Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

"Efendim, ben telefonlarınızı dinleyen kişiyim"

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

"Efendim, ben telefonlarınızı dinleyen kişiyim"

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 20:42

"Efendim, ben telefonlarınızı dinleyen kişiyim"

Kamuoyunda "Ergenekon" diye tanımlanan operasyonda, telefon dinlemelerinin ayrı bir yeri var. Kim kiminle konuşmuşsa hepsi sorguda önlerine konuldu, "Burada şu sözlerinizle neyi kastettiniz?" denildi. Telefonların denetimsiz bir biçimde dinlendiği dönemler oldu. Yasadışı olarak dinlenen telefonlarda elde edilen bilgiler şantaj amaçlı kullanıldı. Önemli bir soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısı, bir sabah odasına geldiğinde, masanın üzerinde bir gün önce yaptığı telefon konuşmasının bant çözümüyle karşılaştı. Sosyetenin ünlü bir siması olan bayan, telefonunu yasadışı dinleyen polisin şantajıyla karşılaştı. Otomobilde kokain bulunduğunu dinleme sonucu öğrenen polis, aracı durdurup bayandan yüklü miktarda para istemiş.

Bu ülkenin başbakanı da, bakanı da, müsteşarı da, genel müdürü de, gazetecisi de "Telefonlarım dinleniyor" dedi. Hele telefonda bir cızırtı duyduğunda telefonu dinlediği varsayılan kişinin anası, avradı büyük küfürler yedi.

Bir siyasetçiden de, bu küfürleri ettikten sonra, telefonunu dinleyen görevlinin bir gün kendisini aradığını ve şunları söylediğini dinledim:

"Ben telefonunuzu dinleyen kişiyim. Ettiğiniz küfürler çok ağrıma gidiyor. Benim ölmüş anamdan, telefonunuzu bile dinlediğimden habersiz olan eşimden ne istiyorsunuz?

Küfredecekseniz anama, karıma, dinlediğim için bana değil, dinleme emirini verene edin." Bugün Emniyet Genel Müdürlüğü'nün en tepelerinde görev yapanlarla telefonda bir konuyu konuştuğunuzda, "Yüz yüze görüşelim" sözünü çok duyarsınız. Dinlemenin yasal dayanağa kavuşturulduğu bilinse de, açıkçası kimse telefonlara güvenmemeye devam ediyor. Daha telefonların dinlenmesi konusunda insanların kaygısı giderilmeden şimdi de internet ortak erişim siteleri, konuşmalara fren getirdi. Artık, yorumlu, küfürlü konuşmalara birkaç örnek bile sınır getirmeye yetti... Olayların öyle ilginç bağlantıları var ki... Yükseköğretim Kurulu (YÖK) başkanlığı döneminde Prof. Dr. Erdoğan Teziç'in konuşmaları YouTube'da yayınlandı.

Ardından, Genelkurmay Elektronik Sistemler Komutanı Tuğgeneral Münir Ertan'a ait olduğu iddia edilen konuşmalar internet sitelerinde yayınlanmaya başlandı. Söz konusu konuşmada, sınır ötesi harekatta gerçekte denildiği kadar terörist öldürülmediği söyleniyordu ve konuşmanın Münir Ertan'a ait olduğu iddia edilerek zihinler bulandırılıyordu. Bu iki konuşmanın yankıları devam ederken, bir akşamüzeri Ankara Adliyesi'ne bomba düştü. Ağır Ceza Mahkemesi Cumhuriyet Savcısı Salim Demirci'ye ait olduğu iddia edilen konuşmada, Başbakan Erdoğan'a, dönemin Diyarbakır Valisi ve halen Başbakanlık müsteşarı olan Efkan Ala'ya küfürleri duyuluyordu. Bir Cumhuriyet savcısı nasıl böyle konuşabilir, nasıl olur da bu konuşmaları internette yayınlanabilirdi?

Ankara Adliyesi nelere tanık olmamıştı ki... Fethullah Gülen'le ilgili soruşturmayı yürüten dönemin Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) Cumhuriyet Savcısı Nuh Mete Yüksel, bir kadınla birlikte uygunsuz vaziyette görüntülenmişti. Görüntüler, başta Adalet Bakanlığı olmak üzere değişik makamlara ulaştırıldı. Amaç, Nuh Mete Yüksel'i DGM'den uzaklaştırmaktı. Ve beklenen oldu. Nuh Mete Yüksel, DGM Savcılığından alınıp Ankara Adliyesi'ne Cumhuriyet savcısı olarak geldi. Fethullah Gülen'le ilgili dava Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam etti. Davanın değişik aşamalarından sonra mahkeme Gülen hakkında beraat karan verdi, işte, bu karar Cumhuriyet Savcısı Salim Demirci tarafından temyiz edildi. Savcı Demirci, beraat kararına karşı çıkmış, konuyu Yargıtay'a taşımıştı. ilginçtir, Gülen soruşturmasını o dönemde yürüten Nuh Mete Yüksel'in bir kadınla görüntülerini yayanlar, Gülen hakkında beraat karan verilmesinden soma bunu temyiz eden Cumhuriyet Savcısı Salim Demirci'nin de, ona ait olduğu iddia edilen başbakan ve valiye küfürler içeren konuşmalarını YouTube'da yayınladılar.

Yine başka bir ilginç nokta ise Gülen hakkında DGM'ye suç duyurusunda bulunan ve Gülen hakkında soruşturma başlatılmasına neden olan yazar Ergün Poyraz da 22 temmuz seçimlerinden bir hafta sonra Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Ankara Adliyesi'nde değişik iddialar yayıldı. Salim Demirci'ye ait olduğu iddia edilen konuşmaların yaklaşık 1,5 yıl önce dönemin Adalet Bakanı Cemil Çiçek'e ulaştırıldığı, bakanın da bunları Salim Demirci'ye dinlettiği belirtildi. Bu konuşmaların, Demirci'nin yanlarında rahat konuştuğu kişiler -büyük ihtimalle Emniyet mensupları tarafından gizlice kaydedildiği de iddialar arasında yer aldı. Yargıtay'ın Fethullah Gülen'le ilgili beraat kararını verdiği gün (Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı karara itiraz etti) beraat kararına karşı olan savcıya ait olduğu öne sürülen küfürlü sözlerin aynı gün servise konulması da ayn bir ilginçlikti ...

İletişim başkanı telefon dinlemeleri için ne diyor? Telefon dinlemeleri Türkiye'de tek merkezin onayı ile gerçekleştiriliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Dairesi Başkanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı'nın aynı birimleri mahkeme kararıyla telefonları dinleyebiliyor. Ancak, bu dinlemelerin yapılabilmesi için Telekomünikasyon iletişim Başkanlığı'nın onayının alınması gerekiyor. Bu onay alınmadan telefon dinlemelerinin ağır cezası olduğu gibi yasal izinler alınmadan yapılan dinlemeler de suç kanıtı olarak kullanılamıyor. Ancak YouTube'da bu kadar ağır yaptırımlar yok.

Yaptığınız telefon konuşmasını, gizlice kasete kaydetmeniz, hatta telefona kaydetmeniz yeterli olabiliyor. Bu konuşmayı YouTube'da yayınlatmayı kafaya koyanlar, iz bırakmayacak yöntemleri de biliyorlar. işte, bu konuda Telekomünikasyon iletişim Başkanı Fethi Şimşek'le konuştuk, iki komutana, YÖK eski başkanına, Cumhuriyet savcısına ait olduğu öne sürülen konuşmalarla ilgili sorularımı cevaplandırdı. Şimşek'e göre YouTube'da yayınlanan seslerin telefon dinlemesi değil. Bilgisayarların IP numaralarını tespit etmenin de kendilerinin değil, Cumhuriyet Savcılığı'nın görevi olduğunu belirtiyor. Savcılık aracılığıyla ve YouTube yetkilileriyle görüşerek bunlara ulaşılabileceğini de ekliyor.

Başkan Fethi Şimşek, YouTube'a düşen videolara ilişkin, "Olayın basına yansımasının ardından biz de videoları inceledik. Uzmanlarımızla yaptığımız ilk tespitler, konuşmaların telefon kaydı olmadığını ortaya koyuyor. Ortamda yapılan bir konuşma kaydedilmiş olabilir. Bu ses kayıt cihazıyla, cep telefonuyla, zoomlama yöntemiyle ya da diğer dinleme aygıtlarıyla da yapılmış olabilir" dedi.

Şimşek, tartışma yaratan videolardan sonra YouTube'a bir uyanları olup olmadığı konusunda ise şunları söyledi:

"Telekomünikasyon iletişim Başkanlığı'na bağlı Internet Daire Başkanlığı görevi kanunda 8 adet katalog suç olarak belirlenmiştir. Biz bunun dışında siteleri kapatamayız. Ancak, videoları yayınlanan kişiler savcılığa başvurabilir ya da savcılık resen soruşturma başlatabilir. Bize bu konu hakkında gelen bir hakim karan yok." "IP numaraları tespit edilebilir" Savcıların talep etmesi halinde videoların yüklendiği bilgisayarların tespit edilebileceğini anlatan Şimşek, "Biz YouTube'un trafiğini göremiyoruz. (Videoların yüklendiği IP numaralarının listelenmesi) Ancak savcılık bunu talep ederse YouTube ile görüşülerek IP numaralan tespit edilebilir" bilgisini verdi. Şimşek, YouTube'a konulan videoların tek tek izlemenin hem hukuki hem de teknik olarak mümkün olmadığım kaydetti.

"Kimse şüphe etmesin" Telefonların mahkeme kararıyla dinlenebildiğini, artık bu konuda kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini belirten Şimşek, "Telefon dinlemeleri ülkemiz adına hukuki zeminine oturmuş, her şey rayında yürür hale gelmiştir. Mahkeme kararıyla yapılan tüm telefon dinlemeleri bizim üzerimizden gerçekleştiriliyor. Dinleme yapılabilmesi için o numaranın tanımlamasını yapıyoruz. Bu tanımlama yapılmadan dinleme mümkün olamaz. Dinleme yapılan yerlerle ilgili denetimlerimizi de aksaksız olarak gerçekleştiriyoruz. Herhangi bir sorun yok. Bu konuda herkesin içi rahat olsun. Ancak bizim dışımızda yapılan ortam dinlemeleri konusunda ise bizim yapacak bir şeyimiz yok" dedi.

Kaynakça
Kitap: Belgelerle Ergenekon
Yazar: Saygı Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir