasal nizamı yıkmak için çete oluşturmaktan açılan davada en önemli delil oldu. 2000 yılında üçüncü kitabını Fettullah'ın Gerçek Yüzü isimli kitabı yazdım. Bu kitabını da Fethullah GÜLEN'in Ankara DGM'deki davasında delil oldu. Çete oluşturmak suçundan yargılandığı davada önemli deliller arasına girdi. Bu davada ben tanıklık yaptım ve diğer kitaplarımı yazdım. Annem sağ olup, Aydın ilinde ikamet eder. Babam 1988 yılında kalp krizinden vefat etti. Biz aynı anne babadan toplam dört kardeşiz. Bugüne kadar hiç pasaport aldınız mı? Yurtdışına legal veya illegal yollardan çıktınız mı? Bugüne kadar hiç pasaport almadım. Legal veya illegal yollardan yurtdışına çıkmadım. Gerek sizin gerekse aile fertleriniz hakkında bugüne kadar güvenlik kuvvetlerince herhangi bir işlem yapıldı mı?

Gerek benim gerek de ailem hakkında bugüne kadar güvenlik kuvvetlerince herhangi bir işlem yapılmadı. Herhangi bir sendika, dernek ve benzeri bir kuruluşa üyeliğiniz var mı açıklayınız. 2007 ocak ayından beri Ayasofya Derneği üyesiyim. Derneğin yeri Fatih ilçesi Akdeniz Caddesi üzerinde bulunuyor. Bu dernek 2007'de kuruldu. Amacı Ayasofya'yı Ortodoksların kilise yapma ve orasını dini siyasi merkezi haline getirme gayretlerinin önüne geçilmesi. Türk tarihinin bir yapısı ve eseri olduğunu tanıtmak, Türk milli kültürüyle bağdaşan ve vazgeçilmez bir yapı ve asla kilise yapılamayacağı konusunda faaliyetlerin bütününü amaçlar. Herhangi bir terör örgütüne üyeliğiniz var mı? Bir örgüte katıldıysanız örgüt içerisinde hangi görevleri aldınız, detaylı olarak açıklayınız. Herhangi bir terör örgütüne üyeliğim bulunmamaktadır. İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 17.07.2007 gün ve 2007/1536 sayılı arama karar yazısına istinaden 18.07.2007 günü Ankara ili Çankaya ilçesi... Caddesi... Apartmanı 91/1 saydı İsmail YILDIZ isimli şahsa ait işyerinde el koyulan dokümanların (bilgisayar çıktısı ve el yazması) aynı karar doğrultusunda yapılan incelemesinde; sayı: 01 şeklinde numaralandırılan "Ergenekon Kuruluş Şeması" başlıklı doküman elde edilmiştir.

Kaynakça
Kitap: Belgelerle Ergenekon
Yazar: Saygı Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Re: Ergün Poyraz'ın Ergenekon Sorgusu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 22:42

Bu dokümanda Murat YÜCEL isimli şahsın Ankara sorumlusu, Refik NUHOĞLU İstanbul sorumlusu olduğu görülmüş olup Kemal ŞAHİN isimli şahsın da sorumlu olduğu tespit edilmiştir ve şu anda size gösterilen Ergenekon organizasyonu nedir, lideri kimdir, ast-üst ilişkileri, silahları, eğitimleri, eylemleri ve faaliyetleri hakkında detaylı bilgi veriniz. Bu dokümanda ismi geçen şahıslar ve gruplar hakkında ilişkilerinizi anlatınız. Bana bahsetmiş olduğunuz doküman hakkında herhangi bir bilgim yoktur. Dokümanda ismi geçen Kemal ŞAHIN, Refik NUHOĞLU ve Murat YÜCEL isimli şahıslan tanımam, herhangi bir ilişkim yoktur. Bana göstermiş olduğunuz dokümanı ilk defa burada görüyorum. İlgili mahkeme kararı gereği ikametinizde elde edilen bilgisayarınız ve CD'lerinizin incelemede tarafınıza da gösterilen belgelerde milletvekilleri, valiler, Emniyet mensupları, üniversite görevlileri, doktorlar, hemşireler, ebeler, Milli Eğitim Bakanlığı görevlileri hakkında kişisel bilgiler içeren çok sayıda veri görülmüştür. Bu verileri ne amaçla bulunduruyorsunuz? Siz mi hazırladınız?

Kimlerden temin ettiniz? Herhangi bir kimseye kopya verdiniz mi? Bana göstermiş olduğunuz bilgisayarımdan çıkan ve evimde bulunan CD'lerden çıkan verileri hatırlamıyorum. Böyle bir şeyin olmaması gerekir. Bunlan olmasına da bir anlam veremiyorum, şu anda da hatırlamıyorum. Bu tür bilgiler internet sitelerinde var. İlgili mahkeme kararı evinizde yapılan aramada elde edilen bir numara ile numaralandırılmış CD huzurunuzda açıldığında "KK İstihbarat Arşivi" ve "Sevgi Erenerol Misyonerlik 2006" isimli klasörler olduğu görülmüş. "KK İstihbarat Arşivi" isimli klasör açılıp incelendiğinde Kara Kuvvetleri Komutanlığında hazırlandığı görülmüştür. Bu bilgileri nereden, ne maksatla aldınız, herhangi birine kopya verdiniz mi? Bana göstermiş olduğunuz CD içerisindeki verileri hatırlamıyorum, nereden aldığımı hatırlamıyorum. Benimle bir ilgisi yok, kimseye de bir kopya vermedim.

İlgili mahkeme kararı gereği evinizde yapılan aramada elde edilen laptop bilgisayarın ön incelemesinde bulunan ve tarafınıza da gösterilen Kara Kuvvetleri istihbari yapılanmasına ait "gizli" ibareli Kara Kuvvetleri Komutanlığında hazırlandığı görülen verileri nereden, ne maksatla aldınız, herhangi birine kopya verdiniz mi? Bu verinin bende olmaması gerekir.

Laptop bilgisayar bana aittir. Bu bilgisayarın içinde bu verilerin nasıl yer aldığını bilemiyorum. Ben bu bilgileri kimseye kopya vermedim. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin teknik takip no: 2007/891 soruşturma no: 2007-1536 sayılı arama ve el koyma kararına istinaden Ankara ili Yenimahalle ilçesi ... Sitesi ... Caddesi No: 36 sayılı adresinizde yapılan aramada, üzerinde "Hasan Hüseyin Ceylan Biletler" ibaresi bulunan, (291) sayfa, mavi renkli klasörde; -beyaz renkli dosya içerisinde: Milli Gençlik Vakfı Başkanı Necmettin ERBAKAN ve Refah Partisi ile ilgili mali ve üyeler isimlerinin bulunduğu; sekreteri olan Beşir TARÇIN'ın "Uluslararası İslam'a Çağrı Derneği"nden 150 000 doları aldığını beyan ve imza ettiği bilgisayar çıktısı doküman, Beyaz renkli dosya içerisinde; Star Tours başlıklı İslam'a Çağrı Derneği Ankara tarafından kesilen 15.09.1990 tarihli 13971 seri nolu fatura ve birçok kişi adına kesilmiş çeşitli havayolu firmalarına ait uçak bileti fotokopileri, Mavi ve siyah renkli dosyalar içerisinde; Hasan Hüseyin CEYLAN'ın konuşmaları ile ilgili bilirkişi tarafından mahkemeye sunulan kaset çözüm tutanakları fotokopisinin bulunduğu belgeler olduğu anlaşılmıştır, El koyulan bu dokümanı kimden ve ne amaçla, nerden temin ettiniz, ayrıntılı olarak anlatınız.

Yukarıda bahsi geçen belge, bilet ve fatura fotokopileri o tarihlerde gazetelerde yayımlanmıştı. Ben de gazeteci arkadaşlarımdan rica ederek temin ettim. Zaten 17 yıllık belgelerdir. Hasan Hüseyin CEYLAN'ın kaset çözüm tutanaklarının fotokopileri ise yargılandığı davanın dosyası içerisinden temin eden yargı muhabirleri arkadaşlardan aldım. Su belgeleri almadaki amaç ise yazacağım kitap ve makalelerde kaynak olarak kullanmaktı. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin teknik takip no: 2007/891 soruşturma no: 2007/1536 sayılı arama ve el koyma kararına istinaden Ankara ili Yenimahalle ilçesi ... Sitesi ... Caddesi No: 36 sayılı adresinizde yapdan aramada, üzerinde "Terör Örgütlerinin Avrupa'daki Faaliyetleri" ibaresi bulunan, (289) sayfa, bordo renkli klasör içerisinde; "Avrupa'daki İrticai Faaliyetler" başlığı altında Avrupa'da faaliyet gösteren AFİD, Nurcu akımlar ve Hizbullah gibi irticai akını ve terör örgütlerinin yapılanları ve gelir kaynakları hakkında bilgilerin bulunduğu yazılı doküman, "Hizmete Özel" ibareli, Genelkurmay Başkanlığı'nın Ankara DGM Başsavcılığı'na gönderdiği, terör örgütleri ile ilgili belgede Abdullah ÖCALAN'ın ifade tutanağı, Rıza ALTIN'ın biyografisi, PKK ve DHKP/C terör örgütlerinin Avrupa'daki son durumları hakkında bilgilerin olduğu tespit edilmiştir.

El koyulan bu dokümanları kimden ne amaçla, nerden temin ettiniz ayrıntılı olarak anlatınız. Ankara DGM'de Fethullah GÜLEN'in yargılanması sırasmda mahkemeye gönderilen bir belgeydi. Aynı şekilde yargı muhabirlerinden temin ettim. Zaten bu davada müdahil talebinde bulunan kişisi ve tanığıydım. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin teknik takip no: 2007/891 soruşturma no: 2007/1536 sayılı arama ve el koyma kararına istinaden Ankara ili Yenimahalle ilçesi ... Sitesi ... Caddesi No: 36 sayılı adresinizde yapılan aramada üzerinde "Mülkiye Başmüfettişi Candan Eren Tarafından Hazırlanan Tevdi Raporu" ibaresi olan, (590) sayfa, mavi renkli klasör içerisinde; 10.07.2001 tarihinde "çok gizli" ibaresi ile Mülkiye Başmüfettişi Candan EREN'in İstanbul DGM Savcılığı'na verilmek üzere hazırlamış olduğu, R. Tayyip ERDOĞAN, Ali Müfit GÜRTUNA ve ALBAYRAKLAR Grubu hakkında hazırlamış olduğu ek tevdi raporu olduğu belgeler, El koyulan dokümanlarda ismi geçen şahıslar ve doküman hakkında detaylı bilgi veriniz. Bana yukarıda bahsetmiş olduğunuz, verileri Mehmet BÖLÜK isimli yazar arkadaşımdan temin ettim. Arkadaşımın bu dokümanları nereden temin ettiğini bilmiyorum, ancak arkadaşını Mehmet BÖLÜK'ün bu verilere El Tayyip isimli kitabında geniş olarak yer verdiğini biliyorum, ama nereden temin ettiğini bilmiyorum. Ben de bu verileri kitabımda kullanmak amacıyla aldım. Ve Patlak Ampul isimli kitabımda yer verdim. Ayrıca bu belgeler Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Tayyip ERDOĞAN hakkında açılan davada kullanılmıştır.

Takipsizlik karan verilmesi üzerine, gazeteciler bu dosyalara ulaştı. Ben de bu belgelerin bir kısmını muhabir arkadaşlardan temin ettim. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin teknik takip no: 2007/891 soruşturma no: 2007/1536 sayılı arama ve el koyma kararına istinaden Ankara ili Yenimahalle ilçesi ... Sitesi ... Caddesi No: 36 saydı adresinizde yapılan aramada, üzerinde, "RTE ve AKP ile ilgili Valilik ve Emniyet Genel Müdürlüğü kayıtları" ibaresi olan, (286) sayfa, lacivert renkli klasör içerisinde; İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında çeşitli resmi kurumlarca mülkiye müfettişlerine sunulan gizli kaşeli belgeler bulunmuştur. El koyulan dokümanlarda ismi geçen şahıslar ve doküman hakkında detaylı bilgi veriniz. Yukarıda bahsettiğim Recep Tayyip ERDOĞAN hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca açılan dava kapsamında bu veriler de yer almaktaydı.

Ben yine bunları adliye muhabiri arkadaşlardan temin ettim. Patlak Ampul ve Hilafet Ordusu'ndan Arap Kürt Partisine isimli kitaplarımda kullandım. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin teknik takip no: 2007/891 soruşturma no: 2007/1536 sayılı arama ve el koyma kararına istinaden Ankara ili Yenimahalle ilçesi ... Sitesi ... Caddesi No: 36 sayılı adresinizde yapılan aramada; üzerinde "Nesim MALKİ, Erol EVCİL, Ahmet EMİR, Tel. Görüşmeleri, Tapular" ibaresi olan (395) sayfa, mavi renkli klasör içerisinde; Nesim MALKİ cinayeti ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında müfettişlere sunulan gizli kaşeli belgeler bulunmuştur. El koyulan dokümanlar ismi geçen şahıslar ve doküman hakkında detaylı bilgi veriniz. Bana bahsetmiş olduğunuz belgeleri Nesim MALKİ soruşturması kapsamında mahkeme dosyalarında Mehmet BÖLÜK taralından temin edilerek, tarafıma verilmiştir. Ancak bu bilgiler birçok kitapta yayımlandığından dolayı tekrar bu konuda kitap yazma gereği duymadım. Bu veriler de arşiv olarak elimde kalmıştır. Bu dokümanlar çok eski tarihlidir.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin teknik takip no: 2007/891 soruşturma no: 2007/1536 sayılı arama ve el koyma kararına istinaden Ankara ili Yenimahalle ilçesi ... Sitesi ... Caddesi No: 36 sayılı adresinizde yapılan aramada, üzerinde "Erol Evcil Ajanda (1)" ibaresi bulunan, (442) sayfa, kırmızı renkli klasör içerisinde, dönemin İzmir İl Emniyet Müdürü olan Ahmet DEMİR'in 1988 yılına ait kişisel ajandası ve randevu defteri bilgilerinin fotokopilerinin olduğu görülmüştür. El koyulan dokümanlar ismi geçen şahıslar ve doküman hakkında detaylı bilgi veriniz. Bu belgeleri Nesim MALKİ dosyalan kapsamında yine Mehmet BÖLÜK'ten temin ettim. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Teknik Takip Teknik Takip No: 2007/891 soruşturma No: 2007/1536 sayılı arama ve el koyma kararına istinaden Ankara ili Yenimahalle ilçesi ... Sitesi... Caddesi No: 36 sayılı adresinizde yapılan aramada, üzerinde "Candan Eren Hizbullah Dosyası" ibaresi olan (251) sayfa, açık yeşil renkli klasörler içerisinde; İçişleri Bakanlığı mülkiye müfettişlerinden Murat KOCA ve Murat ÖZHAN'ın hazırlamış oldukları tevdi raporu belgeler bulunmuştur. El koyulan dokümanlar ismi geçen şahıslar ve doküman hakkında detaylı bilgi veriniz. Bana bahsetmiş olduğunuz dokümanlar Ülker Grubu ile mülkiye müfettişleri arasındaki ihtilaftan dolayı mahkemelik olmaları neticesinde, Mehmet BÖLÜK tarafından mahkeme dosyalarından alınarak, tarafıma verilen dokümanlardır. Kısa kısa alıntılarla çeşitli kitaplarımda kullandığım bilgilerdir. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin teknik takip no: 2007/891 soruşturma no: 2007/1536 sayılı arama ve el koyma kararına istinaden Ankara ili Yenimahalle ilçesi ... Sitesi ... Caddesi No: 36 sayılı adresinizde yapılan aramada, üzerinde "Gestetner" ibaresi bulunan, (217) sayfa, mavi renkli klasör içerisinde, Polis Akademisi'nde açılan idari soruşturmalar ile ilgili resmi yazışma fotokopilerinin bulunduğu belgeler bulunmuştur.

El konulan dokümanlar ismi geçen şahıslar ve doküman hakkında detaylı bilgi veriniz. Fettullah'ın Copları isimli kitabın yazan Zübeyir KINDIRA'ya açılan çeşitli mahkemelerce açılan, dava dosyalan kapsamında dava dosyalarında alınan ve aleniyet kazanan dava dosyalarından alınan belgelerdir. Ümraniye 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin 2007/959 değişik iş nolu kararına istinaden ilimiz Ümraniye ilçesi Çakmak Mah ... Cad ... Sokak No: 2 sayılı Ali YİĞİT'e ait evde 12.06.2007 günü yapılan aramada çatı katında, Üzerinde 15.06.1997 tarihli mühimmat istif kartı bulunan kasa 2Kasa içerisinde 18 adet MKE yapımı el bombası 3MKM yapımı el bombalarına ait iki kutu içerisinde 18 adet fünye 4DM41 NATO standardı tabir edilen 7 adet el bombası ve 52 adet Alman el bombası elde edilmiştir. Elde edilen bu malzemeler hakkında detaylı bilgi veriniz. Ümraniye ilçesinde ele geçen malzemeler hakkında herhangi bir bilgim yoktur. Oktay YILDIRIM bana yaklaşık bir yıl önce kitap yazacağını, kendisinin Güneydoğu gazisi olduğunu, Güneydoğu hatıralarıyla ilgili kitap yazmak istediğini, kendisine kitabın yazılımındaki teknik konularla ilgili bilgi almak istediğini söyledi ve yaklaşık bir sene kadar önce yaptığımız telefon görüşmemizden sonra Ankara'ya başka bir iş sebebiyle geldiğinde yanıma uğradı.

Yine yazmak istediği kitabın teknik bilgileri ile ilgili bilgi alışverişinde bulunduk. Benim Yine Hayat dergisi ve 19 Mayıs adlı internet sitesindeki bazı yazılarımı benden izin almadan Kuvayi Milliye sitesinde yayınlandıkları için ben kendilerini telefonla arayıp yazılarımın başka bir yerde yayınlanmasını istediğimi, bu yüzden de yazılarımın Kuvayi Milliye sitesinden kaldırılmasını istedim. Bu konuyla ilgili Oktay YILDIRIM'la birkaç görüşmem oldu. Daha sonra yazılarımı siteden kaldırdılar.

Yaklaşık bir yıldan beri Oktay YILDIRIM ile ne telefon ne de yüz yüze görüşmem olmadı. Medyadan öğrendiğim Oktay YILDIRIM ile ilgili yakalanan el bombalan ile ilgili bir bilgim yoktur. 20.07.2007 günü yakalanarak gözaltına alınan Fikret EMEK isimli şahsın Eskişehir ili ... Mah .... Sokak. No: 22/5 sayılı ikametinde yapılan aramada çok sayıda silah ve patlayıcılar ele geçirilmiştir. Bu şahsı tanıyor musunuz? Tanıyorsanız bu şahısla olan ilişkilerinizi detaylı bir şekilde anlatınız. Ben Fikret EMEK isimli şahsı tanımıyorum ve ele geçen malzemeler hakkında bir bilgim yoktur. İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 17.07.2007 gün ve 2007/1536 sayılı arama karar yazısına istinaden 18.07.2007 günü Ankara ili Çankaya ilçesi ... Caddesi ... Apartmanı 91/1 sayılı İsmail YILDIZ isimli şahsa ait işyerinde el koyulan dokümanların (bilgisayar çıktısı ve el yazması) aynı karar doğrultusunda yapılan incelemesinde; 1 adet 1 sayfadan ibaret "kişiler Halit BOZKURT Kültür Bakanlığı'ndan müfettiş, kendisini sivil general olarak tanıtıyor. Derin devletin Ankara'daki bir numarası olarak takdim ediyor" başlıklı, "İran Askeri Ataşesi?

İrtibat bürosuna sıkça gidip geliyor" ibaresi ile son bulan bilgisayar çıktısı dokümanda; çeşitli şahıslar hakkında bilgiler olduğu tespit edilmiştir? İsmail YILDIZ isimli şahsı tanıyor musunuz? Tanıyorsanız ilişkilerinizi anlatınız. Bu işyerinde ele geçen doküman hakkında bilginiz var mı? Bu konular hakkında detaylı bilgi veriniz. Ben İsmail YILDIZ isimli şahsı SESAR isimli internet sitesinde yazmış olduğu yazılardan dolayı tanıyorum, yaklaşık bir yıl kadar önce aynı internet sitesinde, Tayyip ERDOĞAN'ın Masonluğu hakkında yazılan bir yazından dolayı kendisinden konu hakkında bilgi almak için telefonla görüşmemiz oldu. Bunun haricinde yüz yüze bir defa görüştüm. 302 Ondan sonra yazıyla ilgili bir dava açılmadığını öğrenince yazıyı kendi kitabıma aldım.

Bir daha hiç görüşmedim. Bu yukarıda bahsedilen doküman hakkında herhangi bir bilgim yoktur. İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 17.07.2007 gün ve 2007/1536 sayılı arama karar yazısına istinaden 18.07.2007 günü Ankara ili Çankaya ilçesi ... Caddesi ... Apartmanı 91/1 sayılı İsmail YILDIZ isimli şahsa ait işyerinde el koyulan dokümanların (bilgisayar çıktısı ve el yazması) aynı karar doğrultusunda yapılan incelemesinde; 1 adet bir sayfadan ibaret "Buluşma Noktaları" başlıklı, "Olayın içinde olup olmadığı bilinmiyor" ibaresi ile son bulan dokümanda; Genelkurmay Başkanı Orgeneral BÜYÜKANIT'ın Albay Kazım BARAN ile devre arkadaşı olduğu, bunlarla birlikte ancak olayın içine dahil olup olmadığı bilinmediği şeklinde yazılar olduğu, ne olduğu belli olmayan bir olaydan bahsedildiği ve bazı asker şahısların bu olayla ilgili olup olmadığı yönünde araştırma yapıldığı anlaşılan yazı olduğu tespit edilmiştir? Bu doküman hakkında bildiklerinizi detaylı bir şekilde anlatınız.

Benim bahsettiğiniz doküman hakkında hiçbir bilgim yoktur. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının (CMK 250 SMY) 20.06.2007 tarih ve 2007/1536 sayılı arama ve el koyma inceleme ermine istinaden 20.06.2007 günü Kuddusi OKKIR isimli şahsın ilimiz Kadıköy ilçesi ... Mahallesi ... Caddesi ... Apt. No: 196 D: 9 sayılı ikametinde yapılan aramada ele geçen malzeme, doküman ve CD'lerin, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 21. 06.2007 tarih ve teknik takip no: 2007/612 CO-86: Ayrıkotu isimli klasör içerisinde; Ayrıkotu Master Plan isimli dosya içerisinde; (aynı konuyla bağlantılı olarak gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Muzaffer TEKİN isimli şahısta da çıktığı tespit edilmiş ve şu anda da size gösterilen)
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Re: Ergün Poyraz'ın Ergenekon Sorgusu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 22:42

Master Plan

1- Yapılacak çalışmalara bir grup adı koymak. Kamuoyunda bu isimle anılmak
2- Bir kurmay heyeti kurmak
3- Bir portal hazırlamak
4- Alt projeler üretmek
5- Ar-Ge grubu kurmak
6- Saha ekipleri kurmak
7- Sanal hükümet kurmak
8- Ticaret yapmak
9- Medya tabanı oluşturmak/Yerel TV-radyo-gazete
10- İstihbarat servisi kurmak
11- Sivil toplum örgütlerini sisteme kazandırmak
12- Orta ve yüksek öğrenim gençlerini kazanmak
13- En güzel çiçekler gübrede yetişir
14- Dualite prensibi işlenecek ve zorlukların altındaki güzellikler aranacak
15- 1 YTL vatan kurtarma
16- Veri tabanı sistemi kurmak / Kim kimdir? / Sosyal ve ektik analiz yapmak

17- Siyasi yönlendirmeler yapmak / Bu harekâtın üç temel işlevi vardır:

a. Seçim döneminde siyasi partileri birlik olmağa davet etmek ve bu konuda yönlendirici ve zorlayıcı eylemlerde bulunmak.
b- Bu başarılamazsa, oluşturulacak kamuoyunu uygun bir siyasi partiye yönlendirmek.
c. Siyaset dışı, halkın bilinçlenmesini, birlik olmasını, bölünmeğe karşı güç birliği yapmasını sağlamak.

18. Geleceği bilmenin kuşkusuz en iyi yolu onu yaratmaktır. Geleceği için senaryolar yazmayan ülkelerin geleceğini başkalarının yazdığı senaryolar belirler. Siyasi, ekonomik, kültürel, teknolojik geleceğimiz, özetle ülkemizin bekası için kendi senaryolarımızı hazırlamak zorundayız" ile başlayan... "Henüz yolun başlangıcında olan bizler, sahip olduğumuz imkânları bir elma çekirdeği olarak algılamalıyız. Bizlerin 'bir ağaç, bir orman olma' istek ve kararlılığımız var.

Bizler, 'bir tek çekirdekten bir orman yapmak isteyen' kişileriz. Bu nedenle, 'duygularımızın' tamamen ötesinde, akıl yolu ile mevcut koşulları çok iyi değerlendirip, bizleri milli hedeflerimize taşıyacak 'doğrular zincirini' kurmak zorundayız. Bu doğrular zinciri: doğru tanımlanmış amaç (ne), doğru gerekçeler (neden), doğru sistem (nasıl), doğru mekânlar (nerede), doğru zamanlama (ne zaman) doğru kadrolar (kimler) ve sabırla geçecek doğru süreler. Bu zincirin tüm halkalarının bilgi ve bilincinde olmak 'Yapılanma Modelimizin' temel felsefesi olmalıdır. Bu amaçla: yapılanmamızı (milli örgütlenmemizi) 'görünenler' ve 'görünmeyenler' olarak kurmalıyız. Ağacımızın dalları, yaprakları, meyveleri, yapılanmamızın "Görünenler" kısmı, ağaç kökleri ise 'Görünmeyenler' kısmı, yani teşkilata lojistik destek sağlayacak olan ticari, teknolojik, eğitimsel, kolluk kuvvetler vs olmalıdır.

Bu yapılanma, siyasi partilerüstü güçlü bir 'Sivil Toplum Kuruluşu/ TSK' niteliğinde olmalıdır. Yurdun her il, ilçe ve kögünde var olmalı ve halk ile bütünleşmelidir. Ekonomik gücünü KO-Itl'lerle birlik olarak, esnaf ve sanatkârlarla bütünleşerek, ticarethaneler zincirleri' oluşturarak, 'Bir dev holdingin bayilik ağları ' şeklinde kurmalıdır. Sosyal desteğini 'Köylere eğitim, aydınlatma ve teknoloji' götürerek sağlamalıdır" ile devam eden... '"Sivil Toplum Kuruluşu / STK' genişleyen 'alt birimler' yapısı ile büyük bir vitrin olarak buzdağının üst, 'ticari ve sosyal yapılanma' ise buzdağının altı olmalıdır. 'STK'ya bağlı üyeler ile ticarethaneler arasında organik görev bağları kurulmalı ve 'STK' üyeleri sosyal ve ticari faaliyetlerle sürekli canlı tutulmalıdır. 'Üyelerinin' ticari faaliyetlerle refah seviyelerinin yükseltilmesi amaçlanırken, sosyal faaliyetlerle de, özellikle gençlerde 'ulus devlet' olma bilinci ve sorumluluğu yaratılmalıdır. Bu amaçla görsel, işitsel değeri yüksek eğitim 'Müfredatı' hazırlanmalıdır. Yapılanmamızı 'Planlama ve Yürütme Grubu' ve ona bağlı 'alt birimler' olarak tesis etmeliyiz.

Bunları gerçekleştirmek için iç tüzüğümüzü, ödül ve ceza sistemlerimizi oluşturmalıyız" ile biten doküman tespit edilmiştir. Bu doküman hakkında detaylı bilgi veriniz. Bana göstermiş olduğunuz dokümanı ilk defa burada gördüm. Muzaffer TEKİN isimli şahsı tanımam, sadece medyadan tanırım. Kişisel olarak telefonla ve yüz yüze görüşmem kesinlikle olmamıştır. Kuddusi OKKIR isimli şahsın ismini dahi burada duyuyorum. Dokümanın içeriğine burada öğrendim ve katılmıyorum bu bir saçmalıktır.

Devlet her zaman kendini koruyacak güçtedir. Oktay YILDIRIM isimli şahsın Reina isimli işyerinde İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 13.06.2007 tarih ve teknik takip no: 2007/616 soruşturma no: 2007/1536 sayılı arama el koyma ve inceleme kararına istinaden aynı gün yapılan aramada elde edilen bir (1) adet Kingston Marka 2 GB mobile disk içerisinde yapılan inceleme neticesinde; *C\indirilen belgeler\Z.B.'den alınanlar isimli klasör içerisinde, "Lobi Çok Gizli Aralık 1999" başlığı ile başlayan, "Gelişen ve değişen siyasal, ekonomik, bilimsel ve toplumsal dünya koşulları ile bölgesel coğrafyasında ve kendi içinde Türkiye'nin özgür iradesi dışında ve ulusal çıkarlarına aykırı biçimde içine sürüklenmek istediği çeşitli oluşumlar göz önüne alındığında; Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde faaliyet gösteren 'Ergenekon'a bağlı olarak, 'sivil unsurların' örgütlenmesi zorunluluğu kaçınılmaz bir gerçektir. Bu gerçekten hareketle hazırlanan ve 'Lobi' adı verilen ve 'gizli örgütsel' çalışmasının amaçları doğrultusunda şimdiye değin faaliyet gösterilmemiş olması, bize göre büyük bir talihsizliktir" başlığı ile başlayan, "... Ayrıca Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı sivil toplum örgütleri, önlerinde ilk kez bir sivil kontra hareketin direncini bulacaktır.

Karşılaşacakları bu sivil direnç, etkinliklerini sıfır noktasına çekecektir. Yetişkin ve yetişmekte olan gençlik, özüne uygun platformlarda kendisini ifade edebilecektir. Lobi'nin faaliyetleri, siyasi otorite grupları ile dış kaynaklı, işbirlikçi, sözde sivil toplum örgütlerinin bölücü ve yıkıcı girişimlerine etkisiz kılacaktır. Lobi'nin kontra direnci ile karşılaşan siyasi otorite grupları, doğal olarak Kemalist sivil 'Lobi' ile işbirliğine yönelme zorunluluğu duyacaklardır..." "... Bu çalışma ile hayata geçirilmesi planlanarak önerilen 'Lobi' göstereceği faaliyetler ile yukarıda işaret edilen alanlarda çok daha kolay ve sağlıklı istihbarat toplayabilecek ve değerlendirme ile analizini gerçekleştirecektir..." "... İşlev ve misyonunu tamamlamış çeşitli işçi sendikalarının, sivil toplum örgütlerinden etkilenmeleri sağlanarak, mevcut sendikaların tepkisel ve kitlesel eylemleri, endirekt metotlarla yönlendirilmesi sağlanacak..." "... Lobi'nin amaçlarından saptırılmaması için, ekonomik olarak güçlü olabilmesi esastır. Faaliyete geçirilmesi planlanan Lobi, öncelikle şirketler aracılığı ile ekonomik güç kazanmalı, ardından kuracağı vakıf ile de ekonomik gücünü arttırma çalışmalarına yönelmelidir..." "...

BÖLÜM III

6) ORGANİZASYON PLANI

Lobinin organizasyon planı aşağıdaki birimlerden oluşmaktadır:

1) Merkez
2) Araştırma ve Bilgi Toplama
3) Analiz ve Değerlendirme
4) Finans ve Ticaret
5) Kültür ve Bilim
6) Teori ve Senaryo
7) İletişim ve Propaganda
8) Hukuk
9) Uluslararası İlişkiler Bu dokuz departman örgütün tümünü oluşturmaktadır. Departmanlar Ergenekon tarafından örgütün merkez üyeliğine atanmış güvenilir, beş sivil yöneticiye doğrudan bağlı olarak yönetilecektir. Beş sivil yönetici personelin Ergenekon ile teması ise; atanmış ve güvenilir iki sivil personel ile sağlanacaktır.

Departman başkanları merkezdeki beş yönetici tarafından seçilecek ve yönlendirilecektir..." şeklinde çok sayıda ara başlık ile devam edip, " Geleceğin dünyasında 'sanal ortanı' büyük önem ifade edecek olmakla birlikte, katı gerçekler belirleyici ve sonuçlandırıcı olmaya devam edecektir. Bu nedenle Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde faaliyet gösteren Ergenekon'un Lobi adını verdiğimiz örgütsel organizasyonun faaliyetlerine önümüzdeki zaman dilimi içinde çok daha fazla gereksinimi olacağı görüşünde haddimizin sınırlarını zorlayan ısrarcılıktaki ifade ve işaretlerimizin amacı, konunun öneminden kaynaklanmaktadır. Saygılarımızla" şeklinde biten (20) yirmi sayfalık doküman tespit edilmiştir.

Bu belgede geçen konular ve Ergenekon yapılanması hakkında bilgi veriniz. Burada bana okuttuğunuz Ergenekon Lobi dokümanları ile ilgili bir bilgim yoktur. Burada okuduğum kadarı ile içeriğine katılmıyorum. Daha önce de hiçbir yerde böyle bir doküman görmedim. Müdürlüğümüzde bu soruşturmayla alakalı olarak gözaltına alınan Oktay YILDIRIM, Mehmet DEMİRTAŞ, Ali YİĞİT, Muzaffer TEKİN, Mahmut ÖZTÜRK, Mehmet Zekeriya ÖZTÜRK, Kuddusi OKKIR, Muzaffer ŞENOCAK, Aydın YÜKSEK, Rafet ARSLAN, Ahmet Erden ARSLAN, Gazi GÜDER, Ayşe Asuman ÖZDEMİR, İsmail EKSİK (PAKER) , Behiç GÜRCİHAN, İsmail YILDIZ, Bekir ÖZTÜRK, Fuat ERMİŞ, Tuğrul DERME, Oğuz Evren KILIÇ, Murat YİĞİT, Ahmet CİNALİ, Taner ÜNAL ve sizinle beraber gözaltında bulunan Kemal ŞAHİN, Feridun Refik NUHOĞLU, Mehmet Murat YÜCEL ve Hayrullah Mahmut ÖZGÜR isimli şahısları tanıyor musunuz? Tanıyorsanız bu şahıslarla olan ilişkinizi detaylı bir şekilde anlatınız. İsimlerini ve fotoğraflarını gösterdiğiniz şahıslardan Oktay YILDIRIM'ı, İsmail YILDIZ'ı tanıyorum.

Tanıma şeklimi de yukarıda size anlattım. Bunun dışında Muzaffer TEKİN' i medyadan tanıdığımı söyledim. Taner ÜNAL isimli şahsı da medyadan tanırım, kişisel veya telefonla irtibatım yoktur. Behiç GÜRCİHAN'ı, Sevgi ERENEROL'un basın sözcüsü olduğu Hıristiyanlar için özel bir günde kilisedeki davette kalabalık bir ortamda ayaküstü tanıştık, kendi sitesinde yazı yazmamı istedi fakat ben kabul etmedim. Behiç GÜRCİIIAN'a kitap yazdığımı söyledim.

Behiç GÜRCİHAN bana kendi tanıdığı yayınevinde kitabımı başarabileceğimi söyledi. Ben de Togan Yayınevi'ne bastıracağımı söyledim ve orada bastırdım. Ben kendisine kitabım müsveddesi ile ilgili herhangi bir kopya vermedim. Ama benim haberim olmadan Yeni Hayat dergisinde alıp almadığı konusunda herhangi bir bilgim yok, mevzu bahis olan kitabımın ismi Tarikat Siyaset Ticaret ve Cinayet. Bu konuşma geçtiği süre yaklaşık bir buçuk sene öncedir. O günden beri kendisiyle görüşmedim.

Bana göstermiş olduğunuz diğer şahıslan ne medyada ne de kişisel olarak kesinlikle tanımıyorum. "Benim bu konular hakkında anlatacaklarım bunlardan ibarettir. İfademe ekleyecek başka bir husus yoktur. İfademi hiçbir baskı altında kalmadan İstanbul Barosu avukatlarından 13438-17348 sicil nolu Kemal KERİNÇSİZ'in huzurunda kendi hür iradem ile verdim" dedi ve alınan ifadesi birlikte okundu ve okudu. "Doğrudur ve bana aittir" demesi üzerine altı taraflarca birlikte imzalandı. 30.07.2007
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir